- Мисля да забраня темите с процент от приходите
123
WT форуми -> За сайта/Въпроси/Препоръки/Правила -> Мисля да забраня темите с процент от приходите
Създайте нова тема Напишете отговор 

Да ги забраня ли тези обяви?
Да
87%
 87%  [ 47 ]
Не
12%
 12%  [ 7 ]
Общо гласове : 54

Автор Съобщение
admin
Активен
Активен

Support: 224
Bonus: 474
Мнение 16/11/2012 12:24 pm     Мисля да забраня темите с процент от приходите Отговорете с цитат

Реших да забраня темите в които се търси "екип" и се обещава процент от приходите.

Избягвам в последно време да забранявам нещо , защото станаха много забраните но за тази бих се навил да я добавя.

ОТ опит в туриста съдя, че тези обяви ги пускат хора, които искат да си направят сайт но или не могат нищо или просто искат друг да го направи.
Те обикновено обаче държат правата върху домейна и хостинга и винаги могат да се разпореждат с останалите от екипа.
Ако все пак някой може да ми даде пример за подобна обява, която след това да се е реализирала и да е докарала приходи на участниците (изключвам инициаторът, който ако не печели пари то печели чисто нов сайт направен без пари ).

Не ми е зор но ако гласувате за забраната ще я въведа и ще останат само обяви без заплащане или със заплащане.

Такива "ще делим приходи от реклами в бъдеще", "ще ви дам процент от печалбата" ще бъдат трити и потребителите предупреждавани.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
idevbg
Турист
Турист

Support: 18
Bonus: 35
Мнение 16/11/2012 2:00 pm      Отговорете с цитат

По принцип не съм за забраните, но тази е много на място.
Съгласен съм, че повечето такива обяви не са сериозни.

Повечето от пускащите тези теми не са умишлени измамници. Всички сме били на това дередже - иска ни се да направим нещо, ама нямаме възможност сами, нямаме и една стотинка да платим на някого и се надяваме да си намерим партньори, с които да почнем да печелим толкова, че да има и за делене. Smile

Но в 99% от случайте няма как да стане и отзовалите се само остават разочаровани и/или ядосани.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
StormBreaker
Support
Support

Support: 344
Bonus: 1965
Мнение 16/11/2012 2:05 pm      Отговорете с цитат

Подкрепям идеята да се забранят тези обяви. Наистина дори този, който я пуска да не е решил да мами, то в 90% (според мен) от случаите проекта, който се създава от такива случайно събрали се групички е некачествен или няма никакъв шанс да изкара пари. След това се разделят и никой нищо не печели от историята.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
critrate
Потребител
Потребител

Support: 23
Bonus: 46
Мнение 16/11/2012 2:12 pm      Отговорете с цитат

Твърдо Против! Smile

И ще кажа защо.Скоро може би и аз ще пусна такава тема за екип.(за добавяне на информация) ,след което ще има печалба само ако сайта има.Това ,че има такива теми не значи,че хората не са сериозни.Може просто да нямат средства сега и затова обещават нещо,чак след като сайта се развие.Не мисля,че всеки гледа от различни гледни точки....Не всеки пуснал такава тема иска наготово направен сайт.
Върнете се в началото
tedo96
Активен
Активен

Support: 219
Bonus: 427
Мнение 16/11/2012 4:34 pm      Отговорете с цитат

critrate написа:
Твърдо Против! Smile

И ще кажа защо.Скоро може би и аз ще пусна такава тема за екип.(за добавяне на информация) ,след което ще има печалба само ако сайта има.Това ,че има такива теми не значи,че хората не са сериозни.Може просто да нямат средства сега и затова обещават нещо,чак след като сайта се развие.Не мисля,че всеки гледа от различни гледни точки....Не всеки пуснал такава тема иска наготово направен сайт.

Окей, но ако няма печалба какво правим?

Аз съм твърдо ЗА! Ако човекът е сериозен ще намери начин да отдели пари, за да си плати предварително. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
IvanAdamov
Турист
Турист

Support: 8
Bonus: 15
Мнение 16/11/2012 5:51 pm      Отговорете с цитат

Съгласен съм с Тедо. Ако някой наистина вярва, че сайтът или проектът му ще успее ще каже, имам капитал, плащам си за услугата и я искам. Това "търся си екип, ама ако потръгне ще има пари" е детско и несериозно.
Върнете се в началото
rosko
Редовен
Редовен

Support: 32
Bonus: 52
Мнение 16/11/2012 9:48 pm      Отговорете с цитат

Твърдо против!
Но.. решението си е изцяло на Админ, т.е. не мисля, че и да гласуваме с не, то ако е имало да става, ще стане...

Защо съм против забраната? - Не всеки има възможност да хвърли едни 200-300 лева за първоначално заплащане, а вярвам, че има хора, които са сериозни! Може да се направи договор между двамата, че ако до 2 месеца(примерно) не се заплати % или цялата сума, вече автора на системата/кода/дизайна може да си търси правата(за тоя тип съм по-съгласен).
Върнете се в началото
critrate
Потребител
Потребител

Support: 23
Bonus: 46
Мнение 16/11/2012 10:07 pm      Отговорете с цитат

rosko написа:
Твърдо против!
Но.. решението си е изцяло на Админ, т.е. не мисля, че и да гласуваме с не, то ако е имало да става, ще стане...

Защо съм против забраната? - Не всеки има възможност да хвърли едни 200-300 лева за първоначално заплащане, а вярвам, че има хора, които са сериозни! Може да се направи договор между двамата, че ако до 2 месеца(примерно) не се заплати % или цялата сума, вече автора на системата/кода/дизайна може да си търси правата(за тоя тип съм по-съгласен).
Един човек,който мисли като мен!Благодаря за подкрепата.
Върнете се в началото
qazxsw
Редовен
Редовен

Support: 18
Bonus: 36
Мнение 16/11/2012 10:07 pm      Отговорете с цитат

Аз съм за забраната.

Прочетох горните мнения и не мога да кажа, че не разбирам коментарите относно това, че не всеки има нужния капитал да започне да плаща от ден първи,но ако погледнете по реалистично над нещата ще видите, че повече от 90% от тези проекти неуспяват. И всичко това води до загуба на време.

Живеем във времена където ако някой има идея, в която е убеден, че ще успее винаги може да намери инвеститори които да вложат пари в тази идея да се подпише 1 договор и след това да се развие проекта. Очаквайки обаче проект да се развие от 0-лата с пари единствено за домейн и хостинг от 3лв са просто празни надежди.

Дори да приемем, че са се хванали млади талантливи хора и направят проекта от до, то тогава ще се искат пари за реклама, за да стане по популярен, при условие, че началния капитал е 15лв (за домейн и хостинг) от къде ще се намерят 200-300лв (минимум) за една рекламна кампания която да направи проекта достатъчно популярен още със старта му, че след 2-3 месеца той да е доходоносен? Разбира се винаги я има възможноста да се рекламира по форуми и сайтове (едва ли не спами), но това не гарантира успех, а даже напротив, може да се обърне срещу самият проект.

Та, имаме завършен проект, нямаме пари за реклама, и имаме платен за 2 месеца напред хостинг. От Google Adsense ще се печелят някакви стотинки (поне първите 4-5 месеца) освен ако сайта не почне да получава от раз 3-4 хиляди посещения на месец което пак си идваме на думата без реклама няма как да стане. Някой ще Ви заплати, че да сложи банер във вашият сайт? Никой няма да го направи, освен ако не е поредния тинейджър пуснал CS сървър и Ви плаща 20 стотинки като прати смс от 1.20.

Няма място за подобен вид обяви тук просто и много бих се изненадал ако някой може да ми посочи дори 1 проект подобен който е успял.
Върнете се в началото
IvanAdamov
Турист
Турист

Support: 8
Bonus: 15
Мнение 16/11/2012 11:26 pm      Отговорете с цитат

@qazxsw, благодаря ти за точният отговор!
Върнете се в началото
Vladkata
Редовен
Редовен

Support: 70
Bonus: 142
Мнение 17/11/2012 1:13 am      Отговорете с цитат

qazxsw написа:
...

Мисля да забраня темите с процент о
Върнете се в началото
admin
Активен
Активен

Support: 224
Bonus: 474
Мнение 17/11/2012 1:45 am      Отговорете с цитат

rosko написа:
Твърдо против!

По принцип да. Реша ли нещо ще става.
Но в този случай не ми пука толкова.
Не е много важно нещо. Не е болка голяма.
Пък и не, че не съм съгласен с теб.
Прав си. Има хора правят екипи, учат се и даже изкарват пари.
Ако не друго трупат опит в коденето и дизайна. Не е малко нали?

Лошото е, че много потребители, които аз знам, че не са читави пускат такива обяви.
Прилъгват разни малки момчета и използват желанието им да се учат и работят за своя полза и след това ги изхвърлят.
Забелязвам, че повечето са такива.
Не всички но прекалено голяма част.
Ето защо пускам гласуване.
Ако гласувате за ОК. Ако гласувате против пак е ОК.
Така, че ако сте против гласувайте с НЕ.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> За сайта/Въпроси/Препоръки/Правила Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
123
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети