Бъг или проблем свързан с Netbeans 8.2

rutera24

Registered
Здравейте,
помагайте за една хипер странна ситуация. Почвам да си правя проект и стандартно си правя index след това config и т.н. и хоп наливам си базата в config

PHP:
<?php
$mysql = new mysqli('localhost', 'root', 'PAROLA', 'bgphp_login');
$mysql->set_charset('utf8');

След което пак стандартно си

PHP:
<?php 
include './config.php';

в index като всичко е в една директория, и си казвам хайде да си нашравим един SELECT от index -а

PHP:
$mysql->

Но уви няма наличните свойства нищо.

Ако всичко е в един файл всичко работи.

Тествано е на 2 сървъра с различни php.

Копах в нета но все стари неща който не са актуални.
 
Тази функционалност се нарича 'auto complete', или 'intellisense'.

Така че е достатъчно да напишеш в гугъл това: "netbeans intellisense for object from included files"

За да получиш решение на проблема си: https://stackoverflow.com/questions/10157133/netbeans-auto-completion-from-included-file-not-working

Става въпрос за include пътя, в който netbeans чете файловете, за да ти дава autocomplete.

Ето и релевантните части от линка:
Go to Tools->Options-> click on PHP Icon on top -> General tab -> find "Global include path" -> Add Folder ->

Make shure that all files of your project are in the project's include path (righ click project -> properties -> include path). Usually there is only the "global include path", which you configure in the NetBeans settings (e.g. to point to your PEAR directory). Add all directories which contain source code you want auto completion for to this include path. Hint: This include path has nothing to do with the include_path used in PHP itself.
 
Знам какво търся и как да го търся, ако ставаше по описания начин нямаше и да питам.
Когато се опитам да го задам в Property на проекта там има "Global PHP Include Path" и когато се опитвам да го добавя ми разправя пич вече го имам инклуднат.


Егати и животното, толко време го ползвам и сега ми разказа играта за два дни.
 
Кога добавиха тоя фийчър, че даже са успели и да го счупят? Аз последно отворих NetBeans някъде през 2013 и тогава не можеше да разбере какъв е типа на променливите, идващи от външен файл.
 
Малко инфо да дам.

Правя го както би било редно да работи но явно нещо не е ок.

Tools > Options >PHP > General > Global include path

И проблема се реши като добавих там където ще се работи със база

Код:
/* @var $conn mysqli */

Тъпото е че би трябвало да работи и с глобално но.

И накрая нещо интересно този проблем го няма с функции или класове! Е това ме уби вече.
 
За 100 лева на година получаваш най-доброто IDE, което можеш да намериш в момента... изглежда доста разумна цена според мен.
 
Visual Studio Code с една камара пългини, също е добро ИДЕ. Все по-добро и по-добро става, като никой път за Microsoft продукт.

Атом е като VS Code. Не е IDE. Трябват му една камара плъгини да изглежда като такова. И въпреки това, ако ще е за безплатен продукт, предпочитам VS Code.
 
Не съм пробвал VisualCode, но колеги казват, че е добро.

Относно безплатният PhpStorm, изглежда от JetBrains са спрели EAP за сега, пък и то си беше чиста проба демо... и не можеше да се ползва за писане на комерсиални приложения.
 
pix3l каза:
Относно безплатният PhpStorm, изглежда от JetBrains са спрели EAP за сега, пък и то си беше чиста проба демо... и не можеше да се ползва за писане на комерсиални приложения.

Нямам предвид безплатна версия. Както windows, продуктите на adobe и всякакви други платени програми, така и на PhpStorm са му намерили цаката. Не знам коя е последната версия, аз съм с 10.0.
 
А, ясно... :D

Каква е тая версия 10.0? При мен версията е

Код:
PhpStorm 2017.3.6
Build #PS-173.4674.46, built on March 15, 2018
 
Просто е стара версия Initial release date: November 2, 2015.
Не съм имал нужда да слагам по-нова. Всичко каквото ми трябва на мен си го имам в тази версия.
 
Е, тва е много дърто бе, човек. Сложи нещо ново, да видиш за какво става въпрос. Или дръпни поне trial-а да пробваш.
 
Е то имам и PhpStorm ама като съм копал години с Netbeans как да се откажа от него сми някво ми е странно и начина му на работа ... ама май на там отиват нещата. Иначе имам безплатен лиценз за студенти.
 
Щом имаш лиценз - супер. Няма какво да го мислиш, NetBeans няма никакви предимства пред PhpStorm.
 
pix3l каза:
Щом имаш лиценз - супер. Няма какво да го мислиш, NetBeans няма никакви предимства пред PhpStorm.

Ми според мен има, и то е че когато правиш проект имаш възможност да си дефинирал преди това връзки към различни сървъри и така.

Сми малко найзуст говоря щото не знам как е в PhpStorm но на първо виждане е връзка към проект, а нямаш възможност да си направиш няколко връзки и после само да си избираш като правиш нов проект. Пак казвам не съм сигурен но определно ще го разцъкам тези дни.
 
pix3l каза:
А, ясно... :D

Каква е тая версия 10.0? При мен версията е

Код:
PhpStorm 2017.3.6
Build #PS-173.4674.46, built on March 15, 2018

Ем, 2018.1 е вече. От вчера, хаха.

@rutera не знам какво точно имаш предвид под линкване на различни сървъри, но от това, което си мисля, че казваш, си го има. Има много повече неща, особено платената версия.
 

Горе