антивирусна програма

mute

Registered
препоръчаитеми антивирусна програма.Досега съм ползвал kaspersky 2005 , 2006 , nod32 , AVG 6/7 , Antivir , panda 2004 вече незнам коя да си сложа 100% защита е ясно че няма но поне нещо което да върщи работа.
 
mute каза:
препоръчаитеми антивирусна програма.Досега съм ползвал kaspersky 2005 , 2006 , nod32 , AVG 6/7 , Antivir , panda 2004 вече незнам коя да си сложа 100% защита е ясно че няма но поне нещо което да върщи работа.

Kaspersky
 
sega sam s neq kaspersky 2006 trie mi virusiet i sled kato restartiram pak gi ima windowsa mi e instaliran predi 5-6 4asa napravo 6e si teglq kor6uma ve4e aman ot komputri
 
sani каза:
най-добрата защита е да използвате WindowsXP по предназначение
вие не го правите и в момента сте все едно с Windows98 дори и по зле

Имам в предвид да използвате потребителската система и правата и.
Тоест обикновен потребител си правите и тои си бара в неговата папка само колкото и да омаже не може да скапе системата. В добавка на това от потребител администратор си инсталирате една антивирусна, пускате си защитната стена, слагате автоматични обновявания сменяте паролата на администратора и това е
влизате си вече само с потребител иван или какавто сте си направили без права освен за записвачката евентуално
Наистина има резултат
 
ne6to nemi dopada kato ideq , mislq da premina kam linux malko shte mi e trduno v nachaloto no shte svikna, prosto mi omrazna vseki mesec da preinstaliram windows i pre4inata da e virusi i to sled kato imam antivirusni programi i to redovno update-vani
 
Аз незнам много как се бачка с антивирусните програми ,но трябва да
се сложи един урок с ясно точно обяснение как да се направи "ПЕРФЕКТНАТА ЗАЩИТА" срещу вируси ,защото и аз съм като
муте ....... :wink:
 
уилндоуса има доста защити които работят а вие дори незнаете само антивирусна система няма но аз не бях ппеинсталирал уиндоус около година(с реално ип бях) и в краина сметка не го преинсталирах заради вирус
така че сложете си пароли на всички потребители и си оправете "огнените" стени , сложете касперски и забравяте за какво става въпрос
 
Как работи сигурността на Windows NT/2000/XP
http://www.pcschool.info/viewtopic.php?t=680

Защита - Общи аспекти
http://www.pcschool.info/viewtopic.php?t=83
Код:
Открита дупка с висока степен на уязвимост в антивирусната програма NOD32.Причината е следствие на грешка при боравенето с AJR архиви,съдържащи компресирани файлове с твърде дълги наименования.Уязвимостта е потвърдена за в. 2.5 и се препоръчва онлайн обновяване до последната версия-NOD32.002 v1.034 build 1132.

за повече информация: http://secunia.com/advisories/16604 
by sagittarius

Само това намерих за момента(не вярвам да ви послужи много)
А аз използвам AVG Free Edition,бях хванал 104 вируса преди да си я кача и в момента PC-то е без вируси и действа напално добре а и всеки път като теглите файлове ги сканвайте!!!
Повече теми по късно! :wink:
 
странно , аз неползвам антивирусни , а неспирам да свалям и програми и каквото ми падне..и не съм правил формат от...7-8 месеца мисля... преди няколко дена бях си качил няколко антивирусни да сканират... (една след друга да не правят проблеми) и ми намери само 1-2 троянчета който бяха безопасни така , че да ви кажа каквато и защита да имате много зависи какво сваляте и какво правите , сигурен съм , че в поне 60% от случайте когато "джама" се развали е грешка на потребителя или незнаенето как да се справи , а не , че някой си вирус направил това или онова...
П.С. мое мнение...
 
bafitu каза:
странно , аз неползвам антивирусни , а неспирам да свалям и програми и каквото ми падне..и не съм правил формат от...7-8 месеца мисля... преди няколко дена бях си качил няколко антивирусни да сканират... (една след друга да не правят проблеми) и ми намери само 1-2 троянчета който бяха безопасни така , че да ви кажа каквато и защита да имате много зависи какво сваляте и какво правите , сигурен съм , че в поне 60% от случайте когато "джама" се развали е грешка на потребителя или незнаенето как да се справи , а не , че някой си вирус направил това или онова...
П.С. мое мнение...
виж сега по локалните мрежи няма много вируси повече са червеити и така наречените задни вратички те не са толкова опасни по опасни са антивирусните програми които немогат да се справят с тях и скапват всичко за това става въпрос според мен защото като си качиш някоя куца Анти вирусна и се лепне някоя гад програмата се опита да я махне може да ти махне уиндоуса :)
 
Най доброто решение да се сменят на три месеца антивирусните с най различни и ги редувате :wink:
 
brute каза:
виж сега по локалните мрежи няма много вируси повече са червеити и така наречените задни вратички те не са толкова опасни по опасни са антивирусните програми които немогат да се справят с тях и скапват всичко за това става въпрос според мен защото като си качиш някоя куца Анти вирусна и се лепне някоя гад програмата се опита да я махне може да ти махне уиндоуса :)
да прав си , че антивирусната е виновна в повечето случай , понеше някой вирус ако се лепне на файл който му трябва на "джама" и антивирусната (някой де) или ги трият или ги местят под карантина и в много от случайте става така , че .. заради 1-2 файла и .. формат...
А за локалната мрежа , може да се махне т.е. махате отметката на file and printer sharing май това беше , абе все пак в по-голямата причина за разваляне на "джама" си е самият потребител.Какво се сваля , какво се качва , какви сайтове се гледат и тн...абе никога няма 100% сигурност дори и да си с 2-3 антивирусни :) Честно да ти кажа стаф , това със сменянето не съм сагласен много :) , има си добри антивирусни има си и лоши който пропускат вирусите...но тия най-известните като kaspersky и тн не ми се изброяват ако се ъпдейтват редовно няма да има големи проблеми... :wink:
 
ми да се редуват :!: неее!
по добре да си преинсталирам уиндоуса на всеки 3 месеца :)
Слагате си касперски и забравяте че съществува тази тема! (лошо е само че товари процесора ама аз предпочитам бавно но славно) :)
Някои хора ми хвалят НОД веднъж съм я виждал и инсталирана преди малко вече дава някакви грешки.


АА още едно нещо щом усетите че имате някоя гадина не слагаите нова антивирусна по-добре някоя по-стара и после ги махнера ръчно!!!
 
Аз позлвам само касперски.
Настроил съм я да не сканира въобще никога.
Само update от време на време.
НЯмам проблеми с години а както виждате съм денонощно в нета. :)
 
admin каза:
Аз позлвам само касперски.
Настроил съм я да не сканира въобще никога.
Само update от време на време.
НЯмам проблеми с години а както виждате съм денонощно в нета. :)
Точно и аз така съм я направил , а между другото по-подразбиране при отваряне на някоя папка тя първо сканира и тогава ги показва , а това доста забавя и е излишно , това е реал-тиме протекцията най-добре я изберете , а когато не сте сигурен за някоя папка или файл може да си я пуснете или да си сканирате само обекта който ви трябва...и аз съм чувал много да го хвалят НОД-а ама така и не ми хареса инсталирах го пробвах го 1-2 дена и го махнах ... всеки сам си преценява ... :?:
 

Горе