Извличане на категории и под-категории

kini

Registered
Здравейте,

Пред поредно изпитание съм и бих искал да помоля за съдействие..

Имам база: (id, name, parentid)
В нея съм записал категориите, като при главната категория parentid ми е NULL, а при sub категориите обозначавам с id на главната категория.

Извличам главните категории успешно. Но как трябва да стане извличането на sub категориите. (Пример: при избор на главната категория, да се покаже втори select с под категорията) :shock:

Пробвах някои решения, които намерих в мрежата, но не успях да подкарам успешно нито едно.
 
С where клауза указваш критерии, на които искаш да отговарят извлечените редове. В случая, ако 7 е id-то на главната категория, чиито подкатегории искаш да вземеш, то ще филтрираш резултатите по следния начин:

[sql]SELECT * FROM categories WHERE parentid = 7[/sql]
 
anonimen каза:
С where клауза указваш критерии, на които искаш да отговарят извлечените редове. В случая, ако 7 е id-то на главната категория, чиито подкатегории искаш да вземеш, то ще филтрираш резултатите по следния начин:

[sql]SELECT * FROM categories WHERE parentid = 7[/sql]




pix3l каза:
Личи си, че това решение го е писал индиец... if you know what I mean :D

Съгласен съм с теб, личи си по всичко! :)
Въпреки това, на мен ми трябваше основно Аjax-а, защото нямам опит там...


Обаче е факт! - точно това са тънкостите на днешните технологични удобства и новости, с които знаещите нещо и останалите напълно опитни са предпочитани, като работни кадри!

Напълно подкрепям всички, които желаят да се развиват в тази сфера, вместо да играят игри например...

Таа, да ти споделя... Щом и ти си тук, чувствай се специален!

Поздрави и весели празници! :)

:eek:
 

Горе