Как да си преинсталирам компютъра?

BahFullFen

Registered
При мене нещата са малко по сложни.Имам C:\WINNT и G:\WINDOWS като и двете са Windows HP.
Нещата станаха така когато компа изгоря (замести гръмоотвода :cry: ) и чекмеджетата и харда му останаха непокътнати.Отиде за ремонт и там не са ми махали нощо от харда,но туриха и същата операционна система но с драйвери на новата ми видео карта и др допълнителни неща.И сега двата Windows-a са взаимно зависими и да дефрагментирам единия няма да тръгне компа,а немога и двата да ги изтрия на веднъж.
Някой знае ли как ще стане преинсталирането?
 
Качваш на диск,най-важното :arrow: Форматираш целия хард :arrow: Слагаш си нов Уин :wink:
Ама първо си намери драйверите :wink:
--------------------------------------
Това е причината поради която използвам Линукс :wink:
Винаги може да коригираш всичко :wink:
 
Не, че се правя на умник ама...
Що не си качип всичко важно от G: в C: и да форматираш G: после дирекно си качваш сичко от G: в С: и форматираш С: ? :wink:
 
Ако изобще може да стане това детого каза немога го изпълня,защото C-то ми е 6 гигабайта и немогат да се поберат всичките неща в него.Същото се отнася и за G.
 
CD-rw нямаш ли? ако немаш земи един хард от някой твой авер(приятел) запиши си нийното и после пак ше му го дадеш :)
Редовна практика при мене е да вземам запивачки от приятели, понеже мойта кофа даже запивачка няма... :?
 
Имаш RW. Смъкваш всичко на диск. Бухаш един hiren ... форматваш всички хардове (или поне тея с windows-ите. Препоръчвам всички) и качваш новият win за предпочитане в най-малкият дял и връщаш информацията.

ПС: Windows XP , а не HP, освен ако не е неква верия на хюлет пакард ;)
 
Така ще направя,но искам и да си раделя харда по друг начин,че сега C-то ми много чести изписва,че е препълнено даже и да незаписвам в него.
А и като стана за препълнено C,антивирусната ми заема 2 гигабайта това хоч не ми се стува нормално,но сега ми се е отворила възможноста да питам,защо е толкова голяма :?
 
Само един начин има: Формат и на двата дяла после ги сливаш в един и готово :wink:
 
DracuLa - и аз мисля така ... :x

@BahFullFen - Програмата с която се делят и сливат хардовете се нарича "Partition Magic" само че ако тръгнеш да бъзикаш с нея ще омажеш цялото PC...
 

Горе