- антивирусна програма
12
WT форуми -> Софтуер Хардуер -> антивирусна програма
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
brute
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 12/01/2006 6:07 pm      Отговорете с цитат

bafitu написа:
странно , аз неползвам антивирусни , а неспирам да свалям и програми и каквото ми падне..и не съм правил формат от...7-8 месеца мисля... преди няколко дена бях си качил няколко антивирусни да сканират... (една след друга да не правят проблеми) и ми намери само 1-2 троянчета който бяха безопасни така , че да ви кажа каквато и защита да имате много зависи какво сваляте и какво правите , сигурен съм , че в поне 60% от случайте когато "джама" се развали е грешка на потребителя или незнаенето как да се справи , а не , че някой си вирус направил това или онова...
П.С. мое мнение...
виж сега по локалните мрежи няма много вируси повече са червеити и така наречените задни вратички те не са толкова опасни по опасни са антивирусните програми които немогат да се справят с тях и скапват всичко за това става въпрос според мен защото като си качиш някоя куца Анти вирусна и се лепне някоя гад програмата се опита да я махне може да ти махне уиндоуса Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
staf
σχήπτρον

Support: 9
Bonus: 559
Мнение 12/01/2006 6:44 pm      Отговорете с цитат

Най доброто решение да се сменят на три месеца антивирусните с най различни и ги редувате Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bafitu
Активен
Активен

Support: 102
Bonus: 224
Мнение 12/01/2006 7:30 pm      Отговорете с цитат

brute написа:
виж сега по локалните мрежи няма много вируси повече са червеити и така наречените задни вратички те не са толкова опасни по опасни са антивирусните програми които немогат да се справят с тях и скапват всичко за това става въпрос според мен защото като си качиш някоя куца Анти вирусна и се лепне някоя гад програмата се опита да я махне може да ти махне уиндоуса Smile

да прав си , че антивирусната е виновна в повечето случай , понеше някой вирус ако се лепне на файл който му трябва на "джама" и антивирусната (някой де) или ги трият или ги местят под карантина и в много от случайте става така , че .. заради 1-2 файла и .. формат...
А за локалната мрежа , може да се махне т.е. махате отметката на file and printer sharing май това беше , абе все пак в по-голямата причина за разваляне на "джама" си е самият потребител.Какво се сваля , какво се качва , какви сайтове се гледат и тн...абе никога няма 100% сигурност дори и да си с 2-3 антивирусни Smile Честно да ти кажа стаф , това със сменянето не съм сагласен много Smile , има си добри антивирусни има си и лоши който пропускат вирусите...но тия най-известните като kaspersky и тн не ми се изброяват ако се ъпдейтват редовно няма да има големи проблеми... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
brute
Нов
Нов

Мнение 13/01/2006 11:18 am      Отговорете с цитат

ми да се редуват Exclamation неее!
по добре да си преинсталирам уиндоуса на всеки 3 месеца Smile
Слагате си касперски и забравяте че съществува тази тема! (лошо е само че товари процесора ама аз предпочитам бавно но славно) Smile
Някои хора ми хвалят НОД веднъж съм я виждал и инсталирана преди малко вече дава някакви грешки.

АА още едно нещо щом усетите че имате някоя гадина не слагаите нова антивирусна по-добре някоя по-стара и после ги махнера ръчно!!!
Върнете се в началото
admin
Активен
Активен

Support: 224
Bonus: 474
Мнение 13/01/2006 11:19 am      Отговорете с цитат

Аз позлвам само касперски.
Настроил съм я да не сканира въобще никога.
Само update от време на време.
НЯмам проблеми с години а както виждате съм денонощно в нета. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bafitu
Активен
Активен

Мнение 13/01/2006 2:55 pm      Отговорете с цитат

admin написа:
Аз позлвам само касперски.
Настроил съм я да не сканира въобще никога.
Само update от време на време.
НЯмам проблеми с години а както виждате съм денонощно в нета. Smile

Точно и аз така съм я направил , а между другото по-подразбиране при отваряне на някоя папка тя първо сканира и тогава ги показва , а това доста забавя и е излишно , това е реал-тиме протекцията най-добре я изберете , а когато не сте сигурен за някоя папка или файл може да си я пуснете или да си сканирате само обекта който ви трябва...и аз съм чувал много да го хвалят НОД-а ама така и не ми хареса инсталирах го пробвах го 1-2 дена и го махнах ... всеки сам си преценява ... Question
Върнете се в началото
fena
Редовен
Редовен

Support: 15
Bonus: 371
Мнение 13/01/2006 4:01 pm      Отговорете с цитат

Е аз пък не ползвам антивирусна програм, нито защитна стена Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bafitu
Активен
Активен

Мнение 13/01/2006 4:24 pm      Отговорете с цитат

fena1 написа:
Е аз пък не ползвам антивирусна програм, нито защитна стена Cool

гъзар с линукс Twisted Evil Mr. Green
Върнете се в началото
Vampira
Нов
Нов

Мнение 15/01/2006 9:33 pm      Отговорете с цитат

Kaspersky е най-доброто засега!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Софтуер Хардуер Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
12
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети