- Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.
1234
WT форуми -> Дъра-бъра -> Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
teroristd
Редовен
Редовен

Support: 80
Bonus: 172
Мнение 29/11/2016 11:58 am      Отговорете с цитат

Ето някои предложения от мен.

Лаптоп ASUS

http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asus-k556ub-dm184d-blue-silver-p-317538.html

Добър процесор който, без проблеми ще се справи с всички задачи, освен ако дъщеря ти не мисли да прави симулации на сблъсъци между галактики Smile .

Мощна видеокарта, по-добра от вградените с които, се предлагат повечето модели на пазара. Това ще рече че лаптопа ще се справя безпроблемно с филми и приложения с най-висока резолюция. Дори ще могат да се играят и повечето 3D игри при желание.

Anti glare монитор с 1920x1080 full HD резолюция. Това означава че монитора не е лъскав и няма да отразява прозорците и лампите.

Голям харддиск 1терабайт.

8 гигабайта рам памет.

Лаптоп Dell
https://ardes.bg/product/dell-inspiron-3558-84564

Този модел има малко по-слаб процесор и видеокарта от горния. Лъскав дисплей 1366x768 с HD ready резолюция. По малък харддиск 500гб, но пък има 240 GB SSD. Това има своите предимства. По-бързо зареждане на операционната система, приложения и програми, трансфер на файлове, сканиране, търсене с две думи всичко което зависи от харддиска е по-бързо. Това не включва по-бърз интернет, той си зависи от доставчика.

Аз лично бих взел ASUS-a, но си зависи как ще се ползва лаптопа. Преценете кое е по-доброто за вас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
teroristd
Редовен
Редовен

Мнение 29/11/2016 12:13 pm      Отговорете с цитат

dakata__92 написа:
Поставен на легло или меко одеало лаптопа изключва, защото вдига прекалено висока температура.

Сега те разбирам какво имаш прдвид, но това не зависи от марката, а по скоро от модела. Например на моя асус отворите за въздуха ми бяха отстрани. Слагал съм го върху одеала, юргани каквото се сетиш, няма ядове. На много лаптопи отворите са им отдолу и затова може да се получи прегряване. Но по-принцип не е препоръчително да се ползват по този начин каквито и да е компютри. Още едно време когато нямаше лаптопи и всички бяхме с настолни, не се препоръчваше компютърът да седи до стена с изходите за въздуха до нея.
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Support: 115
Bonus: 223
Мнение 29/11/2016 1:34 pm      Отговорете с цитат

teroristd написа:
dakata__92 написа:
Поставен на легло или меко одеало лаптопа изключва, защото вдига прекалено висока температура.

Сега те разбирам какво имаш прдвид, но това не зависи от марката, а по скоро от модела. Например на моя асус отворите за въздуха ми бяха отстрани. Слагал съм го върху одеала, юргани каквото се сетиш, няма ядове. На много лаптопи отворите са им отдолу и затова може да се получи прегряване. Но по-принцип не е препоръчително да се ползват по този начин каквито и да е компютри. Още едно време когато нямаше лаптопи и всички бяхме с настолни, не се препоръчваше компютърът да седи до стена с изходите за въздуха до нея.

За това и реших да обясня подробно. Всъщност някои от Асусите бяха със страничен въздуховод, но отдолу засмукват. Интересното е, че не можеше да се смогне с охлаждането въпреки, че отстрани са дюзите за испускане. На Тошибата ми са отстрани и отдолу засмуква, но просто някой модели са явно с по-висока работна температура и при употреба от този тип (и аз като потребител съм ползвал лаптопа в леглото) се получава този проблем. Не съм против марката просто не ги препоръчвам. HP са добри, но пък са скъпи за сметка на параметрите. Тошиба или Dell според мен. За момента тези са ми основни фаворити докато не се преориентирам и към друга марка Smile
Върнете се в началото
vinsbg
Редовен
Редовен

Support: 50
Bonus: 86
Мнение 29/11/2016 2:15 pm      Отговорете с цитат

Дака, какъвто и лаптоп да сложиш на легло, одеяло и каквото и да е, което пречи на нормалното охлаждане и в зависимост от това, какво се прави на него и колко се натоварва в даден момент ще сдаде багажа или най-малкото ще се изключи от прегряване.

Не мисля, че теста ти акуратен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 29/11/2016 3:18 pm      Отговорете с цитат

vinsbg написа:
Дака, какъвто и лаптоп да сложиш на легло, одеяло и каквото и да е, което пречи на нормалното охлаждане и в зависимост от това, какво се прави на него и колко се натоварва в даден момент ще сдаде багажа или най-малкото ще се изключи от прегряване.

Не мисля, че теста ти акуратен.

Ами, правя го вече поне 10 пъти пред клиенти. Пием си кафенце и ги оставям моят и техният един до друг върху масата с одеало под тях. Тяхният сдава багажа на 10/15 -тата минутка а моят няма проблем. Теста ми не е за да докажа коя марка е по-добра, а за да покажа на хората какъв е проблема им. Вместо да дават луди пари за разни джиджавки 10 кинта за охладителна поставка и избягване на одеалото им спестяват куп проблеми. Като започнат да ми задават въпроси от рода на: - Компа ми се изключи докато пишех документ без да го сейфам. Можете ли да го възтановите? и направо ми бъркат в здравето. Та теста е просто за показно. Моят C660 неискам да го хваля, но просто до момента не е изключвал от прегряване, ама никога. С часове е стоял върху леглото, да нагряваше се доста, но не е изключвал. Отдолу имам доста процепи откъдето да си смуче въздух дори да затапя с лепенка отвора на вентилаторчето. Просто явно е помислено доста по темата.

Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв.
Върнете се в началото
teroristd
Редовен
Редовен

Мнение 29/11/2016 3:43 pm      Отговорете с цитат

Това нищо не доказва. Аз и с асус-а и сега с леновото когато съм си в къщи лаптопа ми е постоянно на леглото с часове под най-голямо натоварване. Играя си на игри гледам си филми и не ми е изключвал никога нито единия нито другия лаптоп.
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 29/11/2016 5:35 pm      Отговорете с цитат

teroristd написа:
Това нищо не доказва. Аз и с асус-а и сега с леновото когато съм си в къщи лаптопа ми е постоянно на леглото с часове под най-голямо натоварване. Играя си на игри гледам си филми и не ми е изключвал никога нито единия нито другия лаптоп.

Пак ли трябва да обяснявам, че доказвам на клиентите, че това е проблема на лаптопа им? 100 пъти казах, че го правя с компове, които са дошли с някакъв проблем при мен. Слагам моя и на клиента на масата и на киента лаптопа огасва. Какво повече има да доказвам? Проблема е прегряване. Минават кратко обяснение какво да правят и повече не са ми се мяркали пред очите със същият проблем. Правя показно на клиента, но явно не ме разбрахте. Не съм мерил с безконтактен термометър (тези с лазърите) каква точно им е температурата. На допир, проблемният компютър е в пъти по-горещ от моя та чак гори. Защо да разкарвам хората по 100 пъти до мен, като могат да изчакат и след 10 15 минутки лаф с мен мога да им покажа къде е проблема с полеви тест. Very Happy
Върнете се в началото
eLite
Потребител
Потребител

Support: 59
Bonus: 97
Мнение 29/11/2016 11:57 pm      Отговорете с цитат

С риск да те издразня, но това наистина нищо не доказва..

Най-вероятно клиентите ти не чистят лаптопите си толкова често, колкото тебе, ако изобщо го правят. Другото е, че ти не знаеш на какви повърхности са слагани преди. Question
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 30/11/2016 11:38 am      Отговорете с цитат

eLite написа:
С риск да те издразня, но това наистина нищо не доказва..

Най-вероятно клиентите ти не чистят лаптопите си толкова често, колкото тебе, ако изобщо го правят. Другото е, че ти не знаеш на какви повърхности са слагани преди. Question

Ако ще разтягаме сега локуми по темата за повърхностите и топлопроводимостта на едно одеало, то ще Ви кажа, че мислим различно. -Просто питаш, кога се изключва машината?
-Когато е на леглото или на мен, ми отговарят.
-На масата Ви изключвал ли се е до сега?
-Ами не!
-Добре.
С 3 въпроса разбирам каквото ми трябва на мен. Няма га ди питам чершафите им дали са ленени, копринени или са върху завивките. Взимам едно одеалце слагам го на масата пала им кошника, паля и моят в същите условия просто за да покажа, че не правя нищо друго и пием кафе. Когато им изгасне машината (защото това ще стане) просто ги упътвам да си купят охладителче. Отварял съм да ги почиствам повечето нямат кой знае какъв прах из себе си. Започнах да ги светвам да си слагат поставка под машината и до момента нито един път тези клиенти не се върнаха за проблем с изключваща се машина. Няма нужда да обеснявам, че в момента само оспамваме темата в общи приказки на автора Very Happy Question
Върнете се в началото
eLite
Потребител
Потребител

Support: 59
Bonus: 97
Мнение 30/11/2016 12:37 pm      Отговорете с цитат

Виж сега, ти спориш, че марката на лаптопа ти е по-добра от другите само защото лаптопите на клиентите ти изключват когато си ги поставят на твоята маса. Но ти не знаеш поради каква причина се е стигнало до това положение.

И няма нужда да ги питаш някакви въпроси.
Ако чуеш, че вентилаторът се тормози ненужно, тогава трябва да се чисти цялата охладителна система вкл. радиатора.

По темата: с две ръце ЗА предложението на terroristd http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asus-k556ub-dm184d-blue-silver-p-317538.html
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 30/11/2016 1:17 pm      Отговорете с цитат

eLite написа:
Виж сега, ти спориш, че марката на лаптопа ти е по-добра от другите само защото лаптопите на клиентите ти изключват когато си ги поставят на твоята маса. Но ти не знаеш поради каква причина се е стигнало до това положение.

И няма нужда да ги питаш някакви въпроси.
Ако чуеш, че вентилаторът се тормози ненужно, тогава трябва да се чисти цялата охладителна система вкл. радиатора.

По темата: с две ръце ЗА предложението на terroristd http://plesio.bg/laptopi-c-69977907/asus-k556ub-dm184d-blue-silver-p-317538.html

Не споря с никой, а изказах личното ми мнение, така както терориста изрази своето. Това, че Вие го приемате като спор е ваш проблем. Няма да влизам в излишни обяснения вече, с три Тошиби вкъщи и изгорял Асус предпочитам да си купя отново Тошиба, но това мнение си е мое и го споделих с автора.
Върнете се в началото
simonapetrova
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 11/12/2016 11:41 am     Re: Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лв. Отговорете с цитат

shukri_93 написа:
Може ли да ми предложите лаптоп до 1000, защото изобщо не съм запознат кои марки са най-добри и т.н.
Мерси Smile

С две ръце ти препоръчвам този https://ardes.bg/product/hp-probook-440-g3-s-byal-piksel-80206 . Използвам този модел на работа и съм много доволна, а и сега е доста намален.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Дъра-бъра Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
1234
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети