Сбогом Туристи

Еха, колко стари имена в тази тема, явно всички го посещаваме от време на време.
Домейна е активен до 2020-06-27 :roll:

Иначе жалко, наистина, че форума и сайта станаха толкова неактивни. Социалните мрежи не един сайт погубиха...
 
djman каза:
Еха, колко стари имена в тази тема, явно всички го посещаваме от време на време.
Домейна е активен до 2020-06-27 :roll:

Иначе жалко, наистина, че форума и сайта станаха толкова неактивни. Социалните мрежи не един сайт погубиха...
Не са виновни социалните мрежи. От години тук не е променяно нищо. Форума е оставен на самотек и няма никакво внимание не му се отделя. Потребителите избягаха защото не им се угажда. Не може дизайна да не е пипан от 8 години. Никой от администрацията не пише и не комуникира с хората, хе така за да бутнат едно рамо в някоя тема и да има интерес към сайта.
 
Тъжно… :( :(
С този форум направих първите си стъпки в уеб програмирането (първото ми програмиране изобщо), тук придобих увереност и получих подкрепата да продължа.

А най-голямо удоволствие е да видиш, че помощта и знанията, които досега си получавал, можеш да ги предадеш на следващите, и да се почувстваш като част от тази общност.

Наистина е жалко, че този поток на знания и умения ще престане да минава оттук, където, за разлика от многото англоезични сайтове, можеш[е] да зададеш въпрос и да получиш отговор на български език.

Щастлив съм, че поне можах да участвам.


SandPrince каза:
Като видях темата, някак си нещо в мене... :(
+1
.... се стопи....
 
Определено ще ми липсва да се търсят креативни решения на въпроси поставени от колеги. Щом видях съобщението ми стана много тъжно. Все едно се губи част от теб....
 
:shock:

Без проблеми бих заделил хостинг за сайта, ако това е проблема?

Регистриран на: 07/04/2008 10:08 pm
 
Много тъжна новина, че се закрива форума. Ако собствениците имат желание и намерение да предоставят базата на някой нека споделят, ако имат нужда от сървъри ей тук има цял дейта център ще се дигне сървър и ще продължим историята на форума.

Вероятно от суперхостинг са им казали, че няма да се занимават повече и са ги отрязали.
Понеже съм бачкал там и зная какви келеши са.


Регистриран на: 06/12/2009 9:35 pm
 
rutera24 каза:
Много тъжна новина, че се закрива форума. Ако собствениците имат желание и намерение да предоставят базата на някой нека споделят, ако имат нужда от сървъри ей тук има цял дейта център ще се дигне сървър и ще продължим историята на форума.

Вероятно от суперхостинг са им казали, че няма да се занимават повече и са ги отрязали.
Понеже съм бачкал там и зная какви келеши са.

Регистриран на: 06/12/2009 9:35 pm

По-скоро нищо не са им казали. Просто и те не са успели да се свържат със собствениците и са решили да надраскат набързо съобщение в индекса и да закриват. Иначе няма логика админът да не коментира нищо по темата.

До октомври има доста време. Ако някои или няколко хора се хванат, то може съдържанието на сайта да бъде свалено. И след това да се направи копие на сайта, което вече да бъде развивано. След като сайтът изчезне, то новият сайт вече няма да се разглежда като копирано съдържание и ще се индексира добре от Google.

Какво ще кажете за подобно предложение?
 
Между другото имам основания да считам, че закриването не е от страна на админа. Той беше начетен човек, а при съобщението за закриване има граматична грешка в последното изречение...
 
Тук има ли модератори? Нека някой да сподели информация за състоянието на администратора.
 
Уау, дори и от време на време да ме дразнеше форума, нямаше ден, в който да не съм го отварял и поглеждал темите.

Във форума съм от 22/12/2006 10:48 pm под името relax. От тогава съм сменил няколко акаунта, заради споменатото в първия параграф. :D

Малко или много, си е носталгично.

Ако @admin е съгласен и аз бих се навил да го поддържам. Може да се съберем група и да го реновираме. Освежим като дизайн, подобрим уроци и т.н.
 
не съм влизал редовно във форума скоро но си е наистина носталгично както написа колегата по-горе .

п.с. - за хората които имат възможност да предоставят хост има мейл по-горе ... дано още да има желаещи ...
 
Започвам да си мисля, че някой си играе на хакер. Изглежда ми нелогична смяната на текста в хедъра.
 
А и адресът не изглежда особено надежден.
Ако е официално, бих очаквал да дойде като отговор в темата, или поне като пост във форума.
 
Защо ли ми се струва, че е леко подигравателен хедъра!? Нека някое официално лице пише тук. Не е възможно да се взема някакво отношение по казуса без да се даде отговор на хората.
 
Добри времена бяха :) Успех на всички!

Код:
Регистриран на: 01/10/2005 6:33 pm. id 33
 
dakata__92 каза:
Защо ли ми се струва, че е леко подигравателен хедъра!? Нека някое официално лице пише тук. Не е възможно да се взема някакво отношение по казуса без да се даде отговор на хората.


официалната причина е :
Но хостинга не е проблема. Към момента не работи регистрацията, но по някакъв начин спамъри успяват да налазят и да публикуват спам, където има усилия за модериране на съдържанието. Освен това има много други проблеми. Цялата система трябва да бъде пренаписана.
 

Горе