Един хостинг много сайтове пречи ли на google

ventsi34

Registered
Здравейте, искам да попитам ако имам един голям хостинг и на него имам 20 сайта ще пречи ли по някакъв начин сайтовете да се класират добре в Гоогле?
 
tedo96 каза:
И защо ще пречи?

Защото google не харесва такива работи. Ще те заподозре в линк схеми и няма да зачете линковете, това в най-добрия случай. В най-лишия ще те накаже по някакъв начин, което предполагам не искаш да се случва.
 
Според мен няма да пречи, но няма и да помага много ако са линкнати един с друг, защото като сайтовете са на един хост тоест на един IP се зачитат всичките сайтове на едно IP. :?:
 
Даже и да са на едно IP ще е от полза, ако са обвързани.
Но с не повече от 1-2 линка.

До 10 такива сайта не съм имал проблеми, предполагам за повече пак няма да е разлино.
 
Няма да пречи на нито един от сайтовете, но ще направи линковете помежду им много слаби и без SEO стойност.
Ако всичките са свързани помежду си с линк и след това решиш да пуснеш линк към външен сайт от всичките ти 20 сайта, тогава е много опасно за този сайт, който линкваш. Ние от Ганбокс препоръчваме "SEO хостинг" (виж в блога на Ганбокс), като сайтовете са на различни сървъри не само с различни IP адреси, но и в различни клас C мрежи.
 

Горе