Мисля да забраня темите с процент от приходите

Да ги забраня ли тези обяви?

  • Да

    Votes: 0 0.0%
  • Не

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    0

Admin

Registered
Реших да забраня темите в които се търси "екип" и се обещава процент от приходите.

Избягвам в последно време да забранявам нещо , защото станаха много забраните но за тази бих се навил да я добавя.

ОТ опит в туриста съдя, че тези обяви ги пускат хора, които искат да си направят сайт но или не могат нищо или просто искат друг да го направи.
Те обикновено обаче държат правата върху домейна и хостинга и винаги могат да се разпореждат с останалите от екипа.
Ако все пак някой може да ми даде пример за подобна обява, която след това да се е реализирала и да е докарала приходи на участниците (изключвам инициаторът, който ако не печели пари то печели чисто нов сайт направен без пари ).

Не ми е зор но ако гласувате за забраната ще я въведа и ще останат само обяви без заплащане или със заплащане.

Такива "ще делим приходи от реклами в бъдеще", "ще ви дам процент от печалбата" ще бъдат трити и потребителите предупреждавани.
 
По принцип не съм за забраните, но тази е много на място.
Съгласен съм, че повечето такива обяви не са сериозни.

Повечето от пускащите тези теми не са умишлени измамници. Всички сме били на това дередже - иска ни се да направим нещо, ама нямаме възможност сами, нямаме и една стотинка да платим на някого и се надяваме да си намерим партньори, с които да почнем да печелим толкова, че да има и за делене. :)

Но в 99% от случайте няма как да стане и отзовалите се само остават разочаровани и/или ядосани.
 
Подкрепям идеята да се забранят тези обяви. Наистина дори този, който я пуска да не е решил да мами, то в 90% (според мен) от случаите проекта, който се създава от такива случайно събрали се групички е некачествен или няма никакъв шанс да изкара пари. След това се разделят и никой нищо не печели от историята.
 
Твърдо Против! :)

И ще кажа защо.Скоро може би и аз ще пусна такава тема за екип.(за добавяне на информация) ,след което ще има печалба само ако сайта има.Това ,че има такива теми не значи,че хората не са сериозни.Може просто да нямат средства сега и затова обещават нещо,чак след като сайта се развие.Не мисля,че всеки гледа от различни гледни точки....Не всеки пуснал такава тема иска наготово направен сайт.
 
critrate каза:
Твърдо Против! :)

И ще кажа защо.Скоро може би и аз ще пусна такава тема за екип.(за добавяне на информация) ,след което ще има печалба само ако сайта има.Това ,че има такива теми не значи,че хората не са сериозни.Може просто да нямат средства сега и затова обещават нещо,чак след като сайта се развие.Не мисля,че всеки гледа от различни гледни точки....Не всеки пуснал такава тема иска наготово направен сайт.
Окей, но ако няма печалба какво правим?

Аз съм твърдо ЗА! Ако човекът е сериозен ще намери начин да отдели пари, за да си плати предварително. :)
 
Съгласен съм с Тедо. Ако някой наистина вярва, че сайтът или проектът му ще успее ще каже, имам капитал, плащам си за услугата и я искам. Това "търся си екип, ама ако потръгне ще има пари" е детско и несериозно.
 
Твърдо против!
Но.. решението си е изцяло на Админ, т.е. не мисля, че и да гласуваме с не, то ако е имало да става, ще стане...

Защо съм против забраната? - Не всеки има възможност да хвърли едни 200-300 лева за първоначално заплащане, а вярвам, че има хора, които са сериозни! Може да се направи договор между двамата, че ако до 2 месеца(примерно) не се заплати % или цялата сума, вече автора на системата/кода/дизайна може да си търси правата(за тоя тип съм по-съгласен).
 
rosko каза:
Твърдо против!
Но.. решението си е изцяло на Админ, т.е. не мисля, че и да гласуваме с не, то ако е имало да става, ще стане...

Защо съм против забраната? - Не всеки има възможност да хвърли едни 200-300 лева за първоначално заплащане, а вярвам, че има хора, които са сериозни! Може да се направи договор между двамата, че ако до 2 месеца(примерно) не се заплати % или цялата сума, вече автора на системата/кода/дизайна може да си търси правата(за тоя тип съм по-съгласен).
Един човек,който мисли като мен!Благодаря за подкрепата.
 
Аз съм за забраната.

Прочетох горните мнения и не мога да кажа, че не разбирам коментарите относно това, че не всеки има нужния капитал да започне да плаща от ден първи,но ако погледнете по реалистично над нещата ще видите, че повече от 90% от тези проекти неуспяват. И всичко това води до загуба на време.

Живеем във времена където ако някой има идея, в която е убеден, че ще успее винаги може да намери инвеститори които да вложат пари в тази идея да се подпише 1 договор и след това да се развие проекта. Очаквайки обаче проект да се развие от 0-лата с пари единствено за домейн и хостинг от 3лв са просто празни надежди.

Дори да приемем, че са се хванали млади талантливи хора и направят проекта от до, то тогава ще се искат пари за реклама, за да стане по популярен, при условие, че началния капитал е 15лв (за домейн и хостинг) от къде ще се намерят 200-300лв (минимум) за една рекламна кампания която да направи проекта достатъчно популярен още със старта му, че след 2-3 месеца той да е доходоносен? Разбира се винаги я има възможноста да се рекламира по форуми и сайтове (едва ли не спами), но това не гарантира успех, а даже напротив, може да се обърне срещу самият проект.

Та, имаме завършен проект, нямаме пари за реклама, и имаме платен за 2 месеца напред хостинг. От Google Adsense ще се печелят някакви стотинки (поне първите 4-5 месеца) освен ако сайта не почне да получава от раз 3-4 хиляди посещения на месец което пак си идваме на думата без реклама няма как да стане. Някой ще Ви заплати, че да сложи банер във вашият сайт? Никой няма да го направи, освен ако не е поредния тинейджър пуснал CS сървър и Ви плаща 20 стотинки като прати смс от 1.20.

Няма място за подобен вид обяви тук просто и много бих се изненадал ако някой може да ми посочи дори 1 проект подобен който е успял.
 
qazxsw каза:

7xekI.gif
 
rosko каза:
Твърдо против!
Но.. решението си е изцяло на Админ, т.е. не мисля, че и да гласуваме с не, то ако е имало да става, ще стане...

По принцип да. Реша ли нещо ще става.
Но в този случай не ми пука толкова.
Не е много важно нещо. Не е болка голяма.
Пък и не, че не съм съгласен с теб.
Прав си. Има хора правят екипи, учат се и даже изкарват пари.
Ако не друго трупат опит в коденето и дизайна. Не е малко нали?

Лошото е, че много потребители, които аз знам, че не са читави пускат такива обяви.
Прилъгват разни малки момчета и използват желанието им да се учат и работят за своя полза и след това ги изхвърлят.
Забелязвам, че повечето са такива.
Не всички но прекалено голяма част.
Ето защо пускам гласуване.
Ако гласувате за ОК. Ако гласувате против пак е ОК.
Така, че ако сте против гласувайте с НЕ.
 
Добре въведи някакво ограничение до такива теми ако дадения потребител няма определен съпорт,бонус и/или мнения да няма право да пуска такава тема...
 
По принцип съм "ЗА", но аз предлагам такива теми първо да се преглеждат и ако примерно админ реши, че потребителя е наистина сериозен да ги пуска, ако не - директно в коша.
 
TryMe каза:
По принцип съм "ЗА", но аз предлагам такива теми първо да се преглеждат и ако примерно админ реши, че потребителя е наистина сериозен да ги пуска, ако не - директно в коша.

Това да не са 3 теми на месец че да се преглеждат от админа? Той нали си няма работа и "дай да преглеждам теми"... По-скоро това:
Jorko каза:
Добре въведи някакво ограничение до такива теми ако дадения потребител няма определен съпорт,бонус и/или мнения да няма право да пуска такава тема...
 
Vladkata каза:
TryMe каза:
По принцип съм "ЗА", но аз предлагам такива теми първо да се преглеждат и ако примерно админ реши, че потребителя е наистина сериозен да ги пуска, ако не - директно в коша.

Това да не са 3 теми на месец че да се преглеждат от админа? Той нали си няма работа и "дай да преглеждам теми"... По-скоро това:
Jorko каза:
Добре въведи някакво ограничение до такива теми ако дадения потребител няма определен съпорт,бонус и/или мнения да няма право да пуска такава тема...

Еми, да, ама нали се сещаш, че и не е сам. Има и модератори.

Аз давам предложение, какво се ръбате.
 
Така като гледам 31 гласа "За".Няма смисъл да се спори вече.Въпреки,че има и хора ,които са гласували "Против"
 
Според мен не е нужно от кардиналното решение да се забраняват подобен тип обяви. Има доза истина в нещата, които казвате, но проблем има и от двете страни на монетата. Възложителя(да го наречем така) от една страна търси печалбата и затова гледа да мине тънко. Да намери хора, с които да създаде проекта, или да му го създадат и после я има за него и за тях, я не. От друга страна пък изпънителите(да ги наречем така) обикновено са хора с недостатъчно опит за да отсяват реалните от измислените обяви, с недостатъчно опит и да завършат проекта. Алчността, липсата на опит, средства, мнителността и на двете страни обикновено води до никакъв прогрес. Виновни са всички.
Моето мнение е, че трябва да се създаде правило, но то да не е свързано със забрана за търсене на другари, а по-скоро със затягане на малко на примката. Сайта трябва да гледа в посока потребителите му да се развиват не само индивидуално, ами и в тийм. Да ги насърчава, както преди бяха игрите с отбори(дизайнер и програмист), а не да ги разделя.
Аз съм се запознал със страшно много хора през уеб турист. Да имало е и хора, които са ме изпържвали, но затова съм виновен само аз. Но има и уникални програмисти и дизайнери, с които до ден днешен поддържам контакти. Хора с които сме правили и продължаваме да правим проекти заедно. Няма по-хубаво нещо от това да бъдеш със съотборник в битката със сайтовете.
Повечето от потребителите все още са ученици или студенти, които имат амбиции, но нямат средства(до болка познато) и няма как да извадят 3000 лева да им напишат сайта примерно. А пък тези, които ги имат, не мисля, че ще търсят кой да им създаде сайта в интернет(за пример ще дам себе си. Аз нямам портфолио, но хората ме намират някак си и постоянно съм анжагиран с проекти, като нито единт от тези клиенти не е и не би търсил хора в интернет, нито пък аз бих обърнал внимание на онлайн обява). Защо трябва да се спира амбицията на тези момчета и момичета да имат сайт? Сякаш няма толкова много кадърни хора тук? Сякаш ако се съберат правилните хора, не може да се получи нещо уникално? За примери бих дал сайта slides.bg, който е създаден от "наши" хора(няма да ги споменавам нарочно), проекта на Савков и Соул - лайвдотс, който не просъществува много, но няма значение, но беше красив, работещ и завършен продукт. Или пък на Алекс и Ганчо wstats-а(редизайна беше един път), примерите са безкрайни. Естествено има го и обратното. Хиляди гигабайти захвърлени неща в D:\Projects. Много набити, разочаровани, излъгани хора. Има го и този момент, но както обичаме да казваме с колегите, като се счупи някоя таблица или някой сайт - shit happens.

Обобщено ще кажа, че забраната на подобен тип теми е нож с две остриета. Както има положителна страна, така има и отрицателна. Продължавам да мисля, че трябва да се мисли в посока поощряване на потребителските връзки. Т.е нещо от сорта на да има безплатна реклама в уеб турист(10000 импресии) за завършен проект. Или някаква игра с награди. Да им се даде поле за изява, те да извикат "готови сме", да бъдат чути, да им се даде "фийдбек", да бъдат видяни от другите, за да тръгнат и те по техните стъпки.
@admin, така или иначе решението ти според мен вече си го взел, но все пак като предложение ще дам да се търсят екипи по следния начин:
Пример:
Здравейте,
Казвам се Хикс и разбирам от уеб програмиране. Занимавам се активно с ...... от 1 година и имам такива и такива завършени проекти. Търся си: дизайнер, тъпкач на статии и друг програмист за да създадем общ проект, които няма за цел да ни направи милионери, нито да станем фейсбук2, а просто да създадем продукт, с които да натрупаме опит, да се запознаем с отборната работа, да седнем на по бира и картофки и да говоримза бъдещето на сайта и утре като излезнем на пазара за програмисти ще можем да кажем - да, работили сме в екип, да имаме опит с дизайнери, да имаме опит с това, това и това.

Ако има амбициозни, нахъсани хора е немислимо да им бъде отнето полето за изява, но съм 100% на мнение, че разни "мениджърчета" с идея да ИМ създадат гепиме2, да са шефчета и да "избият рибата" нямат място в раздел Обяви.
 

Горе