Най-бързият браузър е Google Chrome

topchokt

Registered
kaldata.com/images/news/logos/google_chrome.jpg Отделението на Compuware за тестване на различни показатели, Gomez, показа нова информация относно кой е най-бързия браузър в „реалния свят“ на десктоп потребителите. Теста показва само времето за зареждане на потребителите на широколентова връзка.

Информацията е събиранa в продължение на един месец и събрала повече от 1,86 милиарда индивидуални измервания на повече от 200 сайта. Резултатът е,че Google Chrome e най-бърз.

В таблицата се вижда, че най-малкото време за зареждане отнема на Google Chrome 12 – 3,433 секунди. Най-бавните браузъри са Safari 4 (6,149 секунди) и Internet Explorer 7 (6,006 секунди).

Времето за рендинг е това за зареждането на визуалните части на страницата и тук отново Chrome се справя добре за 2,374 секунди, но Firefox 5 се справя най-добре за 2,18 секунди.

Gomez не са направили тестовете в лаборатории, а в реалния свят и по-точно с обикновени потребители и техните браузъри.
Източник: http://www.kaldata.com/63491/
 
А ако отворите 150 таба и с Chrome, и с FF - резултата е Chrome зависва, а Firefox има само лек спад в перформънса...
 
djman каза:
А ако отворите 150 таба и с Chrome, и с FF - резултата е Chrome зависва, а Firefox има само лек спад в перформънса...

При мен е точно обратното? ФиреФох-а крашва моментално, че и барабар с всички отворени табове докато Chrome ако ще крашва то крашва само проблематичният таб а не всичко.

И все пак колко пъти ти се е налагало да отваряш 150 таба?

На мен ми се е случвало да ми се наложи да отворя до към 30 максимум 40, но пък 150 :\
 
qazxsw каза:
djman каза:
А ако отворите 150 таба и с Chrome, и с FF - резултата е Chrome зависва, а Firefox има само лек спад в перформънса...

При мен е точно обратното? ФиреФох-а крашва моментално, че и барабар с всички отворени табове докато Chrome ако ще крашва то крашва само проблематичният таб а не всичко.

И все пак колко пъти ти се е налагало да отваряш 150 таба?

На мен ми се е случвало да ми се наложи да отворя до към 30 максимум 40, но пък 150 :\
:?:

Това е, защото всеки таб Chrome го отваря като отделен браузър, а мозилата общо в един браузър. Можете да погледнет на Task Manager как като отворите 5 таба имате се едно 5 отворени Chrome, а с мозилата си стой 1. :?:
 
Абе каквото и да си говорим Mozilla-та никой не може да я бутне. Chrome също е много-добър вариант, на кантар са. От там нататъка вече е въпрос на вкус.
 
webdeveloper каза:
Абе каквото и да си говорим Mozilla-та никой не може да я бутне. Chrome също е много-добър вариант, на кантар са. От там нататъка вече е въпрос на вкус.

:?:

Мразя "новини" от типа "най-... е еди си какво".
 
djman каза:
webdeveloper каза:
Абе каквото и да си говорим Mozilla-та никой не може да я бутне. Chrome също е много-добър вариант, на кантар са. От там нататъка вече е въпрос на вкус.

:?:

Мразя "новини" от типа "най-... е еди си какво".
Да... А къде the hell е Opera?! :shock:
 
освен че е най-бързия Chrome е и много по-сигурен от останалите. Все пак може да се изследва скороста му заедно с добавките и да се види кой браузър работи най-бързо при инсталирани подобни добавки
 
peeping4dsun каза:
освен че е най-бързия Chrome е и много по-сигурен от останалите. Все пак може да се изследва скороста му заедно с добавките и да се види кой браузър работи най-бързо при инсталирани подобни добавки

Човек не говори за сигурност....
Знаеш ли колко информация взима за теб Google Chrome...
Влизам в нов сайт през chrooma и веднага го виждам индексиран в търсачката :D:D

Google събира информация къде влизаш и после ти ги вади на предни позиции и всякакви подобни...
 
Не е само най бързия ами и най готиния. Първи въведоха синхронизацията на отметки, v8, автоматичните убдейти и куп други. Като уеб дизайнер ползвам Developer Tools при изработката на всеки мой сайт. Някак си ми е по приятен от firebux :)
 
Определено според мен Mozillata е по-добрият вариант от Chrome, поне при мен. Хрома много често бави при отваряне на повече тагове, а и не мога да си ползвам онлайн банкирането :D
 
djman каза:
А ако отворите 150 таба и с Chrome, и с FF - резултата е Chrome зависва, а Firefox има само лек спад в перформънса...
Аз съм отварял и по 20 таба, никога не съм имал проблем, работи отлично.
 

Горе