Мобилна версия

kriss

Registered
Какво мислите за мобилна версия на форумчето? Тъй като доста хора вече използват интернет през телефона, включително и аз, мисля, че ще е удобно да има мобилна версия поне на форума :)
 
Не лоша идея, но за разлика от платените платформи, където си има модул за тая работа, тук админа трябва да пише целия дизайн наново...
 
Не добра идея ще е,но ще трябва едно ботонче "Кирилизирай " как то в vbox понеже няма кирилица по телефоните
 
kilarist каза:
Не добра идея ще е,но ще трябва едно ботонче "Кирилизирай " как то в vbox понеже няма кирилица по телефоните

Че какви са тия телефони дето отварят сайтове, ама нямат кирилица?
 
StormBreaker каза:
kilarist каза:
Не добра идея ще е,но ще трябва едно ботонче "Кирилизирай " как то в vbox понеже няма кирилица по телефоните

Че какви са тия телефони дето отварят сайтове, ама нямат кирилица?
еми няма,няма и смарт телефон с кирилица
 
Ако имаш смартфон, то преспокойно можеш да си дръпнеш и китайска славиатура ако искаш, същото се отнася и за Symbian и др. ОС.

Относно мобилната версия - ще е доста трудно и дълго занимание, щом не си върви с форума... Аз си го отварям и си е супер :).
 
Vladkata каза:
Ако имаш смартфон, то преспокойно можеш да си дръпнеш и китайска славиатура ако искаш, същото се отнася и за Symbian и др. ОС.

Относно мобилната версия - ще е доста трудно и дълго занимание, щом не си върви с форума... Аз си го отварям и си е супер :).

Те обикновено телефоните направени в Китай си имат вградени китайски :D Иначе си имат и кирилица. Но това е доста работа да се направи мобилна версия.
 
Знам, че имате вяра в мен обаче аз нещо не мога да се справям вече.
Аз трябва да намеря време да напиша просто код с който да може да се изтрие презентация от потребител.
Един бутон.
Това се каня от кога беше.
Преди нова година май.

Засега мобилната версия ще изчака по добри времена но нищо не се знае.
Може да ми дойде музата.
 
Не мисля,че форума се нуждае от мобилна версия. Предимно хората пишещи тук постват в категориите за програмиране , а през телефон да пишеш код просто не е удобно. В момента този пост го пиша от ипада си и ме домързява , а со представям от телефона ми какво ще е.
 
qazxsw каза:
Не мисля,че форума се нуждае от мобилна версия. Предимно хората пишещи тук постват в категориите за програмиране , а през телефон да пишеш код просто не е удобно. В момента този пост го пиша от ипада си и ме домързява , а со представям от телефона ми какво ще е.
Точно :)
Пък и голямата версия на сайта не е "тежка" а и да ви кажа повечето смартфони (особено андроид) си имат бг :)
 
И според мен не е много добра идея. В 50% + от случаите, се пише код, или се копира, и се дават линкове, качват се снимки, това е технически форум, в който
Код:
кода
, скрийншотите, файловете са на почит.
Като започнем спокойно да кодираме през телефоните си, тогава може да пуснем и форумче. Сега ще е просто загуба на адски много време за @admin.
 
За писането на код подкрепям. Изпитвал съм да пиша на една колежка от университета, по компютърни технологии, задача на C++ :D
Пише ми тя, аз съответно почнах да пиша(с indent), а тя горката се притеснила дали ще и отговоря. След 10 минути писане на 3-4 реда код и отговорих. :D Мъка си е да пишеш код от телефона. Почваш да бъркаш буквите, триеш-повтаряш и накрая хвърляш телефона, защото

PHP:
for ( $i = 0; $i < sizeof($data); $i++ ) {

}

го пишеш 2ч.
 

Горе