Липса на хора във форума

Ticketa

Registered
Уоуууу каква ли е причината почти да не влизат хора във форума , нито стари кучета, нито новоизлюпени пилци :shock:
 
Аз влизам редовно, но не пиша защото няма къде. От програмиране не разбирам, затова и не посещавам разделите на тази тема. На времето се регистрирах заради хардуер/софтуер раздела и преглеждам Дъра-бъра.
 
Интересен феномен е наблюдава. Как преди мейби 10на години имаше сепер активност, докато сега е по-скоро към зиро.
 
Ticketa каза:
Интересен феномен е наблюдава. Как преди мейби 10на години имаше сепер активност, докато сега е по-скоро към зиро.

Ти не прочете ли темата, която ти дадох? Ако няма кой да отговаря на глупави въпроси, естествено, че няма да има хора.

Всички, които сме отговаряли преди 10-на години сме си нямали друга работа. Вече не е така. Нямаме времето да създаваме сайтове на хора, които пускат по 50 теми и не искат да приемат насоки, а само код.
И понеже на хората не им хареса това, че помагащите тука са "гадни", решават да си намерят друго място да питат.

Всички тези "гадни" помагащи хора, са изгонени именно от потребителите във форума. Всичко е огледално.
Другата причина е, че дори въпросите съдържат морално остарял код, което значи, че трябва да седнем и да изведем цяла лекция относно защо не се прави така, как е по-правилно и същевременно да се дадат няколко примера. А това си отнема време.

С времето уроците също остаряха и това придава допълнителна лоша представа за форума, че не се поддържа.
 
@Revelation, прочетох. Не се коси, раздела е Дъра-Бъра с описание " Спам форум". :?: :D

Всичко случващо се дължи поради липса на дисциплина/правила/спазването им. Глупав пример, но реален. stackoverflow е глобал(не е само за бг) и е с изключително висока активност, но има дисциплина, правила, които се спазват.
 
Нов потребител или стар потребител си?

Ако си нов, значи не знаеш какво е било.

Сериозен проблем беше, че потребителите нямаха никакъв респект към тези, които отделят от времето си да им помагат.
Ако дадеше само насоки, се сърдеха. Ако им дадеш код, който не знаят как да използват и видиш ли, не сработел за тях, ти отговарят с "това не работи", т.е. "дай ми нещо, което работи".

И форума беше пълен с такива теми. Внезапно, ние, помагащите започваме да се уморяваме да отговаряме на такива теми и спираме да влизаме във форума за определен период от време, от което следва, че все по-малко хора остават да помагат.
От там, по-малко, искащи помощ, хора започват да влизат, защото няма кой да им помогне и така... колелото се върти.

Тук там се завърта интересна тема, по която да се отговаря, но е 1 на 200.

Да не говорим, че имаше един период, от страница с 50 теми, 25 са на един човек.

Правилата важяха само, ако някой се ядоса и напише нещо, което не е трябвало. Много хора, включително аз, съм изявал банове, заради това - заради неблагодарни хора.

Вероятно и да имаше стриктни правила, дори за питащите, нямаше да се получи, защото щяха да се откажат да питат.

Но това не е всичко.
Няколко пъти споменах, а и в другата тема, мисля че беше споменато - потребителите задават въпроси, които съдържат морално остарял код. Новите потребители, идват с код от 2005 година и искат да се оправи. Е няма как.

Ако хората се стараят да ъпдейтват знанията си, както всички останали, всичко би било наред. Щеше да има интересни теми, които да заинтригуват дори знаещите.

Там е въпроса, също, че масово хората, които идват тук не с реално заинтересовани относно програмиране. Те искат да си направят нещо, не могат, не им се плаща за фирма да им го направи и започват да заливат форума.


Вероятно доста стари потребители биха се съгласили с мен.
Ако не, то това е моето виждане, защо форума затъва все повече и повече.

П.П. Аз не се кося. Просто си заинтересован какво става, а аз ти отговарям като стар потребител, който е помагал.
Мнението ми по-горе няма нищо общо с това къде е пусната темата.
 

Горе