Линк на банер във Flash CS4

JivkaG

Registered
Здравейте на всички,
имам спешна нужда от помощ. Направих си един банер за сайт във Flash CS4 AS3 но ми трябва самия банер да е линк към друг сайт. Направих един прозрачен слой над всички и му зададох да е бутон. От тук нататък немога да разбера къде и какво да направя за да стане връзката, гледах четох разни кодове, но все ми дава грешка. Може би кода за AS3 е по-специален, не знам, но някой ако може да ми помогне, ще съм му безкрайно благодарна, защото банера трябваше да го сложа вчера .... а все още не съм.
 
Над първия фрейм където и би трябвало да ти е прозрачния бутон правиш още един леяр и слагаш ето този скрипт като в този случай линк е името на бутона и естествено си сменяш адреса

link.buttonMode = true;
link.addEventListener(MouseEvent.CLICK, callLink);
function callLink(event:MouseEvent):void
{
navigateToURL(new URLRequest("http://www.site.com"));
}
 
Това е грешката, която показва, като добавя скрипта към новия слой над бутона. Може би не правя нещо както трябва[/url]
 
Бутонът го замени с муви клип и ще стане аз не се замислих че може така да си го направила иначе другия вяриянт е вътре в бутона но по сложно ще стане затова махни го този бутон и просто направи един прозрачен правоъгълник на муви клип :)
 
Пак ми дава същите грешки. Пускам линк с работния файл на флаша, ако може да го погледнеш и да кажеш къде греша(явно греша някъде), ще съм много благодарна.
 
Не знам какво точно си правила но изтрий симбол8 и след това обяснявам стъпка по стъпка. От инструментите селектираш ректанулар тоол, селектираш фрейм1 под скрипта, чертаеш правоъгълник на сцената който трябва да е по голям от нея, с десен бутон върху него го превръщаш в муви клип и му задаваш име примерно but, докато е селектиран преминаваш в панел пропътис и там има поленце инстанс нейм и там пишеш but, съответно и в екшънскрипта пишеш but и това е туко що го пробвах и работи.
 

Горе