Как може да се направи нещо като това

K0ceTo

Registered
http://play.clubpenguin.com/

Наясно съм че това е направено съ страшно много акшън скрипт, от професионалисти.Въпроса ми е по скоро, как може да се нарави да може една игра да се играе от много хора едновременно, онлайн.

Да речем да вземем играта от урока с патиците, как да се направи всеки влязъл играч да си получава мерник и да цели и той.

Ако е много сложно, че да не може да се обясни без да се прочетат няколко тона учебници, не се мъчете.

Мерси предварително :)
 
според мен не е само екшън скрипт. най-вероятно флашчето се свърсва с пхп, а пхп-то се свързва с сял и така :)
 
Ее да де логично, за да се направят акаунтите и всички записи, но в общи линий действието е акшън скрипт.
 
Ами игра която се свързва от време на време към пхп скрипт и подава резултатите... това е в общи линии :)
 
Ех а звучи толкова просто.Та как ще стане номера да играят няколко играча.Иначе връзката с базата данни ще видя, мога и да се оправя...или пък не, но най важното ми е как мога да направя всеки влязъл играч да започва игра с другите.
 
Човек, за това трябва доста програмиране, за логина поне ти тряа пхп/бази данни, а за после има много варианти, за мен поне най-удачното е хмл сокет. И нали се сещаш, че това не се прави от 1 човек, а от екипи дето са се занимавали адски много време...
 
dashe каза:
Такова loading =)
Мога ли да си намеря готово или не.. :)
Ето едно уроче как се прави прелолдер. Ако не ти се играе от ТУК може да свалиш направо готовите файлове и да редактираш по твои вкус. Потърси в гугъл, има доста теми по този въпрос! :?:
 
Спокойно аз знам че това нещо е правено от професионалисти.Прочети по горе какъв всъщност ми е въпроса.Питам как мжое да се направи няколко играча да играят една флаш игра едновременно.Например да вземем играта с пилетата от урока, как мжое да стане, като влезе някой, да се появява втори емрник, който да се управлява от втория :)
 
K0ceTo каза:
Спокойно аз знам че това нещо е правено от професионалисти.Прочети по горе какъв всъщност ми е въпроса.Питам как мжое да се направи няколко играча да играят една флаш игра едновременно.Например да вземем играта с пилетата от урока, как мжое да стане, като влезе някой, да се появява втори емрник, който да се управлява от втория :)
Алоха.
Аз се сещам за някакви варианти. Ако искаш да направиш он-лайн морски шах например, може да стане горе-долу лесно. С пхп ще се записва в един XML ходовете, флаш-а ще го прочита през интервал от време и ще прави съответните неща. По този начин могат да се направят и други подобни игри. Проблема е, че се зарежда файл и генерира трафик, а и това не става много бързо.
Професионално се прави със сокет сървър. Те са измислени точно за такава цел. Аз обаче от сокет сървъри не разбирам.
Успех.
 

Горе