Предложения за нови игри

аз бих казал че ако се смята дизайна срещу скрипт бих казал скрипт той PHPто по трудно се учи докато дизайна инсталираш си програма и с нея а докато PHPто учиш и пишеш на бяла страница
но бих искал да е сайт
и дизайна и скрипта поне да са равностойни(ако бъде сайт)
@admin
не съм казал че почвам сега, само казах че ще правя сайт за World of Wacraft (естествено че няма да е лесну)
ще ми правят едни приятели screen shot от самата игра не ми се тегли 2-3 GB после да го инсталирам половин един час.
Ако бъде друго съзтезание ще почна друго.
 
hellfire каза:
аз бих казал че ако се смята дизайна срещу скрипт бих казал скрипт той PHP то по трудно се учи докато дизайна инсталираш си програма и с нея а докато PHP то учиш и пишеш на бяла страница

Това не е вярно.
То така излиза, че аз до сега да съм стана най-добрия дизайнер. :)
 
admin каза:
hellfire каза:
аз бих казал че ако се смята дизайна срещу скрипт бих казал скрипт той PHP то по трудно се учи докато дизайна инсталираш си програма и с нея а докато PHP то учиш и пишеш на бяла страница

Това не е вярно.
То така излиза, че аз до сега да съм стана най-добрия дизайнер. :)
//off
вярно е :p
като пишеш PHP (фунций и т.н.)
те дразнят очите и след време изгубваш чувство за дизайн(поне при мене :S)
искам да видя някой дали ще напише картинка като код без да програма дали ще има кандидат ?
//off
 
Може да бъде задача от вида : Да се направи сайт на фирма за Автобусни превози. Ще се гледа дизайна, кода, това как се вижда под различни браузъри.
 
Значи пак опираме до въпроса дали по отделно ще се гледат код и дизайн или не. А за изглеждането еднакво под повечето разпорстранени броузари съм съгласен, както и по-ранната идея за w3c валидност.
 
datamatrix каза:
Значи пак опираме до въпроса дали по отделно ще се гледат код и дизайн или не. А за изглеждането еднакво под повечето разпорстранени броузари съм съгласен, както и по-ранната идея за w3c валидност.

По отделно ще е със сигурност но ще има награди най вече за
оригинална идея (за сайт)
 
Да и естествено хората, които не знаят PHP, а са нещо кат дизайнери (например аз) ще ядат боба... Защо не се измисли нещо, в което всичко могат да вземат участие?
 
PoDMaTRiX каза:
Да и естествено хората, които не знаят PHP, а са нещо кат дизайнери (например аз) ще ядат боба... Защо не се измисли нещо, в което всичко могат да вземат участие?
именно затова ще има и дизайн и код ти ще участваш за дизайн други ще участват за код
 
PoDMaTRiX каза:
Да и естествено хората, които не знаят PHP, а са нещо кат дизайнери (например аз) ще ядат боба... Защо не се измисли нещо, в което всичко могат да вземат участие?

еми баце и аз влизам в това число.
ама от къде ти хрумна че ще ядем боба....(мама днеска ше готви боб :shock: :D )
за всяка категория ще си има награди сигурно.
дали ще вземеш голямата награда или по малка поне за мен няма значение.
по рационално от това с категории аз не виждам.
 
ами бате аз казах който не може дизайн да прави или който не може PHP
а е противно с другото
да се сравнява по равно не знам
който иска ще му помагам ама няма да стане (заради играта едвали ще може)
за това има уроци :p
 
hellfire каза:
ами бате аз казах който не може дизайн да прави или който не може PHP
а е противно с другото
да се сравнява по равно не знам
който иска ще му помагам ама няма да стане (заради играта едвали ще може)
за това има уроци :p

никой не е казал че ще се оценяват по равно категориите.
щом има категория дизайн ще се оценява дизайна.
щом има категория кодировка или както е там ще се оценява кода и така.
 
PoDMaTRiX каза:
Да и естествено хората, които не знаят PHP, а са нещо кат дизайнери (например аз) ще ядат боба... Защо не се измисли нещо, в което всичко могат да вземат участие?

Ми точно това казах.
Отделни ще са категориите.
Едни ще се състезават в категория дизайн.
другите в код.
И отделно някаква награда за оригинална идея.
В оригинилната идея за сайт няма да се гледа код и дизайн а само идеята
за интересен и успешен сайт.
 
admin каза:
PoDMaTRiX каза:
Да и естествено хората, които не знаят PHP, а са нещо кат дизайнери (например аз) ще ядат боба... Защо не се измисли нещо, в което всичко могат да вземат участие?

Ми точно това казах.
Отделни ще са категориите.
Едни ще се състезават в категория дизайн.
другите в код.
И отделно някаква награда за оригинална идея.
В оригинилната идея за сайт няма да се гледа код и дизайн а само идеята
за интересен и успешен сайт.

добре е като идея това.
остава да се измислят правилата
 
Както вече (като гледам писаното до тук) се реши, че ще бъдат код и дизайн ( и орегинална идея ). Предлагам при код да се спазва задължително XHTML 1.0 Trans. или Strict, по избор на разработчика и CSS валидност. За дизайна задължително трябва сайта да изглежда еднакво под всички браузъри. За ореигналната идея нищо не мога да измисля.
 
Предложение:
Всеки прави една малка Система за Управление на Съдържанието! Така всеки ще си покаже уменията по PHP/MySQL. За PhotoShop Манияците ще направим нещо по-сложно: Изглед на оригинален сайт (Меню, илюстрации, цвят, линии) всичко което им е в мечтите като сайт. За phpbb любителите, ще сложим едно по закачливо и дразнещо нещо: Защита и модули за вграждане в сайт или нещо подобно. Да поправят phpbb, така че при инстал да може да се избира и за вграждане в сайт! За Flash любителите, ще ги накараме да избират: Сайт с МНОГО ама МНОГО анимации или Супер яко клипче, или някоя мъничка, но с як дизайн игрица. Това за играта не е много добре ама става дума за дизайна! Играта да не е някаква сложна а да има Много як дизайн. За CSS нещо голямо, огромнен код за меню или блог от кодове които превръщат малко текст в вълшебство :)
 
luudman каза:
Предложение:
Всеки прави една малка Система за Управление на Съдържанието! Така всеки ще си покаже уменията по PHP/MySQL. За PhotoShop Манияците ще направим нещо по-сложно: Изглед на оригинален сайт (Меню, илюстрации, цвят, линии) всичко което им е в мечтите като сайт. За phpbb любителите, ще сложим едно по закачливо и дразнещо нещо: Защита и модули за вграждане в сайт или нещо подобно. Да поправят phpbb, така че при инстал да може да се избира и за вграждане в сайт! За Flash любителите, ще ги накараме да избират: Сайт с МНОГО ама МНОГО анимации или Супер яко клипче, или някоя мъничка, но с як дизайн игрица. Това за играта не е много добре ама става дума за дизайна! Играта да не е някаква сложна а да има Много як дизайн. За CSS нещо голямо, огромнен код за меню или блог от кодове които превръщат малко текст в вълшебство :)

и това като идея не е лошо.
даже е много добро.
браво :?: !!!
 
Всеки прави една малка Система за Управление на Съдържанието!
много ще е готено от сега казвам че никои няма да се справи с задачата ( не че подценявам уменията на някои )
 
Аз съм съгласен с тази система за управление на съдържанието.
Интересно ще е.
Всеки ще може да изпробва колко знае :)
 
Говоря за нещо МАЛКО! Никой няма да ти тръгне да прави нещо като e107 или някой торентен сайт! Нещо малко, деликатно обаче! Регистрация/Вход/изход/новини/Админ панел/Потребители/Потребители Онлайн.
Това е. Едно просто, лесно с малко дизайнче до колкото да не е нищо, а и да не вземе да сложи някакъв фон и нещо на линковете и хоп. Няколко bacground-а и готово.
 

Горе