Идея за скриване на символ или добавяне към променлива?

novakabg

Registered
Здрвейте, приятели.

Имам една црифричка която искам да скрия и успявам но има и знак, но знака остава по моят начин.

Код:
$text = ltrim(number_format(100.00, 0), '0'). "cm";
echo $text;

При код, 000.00 всичко работи но ми се иска cm да не се вижда :D тука обаче не мога да ползвам проверка if(){} :)
Код:
$text = ltrim(number_format(000.00, 0), '0'). "cm";
echo $text;

Благодаря предварително :))) за помоща![/code]
 
тука обаче не мога да ползвам проверка if(){}
Що пък да не можеш ? :idea: Предполагам самата цена /стойност ти идва от променлива и я хакаш в другите функции?


Код:
$moqtaVelikaCena = 0; // може и да е 100.13 

$text = ltrim(number_format($moqtaVelikaCena, 0), '0')."cm"; 
echo $text;

Ако е така, направи си проверка ..
Код:
$moqtaVelikaCena =number_format($moqtaVelikaCena, 0);

echo "<br>".  ((double)$moqtaVelikaCena>0 ?  ltrim($moqtaVelikaCena, '0') : $moqtaVelikaCena ). "cm";

П.с ако не искаш да се показва "cm" просто го включи в проверката.. или пък си направи отделна проверка..
Код:
$text = ltrim(number_format(000.00, 0), '0');
if($text > 0) $text .= "cm";
:idea: :?:
 
Това което си написал е супер и е точно но нещо не се получава при мен.

Код:
Код:
echo ltrim(number_format(100, 0), '0') . 'x' . ltrim(number_format(100, 0), '0'). 'x';


идеята ми е че като стане 0 някой от цифрите остава x100x а се мъча да скрия и x.

При горният код резултата е 100x100x но когато някой от 100 стане 0 резултата става x100x което няма много логика и идеята ми е да се скри и X и резултата да остане 100x :)

Мерси за отделеното време за помощ!
 
Това което си написал е супер и е точно но нещо не се получава при мен.

Код:

echo ltrim(number_format(100, 0), '0') . 'x' . ltrim(number_format(100, 0), '0'). 'x';

Не се получава щото си го правиш по твоя начин :) Показах ти как да го направиш с проверка, за да избегнеш "cm" след стойност.


PHP:
$text1= ltrim(number_format(000.00, 0), '0');
if((double)$text1 > 0) $text1 .= "cm";


$text2= ltrim(number_format(000.00, 0), '0');
if((double)$text2 > 0) $text2 .= "cm";


$text3= ltrim(number_format(000.00, 0), '0');
if((double)$text3 > 0) $text3 .= "cm";

echo $text1 . $text2 . $text3 ;

http://sandbox.onlinephpfunctions.com/code/92727d987edb31bbde807393a0ad60c1b182e842 - пробвай тук

П.с. може да пробваш да ги бухнеш в array и с implode да си извеждаш, щот така : " $text1 . $text2 . $text3 " нещо не ме кефи, особено ако утре решиш да добавиш още 10 променливи. :?:
 
Кой те излъга че не можеш да ползваш проверка if там? :D :D

PHP:
$var = 000.00;

$text = ltrim(number_format($var, 0), '0') > 0 ? ltrim(number_format($var, 0), '0'). "cm" : null;
echo $text;

// връща null


$var = 100.00;

$text = ltrim(number_format($var, 0), '0') > 0 ? ltrim(number_format($var, 0), '0'). "cm" : null;
echo $text;

// връща 100cm

$text = ( условие ) ? (какво да върне при true) : (какво да върне при false);

В твоя случай проверяване дали е по-голямо от 0. Ако е добавя cm ако не е връща null.
 

Горе