- Връщане на основни настройки
WT форуми -> Всичко за phpBB -> Връщане на основни настройки
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
Face_BG_Book
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 19/04/2013 6:43 pm     Връщане на основни настройки Отговорете с цитат

Имам следния въпрос.

Имам форум в който са слагани какви ли не модули и всичко е объркано.
Форума си върви нормално - регистрации, писане, качване... Но искам да го върна в първоначалния си вид без да увредя информацията вътре.
Тя не е много, но ако я изтрия и заместя с нов форум ще омаловажа работата на другите потребители.

Въпроса ми е - Ако заместя сегашните файлове със оригиналните ще стане ли номера да запазя информацията и да премахна модулите?

И ако не става по този лесен начин, как би могло да стане? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
admin
Активен
Активен

Support: 224
Bonus: 474
Мнение 19/04/2013 7:39 pm      Отговорете с цитат

Ми зависи тези модули доколко са преправили форумът но аз мисля, че няма да има проблем.
Нищо не ти пречи да пробваш като запазиш сегашните файлове настрани и после сложиш другите.
Ако нещо се обърка връщаш.
По ринцип когато се слагат модули във форумните системи то тези модули само добавят полета в таблицата или създават нови таблици .
Те не прамахват старите таблици или полета.
Ето защо би трябвало чрез смяна на файовете всичко да работи постарому.
Пробвай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Face_BG_Book
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 19/04/2013 8:54 pm      Отговорете с цитат

Ами ... явно някой модули са засегнали базата.

След заместване системата търси някой стари файлове като примерно Resize image, SEO, и други съответно и базата данни.

Форума отива към кофата поради факта че в нета тези модули вече немогат да се намерят за жалост.

Вече ще си имам бележка не само за бекъп база данни ами и за файлова система. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GOTI
Турист
Турист

Support: 2
Bonus: 4
Мнение 20/04/2013 3:43 pm      Отговорете с цитат

Дано не си го изтрил.

Тези неща който казваш че ги търси от админ панела се трият. Админ панела- Система-Администраторски панел

Ако не могат да се изтрият ги изключи, няма да пречат на работата на форума. По-нататък може да се занимаеш да ги търсиш и да ги изтриеш.

Нещата който ти трябват от стария форум са SQL база данни, config.php, папка files и папка imаges. Естествено и същия темплейт.

След като ги оправиш тези неща, не забравяй да изтриеш бисквитките изчистиш кеша ... за по сигурно в папка chache изтри всичко освен index.html и .htaccess файла.

Успех. Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Всичко за phpBB Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети