Battlefield 4 - вече на пазара

Admin

Registered
Пуснаха Battlefield 4 за pre-order .
Battlefield 4 ползва Frostbite™ 3 engine и изисква directX 11.
Цената включва играта, бета версията и всички добавки за напред.

Есента май ще излиза играта но още след месец ще има beta версия и ще стават грандиозни битки.

Никой не знае какви ще са изискванията към хардуер . Най-вероятно подобни като на Crysis 3.
Хубавото е, че battledield 3 беше опитимизирана за гейм на PC максимално и
е вероятно и battlefield 4 да е много оптимизирана.

Най-вероятно ще се чака излизането на новите конзоли за да може играта да се играе с максимална графика , защото в моментът това е невъзможно.
Battlefield 3 беше много осакатена за конзолите както и новият кризис 3.

Ето и видео:
http://www.youtube.com/watch?v=U8HVQXkeU8U&hd=1


Няма все още официално описани изисквания от към хардуер но слуховете са за:

Минимум:
OS: Windows 7 or Windows 8
Processor: Core 2 Quad 2.4 GHz or AMD Athlon II X4 2.8 Ghz
RAM: 3GB
Graphic card: DirectX 11 or 11.1 compatible Nvidia or AMD ATI card, ATI Radeon 6450 or higher, Nvidia GT 520 or higher.
Graphics card memory: 1024 MB
Sound card: DirectX compatible sound card
Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version

Препоръчителни:
OS: Windows 7/8 64-bit
Processor: Quad-core Intel or AMD CPU
RAM: 4GB
Graphics card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, Nvidia GeForce GTX 660 Ti or AMD Radeon 7950.
Graphics card memory: 1 GB
Sound card: DirectX compatible sound card
Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version
 
Съдейки по 17-минутния геймплей - леко полиран Battlefield 3 ... Дано не е така. Гледам е модерно да се пускат леко подобрени (ключова дума ЛЕКО) продукти, само защото знаят че има кой да купува. Дано не съм прав за BF4.

Аз най-вероятно съм пас за BF4. Писва ми как всички игри стават зверски комерсиални.
 
djman каза:

И на мен от клипа ми направи впечатление че е доста близко до 3-ката. Не че съм я купувал нея, но просто нищо иновационно. Естествено различна кампания, но ще видим :)
 
djman каза:
Съдейки по 17-минутния геймплей - леко полиран Battlefield 3 ... Дано не е така. Гледам е модерно да се пускат леко подобрени (ключова дума ЛЕКО) продукти, само защото знаят че има кой да купува. Дано не съм прав за BF4.

Аз най-вероятно съм пас за BF4. Писва ми как всички игри стават зверски комерсиални.

Е то кога не са били комерсиални?
Сега просто са по защитени и не може да ползваш BF3 online без да платиш.
Но иначе всички пускат пиратски копия на продуктите си за single player.
Само GTA 5 даже не иска да пуска въобще играта за PC. Иска първо да издои хубаво тези с конзолите. :)


И на мен ми изглежда на клипа доста близък с Battlefield 3 обаче ползва
Frostbite 3
http://en.wikipedia.org/wiki/_(game_engine)

какво ще значи това още не се знае, защото това е първата игра с новият енджин но докато не видя графиката на компютъра си не мога да преценя.
Тези филмчета в youtube са с толкова смачкано качество, че не може да се прецени.

А относно комерсиалните игри мога да кажа, че ще стават все по комерсиални и все по-скъпи, защото след успехът на няколко игри ( не можеш да играеш Мулти без да платиш) това е новият бизнес в който се влагат пари.
Филмовата индустрия така и не намери начин да ги защити продуктите си и секторът запада (виждате, че вече хубави филми няма) а в същото време в игри ще се влага все повече и повече и ще има все повече нови продукти. Хората искат забавление.

Парите са истинският engine на прогреса. Некомерсиални неща вече няма.

Това , че от EA цицат яко от потребителите е друг въпрос но предлагат и
 
Аз пък миналата седмица си купих BF3 с всички DLC-та за 60 лв (имаше промоция в origin). Добра е играта, но съм леко разочарован от летящите машини и по скоро от оправлението. Очаквах да е по трудно и може би по реалистично. Иначе обстановката е много добра макар че аз играя на лаптоп и не мога да подкарам играта на максимум а по скоро на средни настройки и някой на високи, но графиката пак е добра и звука е страхотен :) Като я пусна през уредбата все едно съм на война :D Малко ми е трудно да различавам войниците от обстановката но може би ще свикна. Снайпериста ми е много тегав макар че снайперите са ми любими оръжия в повечето игри :) Тука главно играя support и по рядко assault :) поне за сега де.

Като искам да се бия с хеликоптер просто влизам на Battlefield Play4Free, незнам някой от вас дали я е пробвал тази версия, но там летенето изисква доста повече умения за самото летене от колкото на BF3 :) На 3-ката летя лесно само че убиването ми е проблем все още :D То и пеша ми е трудно да убивам де, както и ми е трудно да свикна че ножа не убива от първия път като срещнеш някого, иначе в гръб като настигнеш някого е голям кеф с ножа :D

Като цяло играта е добра и ми харесва :) 4-ката може би ще е по добра, до колкото разбрах ще има и битки по вода, но дали ще си я купя ... незнам. Смятам 3-ката да я поиграя няколко години. BF P4F я играя от 2-3 години вече :)
 
admin, със сигурност парите са истинския engine на процеса, но имат и обратна страна, и за пример ще дам Call of Duty поредицата. След MW2 няма нищо иновативно, следващите версии са почти 1:1 с предните. Това е защото Activision са 100% сигурни (и с право) че ще имат продажби - и то предварителни, независимо какво. За какво да се изхвърлят с нови неща, след като така или иначе ще се купува? Същото е и с iPhone. Така че както могат да са енджин, така могат и да са пречка...

Също ме дразнят DLC-тата, защото заради тях се пускат недовършени игри, с цел после да се купят DLC-та на цената на играта, ако не и по-скъпи (BF и CoD отчасти не ги считам) - много хубав пример е Mafia II. Та, в някои случаи парите не само задържат прогреса, ами и развалят продукта. Ноо това е друга тема :)
 
Ако наистина @admin e прав и игрите стават все по-качествени с удоволствие ще си ги купувам, но на този етап EA Games бълват такива глупости, че направо могат да откажат човек от игра. Доколкото знам най-печелившата им игра е The sims, която пък не е мой стил. Тази компания просто адски много пропада, поне в моите очи. Наскоро пуснаха Simcity, която беше пълна с невероятно много ама адски много бъгове, които не просто бяха малко дразнещи, ами изобщо не можеше да се играе заради тях. Няколко седмици през ден-два пускаха ъпдейти и фиксваха някои неща и накрая решиха да я пренапишат наново. Игра, която струва 80 лв и да е толкова сбъгясана, че да не можеш да я играеш ...
За това пък и толкова харесвам Valve, като компания за игри, те са просто страхотни, до сега не съм видял лош ход от тях.
Бърз пример: Left 4 dead 1 & 2 ги сляха в една игра и когато имаш двойката, няма нужда да си купуваш единичката. Пускат страхотни промоции ( l4d2 от 15-16$ на 3.5$ ) и също така може и да имат малки бъгове, но игрите им стават за игра при releasе-а.
Бях си купил Team Fortress 2 (когато още се продаваше ) и през 2-3 седмици имаше ъпдейти, които помагаха за играта ( не прословутите шапки ) и бях много доволен че за 10$ получих игра, която се поддържа с години ( и до ден днешен ).
Та за разлика от EA Games от които мога да очаквам само bullshit, поне от Valve мога да заложа на качество. И в тази връзка не очаквайте кой знае какво от BF4, за да не останете разочаровани.
Когато пуснаха бетата на BF3 я поразцъках и като върл фен на BF стил тази игра изобщо не ме грабна, направо си я изтрих и пуснах BF 1942 ...
 
За EA маркетинг може да се коментира много.
Много хора ще кажат , че са нагли но те продадоха 15 милиона копия на BF3
и то само заради мутиплеъра.
Аз играя Battlefield Multiplayer от около 10 години. Може и по малко да са не мога да гарантирам точно кога беше но дори тогава се играеше прилично BF 1942 в световната мрежа.
После излезе Battlefield 2, която се спуках да я играя.
Това обае което направиха при БФ3 е невероятно.
Демо не знам какво е пуснато. Ако е Single то ясно, че е тъпня но ако се говори за Multi не мога да се съглася.
Имам 500 часа игра в мулти и 27000 убийства и съм се убедил, че тази игра е точно за мен. Имам на ден 1 час обедна почивка в който си отдъхвам и е удоволствие да го запълня с Battlefield.
Отделно тази игра мога да я спра и пусна без да има значение.
Просто е за мен.
 
admin каза:

Точно това и на мен ми харесва - игра която можеш да я играеш и 20 мин. и 1 час, когато поискаш, а не да си задължен да играеш 3 часа, иначе да няма смисъл да влизаш...

Аз като теб се разбивам от игра, само че на CoD MW3 :)
 
Да така е ... влизаш трепеш малко и излизаш и каквото си спечелиш си го печелиш :p теглиш 2-3 ножа на някого и дим да те няма :D

btw защо мога да имам само 2-ма приятели в BF3 и ми казва че листа ми бил пълен ... :) и ми е много странно защо някои карти не ми зареждат изобщо ... :)
 
DarkAngelOfhope каза:
Да така е ... влизаш трепеш малко и излизаш и каквото си спечелиш си го печелиш :p теглиж 2-3 ножа на някого и дим да те няма :D

btw защо мога да имам само 2-ма приятели в BF3 и ми казва че листа ми бил пълен ... :) и ми е много странно защо някои карти не ми зареждат изобщо ... :)

На мен днес ми даде тази грешка докато се опитах да добавя един.
Даде ми че листът му е пълен. Бъг сигурно.
 
admin каза:
DarkAngelOfhope каза:
Да така е ... влизаш трепеш малко и излизаш и каквото си спечелиш си го печелиш :p теглиж 2-3 ножа на някого и дим да те няма :D

btw защо мога да имам само 2-ма приятели в BF3 и ми казва че листа ми бил пълен ... :) и ми е много странно защо някои карти не ми зареждат изобщо ... :)

На мен днес ми даде тази грешка докато се опитах да добавя един.
Даде ми че листът му е пълен. Бъг сигурно.
Списъка с приятели има лимит вече… http://answers.ea.com/t5/Origin/Battlelog-Origin-Friend-Limit/td-p/86470
 
DarkAngelOfhope каза:
Аз пък миналата седмица си купих BF3 с всички DLC-та за 60 лв (имаше промоция в origin). Добра е играта, но съм леко разочарован от летящите машини и по скоро от оправлението. Очаквах да е по трудно и може би по реалистично. Иначе обстановката е много добра макар че аз играя на лаптоп и не мога да подкарам играта на максимум а по скоро на средни настройки и някой на високи, но графиката пак е добра и звука е страхотен :) Като я пусна през уредбата все едно съм на война :D Малко ми е трудно да различавам войниците от обстановката но може би ще свикна. Снайпериста ми е много тегав макар че снайперите са ми любими оръжия в повечето игри :) Тука главно играя support и по рядко assault :) поне за сега де.

Аз познавам поне 100 човека дето си я взеха заради тази промоция обаче се зарибиха и сега искат Battlefield 4. :)

Относно това дето не виждам войниците е проблем от една страна на малкият монитор.
Ето защо тези с големи монитори имат доста по голям шанс. Тоест малко е нечестно. При мен съм забелязал на лаптоп ако играя завършвам примерно 10 : 10 , а на голям монитор с повече детайли 30:10.
Тоест три пъти по-добре се справям.

От друга страна не си свикнал да маркираш с Q.
КАто свикнеш почваш да маркираш напосоки и виждаш ако има скрити войници из храсталаците.
В баттлефиелд 4 това маркиране е съвсем направено ламерско.
НАтискаш и маркираш всички и вече не могат да се скрият.
Поне така виждам от клипът:
http://youtu.be/U8HVQXkeU8U?t=9m55s&hd=1

а в battlefield 3 маркирането също е лесно и особено ако си се качил на самолет и искаш да виждаш мравките долу.
http://www.youtube.com/watch?v=aHymwUuWGVw&hd=1

Аз и без маркиране ги виждам на големият монитор но понякога тези камуфлажи прикриват.

Иначе самолет да караш хич не е лесно особено ако има други вражески самолети наоколо или някоя противовъздушна машина скрита в храсталака.

Иначе снайпер не е лесно да се играе.
В battlefield 3 са направили снайперите да се виждат отдалеч. Светят им
пушките като фенерчета и веднага ги виждаш.
Тъпо е но така е направено.
Отделно освен пушката и пистолет друго не можеш да носиш.
Аз обичам да играя снайпер но в последно време играя с медик + crossbow . Този crossbow е като снайпер , че и даже повече демидж и хем не се виждаш отдалеч хем и може да носиш нормална пишка с него като ти потрябва да се стреляш близо.
Ето ти демо:
http://www.youtube.com/watch?v=rov_d7DLa_k&feature=youtu.be&t=38s&hd=1
 
admin, пушките (снайперите) не светят като фенерчета ако не им сложиш фенерче/лазер... Изобщо да играеш с лазер ми се струва тъпо - има ли някакво приложение? От фенерчето има (със сигурност не на снайпер обаче), ама лазера...
 
djman каза:
admin, пушките (снайперите) не светят като фенерчета ако не им сложиш фенерче/лазер... Изобщо да играеш с лазер ми се струва тъпо - има ли някакво приложение? От фенерчето има (със сигурност не на снайпер обаче), ама лазера...

Светят като с фенерчета.
Туриш ли над 4x (6x,8x,12x) увеличение светиш.
Даже останалите направо в светлината те стрелят.
Тактическият фенер си е тактически фенер. Лазерът също.
Но ако на твоят снайпер не му добавиш фенер или лазер това не значи, че не светиш даже и през пушилката.
Казва се Scope Glint.
https://www.google.com/search?q=battlefield+Scope_Glint&aq=f&oq=battlefield+Scope_Glint&aqs=chrome.0.57j60j0l2j60j0.2442j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8#hl=bg&q=battlefield+3+Scope+Glint&spell=1&sa=X&ei=5uhaUcKsJ62p0AXc_YD4AQ&ved=0CCoQBSgA&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&fp=e2f079f576b1fb3&biw=1920&bih=955

Примерно изстрелвам димна граната и всички снайперисти срещу мен нищо не вижда, а аз ги виждам всичките (по светлините на оптиката)
Поиграй малко и ще видиш.
Ако искаш влез с един снайпер в някоя карта и ще влезна да те снимам да видиш как светиш като все едно си с тактически фенер. А не си.
Това е направено за да не могат да се скрият снайперите.
Ако искаш да не те виждат със снайперът трябва да сложиш до 4x увеличение.


Ако не можеш да се видиш сам как светиш питай някой дето играе и той ще ти потвърди. Или просто провери в нета да видиш колко недоволни има но мен лично ме кефи това, защото снайперистите нямат предимство.
Ти ако не знаеш за това, че светиш с оптиката е кофти, защото сигурно се чудиш как всички те виждат още като застанеш някъде да "чакаш".


http://battlefield.wikia.com/wiki/Scope_glint#Scope_Glint
 
Омг аз пък мислих че повечето играчи са глупави и слагат фенер на снайпер... :D Мерси за просветлението!)) Определено са помислили за това и добре са направили.
 
djman каза:
Омг аз пък мислих че повечето играчи са глупави и слагат фенер на снайпер... :D Мерси за просветлението!)) Определено са помислили за това и добре са направили.

И си викаш "какво им става на тези хора всички задължително с фенери" . :)
 
admin каза:
djman каза:
Омг аз пък мислих че повечето играчи са глупави и слагат фенер на снайпер... :D Мерси за просветлението!)) Определено са помислили за това и добре са направили.

И си викаш "какво им става на тези хора всички задължително с фенери" . :)

Добре са го измислили. То и в живота един снайпер ще проблясква.
 
Аз трейлъра не мога да подкарам, пък играта.. Иначе е уникална - няма спор. Чудя се коя ще бие по графики - Crysis 3 или Battlefield 4
 
deadlycreeperbg каза:
Аз трейлъра не мога да подкарам, пък играта.. Иначе е уникална - няма спор. Чудя се коя ще бие по графики - Crysis 3 или Battlefield 4

То и сега Battlefield 3 бие Crysis по графика. :)
Макар кризизата да е пипната много от към графика все пак като цяло battlefield 3 за мен е с по-добра графика.
Това , че кризата е по-тежка не я прави по-красива или с по-добра графика от battlefield 3.
Просто недобре оптимизирана игра. Влизам през някакви стълби и като погледна как товари картите и не се връзва.
Е защо? Стълбища и стени. Какво товари толкова?

Battlefield 4 според мен ще е много с много по-добра графика от кризис3 и дори ще е по оптимизирана.

Crysis 3 е просто един тежък бенчмарк и нищо повече.
 

Горе