- Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.
1234
WT форуми -> Дъра-бъра -> Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
vojda_na_inkite
Нов
Нов

Support: 4
Bonus: 8
Мнение 19/06/2012 10:41 am      Отговорете с цитат

Да марката не е от значение в днешно времевсичко се взима на късмет Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MontefuckeR
Активен
Активен

Support: 158
Bonus: 292
Мнение 22/06/2012 9:15 am      Отговорете с цитат

По мой наблюдения HP много греят и загряват...

Един глас за Asus от мен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vladkata
Редовен
Редовен

Support: 70
Bonus: 142
Мнение 22/06/2012 10:12 am      Отговорете с цитат

Аз бих те посъветвал да си вземеш Dell Inspiron. Изключително добра серия, аз ползвам такъв и съм много доволен. И те съветвам да не чакаш, а да си го взимаш, защото и аз така преди само чаках и си чаках Very Happy... Винаги ще излиза нещо ново и по-евтино Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
shukri_93
Редовен
Редовен

Support: 69
Bonus: 85
Мнение 06/07/2012 9:00 am      Отговорете с цитат

Мерси много за отделените мнения! Smile
Взех си ето такъв:
http://pcstore.bg/laptopi/TOSHIBA-7/TOSHIBA-Satellite-L750-1MX-L750-1N0-L750-1MZ-4GB-%D1%81-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD-2949
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
trops
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 02/07/2013 8:47 pm      Отговорете с цитат

Доста модели има на пазара в момента, някой ще ми препоръча ли качествен лаптоп, здрава машина до 700-800 лева. Нищо особено не търся, просто искам да не ми създава ядове
Върнете се в началото
StormBreaker
Support
Support

Support: 344
Bonus: 1965
Мнение 02/07/2013 11:13 pm      Отговорете с цитат

Vladkata написа:
Аз бих те посъветвал да си вземеш Dell Inspiron. Изключително добра серия, аз ползвам такъв и съм много доволен. И те съветвам да не чакаш, а да си го взимаш, защото и аз така преди само чаках и си чаках Very Happy... Винаги ще излиза нещо ново и по-евтино Wink

Само да се внимава, че на някои пластмасата им е доста мека и капака може лесно да се счупи ако не се внимава.
Върнете се в началото
lubosimeonov
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 27/11/2016 11:37 pm      Отговорете с цитат

Искам да купя на дъщеря си лаптоп за Коледа, но не мога да си позволя да е много скъп. Максимум 900-1000лв. Бихте ли ми препоръчали някой модел?
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Support: 115
Bonus: 223
Мнение 28/11/2016 3:42 pm      Отговорете с цитат

Аз съм с Toshiba Satellite C660 вече 6 години и не съм имал никакви проблеми с него. На приятелката ми взехм Toshiba Satellite L50 по спомен и също не е имала проблем с лаптопа. Железни са. Имат стабилно охлаждане и не се налага да се притесняваш, че може да се изключи, заради висока температура. Два Асуса идваха при мен с диагноза прегряване, HP-тата са скъпи а параметрите им са по-нисички спрямо цената на други модели. Dell не ме кефят много като марка но стават. Бягай от Aser и Леново за момента. Имат хубави модели, но те са по-скъпички. Като цяло са как да кажа масови, но и масово се ремонтират. Качеството ушка им е завишено на последък с последните им модели, но още не бих дал 700 кинта за такъв. Тошибите серия Л са супер и параметрите са им добри. Само си избирай с хубави панти на монитора, че има някакви странни панти и не ми вдъхват доверие за стабилност. Абе от Тошиба съм доволен и затова ти я препоръчвам, 3 тошиби има из нас и не са ходили по сервизи. Question
Върнете се в началото
teroristd
Редовен
Редовен

Support: 80
Bonus: 172
Мнение 28/11/2016 5:20 pm      Отговорете с цитат

Без да се обиждаш колега но аз съм точно на противоположното мнение. По-принцип ASUS са едни от лидерите в производството на голяма гама продукти(дъна, видеокарти и др.) с дългогодишен опит. Не веднъж, а години наред са се доказвали с качество, цена и поддръжка. Аз лично имам Asus, и вече работи 7-ма година и не е мръднал. Какво значи диагноза прегряване или стабилно охлаждане Very Happy ? Нали всички са с едни и същи вентилаторчета. Както и да погледнеш нещата в този сегмент от пазара Asus винаги ще са по-добри от Тошиба.
Върнете се в началото
vinsbg
Редовен
Редовен

Support: 51
Bonus: 87
Мнение 29/11/2016 7:24 am      Отговорете с цитат

Все пак си е техника и не знаеш на какво ще попаднеш. Може да купиш и за 5к лаптоп и на следващия ден да сдаде багажа...

Аз от 7 години ползвам едно Леново. Преживял е какво ли не и единственото нещо, което се скапа е харда. Появиха се много бед сектори и си купих нов, но харда си е консуматив. В момента върви един сървър на него и няма грешка.

Сега съм с ново Леново (T540p) и отново никакви грижи.
Върнете се в началото
teroristd
Редовен
Редовен

Support: 80
Bonus: 172
Мнение 29/11/2016 8:26 am      Отговорете с цитат

Така е, каквото и да си вземеш може да се прецака. Има обаче фирми които, рачитат на качеството и държат висока цена и други които имат ниска цена за сметка на качеството. Аз в момента например аз също съм с Леново, от около година и половина. Когато реших да си купя нов лаптоп съм разгледал всички сайтове и всякакви марки които се предлагаха в България. Сравнявал съм коя марка какво ми дава за парите които имах. Търсех максимално висока производителност. Леново в това отношение нямат равни. Да имам производителност, което и търсех, но вентилатора ми се прецака още на 8-мия месец, смених го. Пласмаската която , държи нещата вътре е някаква тънка евтина напука се. Личи си че е некачествено. С Асуса ако те ударят по главата ще припаднеш Very Happy . За това зависи какво искаш. Ако търсиш максимално висока производителност на ниска цена препоръчвам Леново. Ако търсиш стабилност препоръчвам Асус или Делл.
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Support: 115
Bonus: 223
Мнение 29/11/2016 11:53 am      Отговорете с цитат

Аз говоря от личният си опит. Имам три Тошиби и бивш Асус с изгоряло дъно. Незнам в какво са по-добри но личният ми опит с Асусите не ме радва. При толкова Тошиби ще защитя марката, защото са наистина качествени за парите си. Диагноза прегряване се слага, когато температурата на процесора се покачва до толкова, че машината изключва. Вентилаторчетата са еднакви но явно някой модели имат проблем с въздухооптичането (въздухопотока) в лаптопа. Поставен на легло или меко одеало лаптопа изключва, защото вдига прекалено висока температура. Вентилаторчето си работи нормално и няма прах в машината. Правил съм си тестове на маса с меко одеало и то пред клиенти за да им обясня нагледно какво става. Когато дойде комп с обяснение, че от нищото се изключва обикновенно е Асус и Тошиби и HP-та са ми идвали с това обяснение, но с превес са Асус, Ейзър и Леново. Слагам си лаптопа до тяхният на масата с одеалото, черпя ги по едно кафе докато чакаме и хоп техният комп изключва. На ръка се осеща как лаптопа им се е нагрял в пъти повече отколкото моят за същото време. Прост тест си правя докато обсъждаме някаква тема. Обикновенно 10 минутки са достатъчни да се останови този проблем. Та и аз говоря от личен опит и нагледно демонстрирам, защо машините им се изключват. Решението е да си купят една поставка с охладител и проблема им е решен. Много лаптопи от всякакви различни марки вдигат в определени ситуации високи температури, при нарушен входен въздушен поток и ако както старите компютърджии знаят добре, една машина е с части, които не са много съвместими грее. Жичкаджиите пък веднага ще добавят, че електричеството търси най-малкото съпротивление за да протече във веригата, и ако има някъде хлабава връзка, или по-тънка жица се получава греене (отделяне на топлина). Та може би обиждам малко марката но втори път Асус лаптоп няма да си взема, въпреки, че в настолната ми машина дъното и видеокартата са Асус. Всичко е до начин на употреба и късмет. Просто си взимаш това което ти харесва, удовлетворявя те като цена и се надяваш да изтрае дълго време. Question
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Дъра-бъра Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
1234
Страница 2 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети