SQL резултат по определена стойност на колона

Можеше да напиша и редовете кои са :?


PHP:
if ( $recipe['eating'] == $inbetween_string && count($inbetween_recipies) < 2 ) {

и

PHP:
 if ( $recipe['eating'] == $main_string && count($main_recipies) < 2 ) {
 
raiden каза:
Revelation каза:
raiden каза:
Можеш да вземеш 3 основни и 2 междинни с 1 UNION заявка, но понеже можеш да имаш сортиране и лимит само веднъж в 1 заявка ще трябва да направиш UNION от две заявки - първата взима 3 случайни основни, втората взима 2 случайни междинни

Само по този начин не се сетих да направя вложените селекти, да го ... :D :D
:D :D
Страшен loop иначе, само трябва да оправиш вътрешния иф за междинните да е < 1 иначе ако вземе 2 междинни преди 3 основни и попадне на междинно ще го добави :?:
Edit: https://www.db-fiddle.com/f/ahkhotu2VKj254qbKnjq79/0

Няма да има проблем, защото като станат 2 рецепти, ако е междинна отново просто ще пропусне if-а.
А иначе на долния if проверката трябва да е < 3, а не 2.

@djidja я направи

PHP:
var_dump($recipe); 
exit;

Веднага след

PHP:
$recipe = array_rand($recipies);

Защото очевидно върнатия резултат не е правилен.

Вероятно ще трябва да е нещо такова:

PHP:
if ( $recipe[0]['eating'] ... )

Но не съм сигурен.
 
Ако ползваш кода на колегата, имай предвид че array_rand връща ключ на масива, а не елемент. Ще трябва да замениш $recipe['eating'] със $recipes[$recipe]['eating']
 
Revelation каза:
raiden каза:
Можеш да вземеш 3 основни и 2 междинни с 1 UNION заявка, но понеже можеш да имаш сортиране и лимит само веднъж в 1 заявка ще трябва да направиш UNION от две заявки - първата взима 3 случайни основни, втората взима 2 случайни междинни

Само по този начин не се сетих да направя вложените селекти, да го ... :D :D

П.П. Сигурен ли си, че заявката в това си състояние ще работи?

Select filed! :)
 
Съветвам те да ползваш заявката на @raiden. Доста по-лесно ще си организираш нещата с рецептите(естествено зависи от сложността, която искаш да приложиш и дали това ще е всичко, което ще ти трябва :D ).
 
Тествам и двете - за момента нито една не сработва.
Благодаря ви много много много!
 
raiden каза:
Смени die("Select failed"); с
die("Select failed: " . mysqli_error($conn));

Select failed: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'FROМ (SELECT * FROM Recipies WHERE eating = 'основно' order by RAN' at line 1
 
Revelation каза:
Съветвам те да ползваш заявката на @raiden. Доста по-лесно ще си организираш нещата с рецептите(естествено зависи от сложността, която искаш да приложиш и дали това ще е всичко, което ще ти трябва :D ).

Честно казано искам просто вече да приключа с това - денонощно се занимавам вече над 10 дни. Искам да свърши :D . Само нещо да сработи.

Между другото - от твоята заявка сега ми изкарва

string(6) "eating"

Вече ослепях с тия кодове. :D
 
Първия FROM в заявката на @raiden има кирилица за това(и по-точно М-то е на кирилица). Оправи го на латиница да е.
 
Кода на @raiden сработи. :D

Благодаря ви много! Нямаше да се справя без вас :)

Сега остава да измисля как да изкарам 7 х 5
 
И ако има начин резултата да излиза
Ден 1 - 5 рецепти
Ден 2 - 5 рецепти
и така
 
За най-лесно можеш да направиш 1 цикъл и да изпълниш всичко 5 пъти.
PHP:
foreach (range(1,7) as $day) {
echo "Ден " . $day . "<br>";
/*
 / Кода за 5 рецепти
 */
}
 
djidja83 каза:
Revelation каза:
Ще трябва ли да обясняваш кода?

Да - това е идеята на самата дипломна работа.

А ще можеш ли? Това беше по принцип въпроса ми. Разбираш ли какво се случва като заявки и т.н.?
 
Като цяло - да. Учила съм PHP и сега изчетох много книги, онлайн уроци и форуми. Като запъна някъде търся в интернет и така.

Много ви благодаря и на двамата за помощта.

Сега не зная на кой да дам точката - реално кодът на @raiden ми помогна, но пък @Revelation беше много отзивчив през цялото време - следеше темата, задаваше въпроси, за да разбере каква е целта, написа една камара код специално по случая, така че мисля да не давам точка на никой - иначе няма да е честно.

И накрая - не зная от къде сте, но би било редно да ви почерпя :) .

Огромно благодаря и на двамата!
 
Точката е за @raiden. Той даде по-правилното решение. А кода, който дадох е нищо.

Е, аз принципно съм от Бургас, но живея в Шотландия. :D

Иначе, ако имаш затруднения някъде по кода, за това как би го обяснила или не го разбираш точно, можеш да ми пишеш на лично, ще ти помогна с удоволствие.
 
Revelation каза:
Точката е за @raiden. Той даде по-правилното решение. А кода, който дадох е нищо.

Е, аз принципно съм от Бургас, но живея в Шотландия. :D

Иначе, ако имаш затруднения някъде по кода, за това как би го обяснила или не го разбираш точно, можеш да ми пишеш на лично, ще ти помогна с удоволствие.

Ок - щом казваш давам точката на @raiden.

Мъъъничко си ми далеч :D .

Аз съм готова с всичко вече - последно описвам този код за менютата и приключвам. Благодаря много за отзивчивостта и помощта и в другите ми теми.

Ще си запазя правото на помощ за друг път

:wink:

Благодаря!
 

Горе