Моята регистрационна форма направена с HTML

sinandjepov

Registered
Здравейте на всички :)
Не съм много напреднал в HTML но не съм и начинаещ :)
Средно ниво съм :)
Та днес си направих една Форма за регистрация :)
И се чудех как да направя така че когато дам на Бутончето за завършване на регистрацията то да изпраща тези написани данни парола,година на раждане и другите работи в даден друг файл в папката тоест нещо като База данни :)
Ако не става това с HTML как да го направя с php?
Можели малко обеснение :)
И кажете какво мислите за Регистрационната форма?
http://imageshack.us/photo/my-images/585/oto3.jpg/
 
Това е само формата която изпраща данни към фаил който прави заявка и т.н.
Посочването на фаила който прави заявката става така:
HTML:
<form action="" method="POST">
между кавичките на action там се добавя пътят до фаила.
 
Не разбрах само: в база данни ли искаш да съхраняваш информацията или във текстов файл?
 
Значи на скоро се разтърсих в интернет и видях че имало начин който не включва MySql а включва някакъв начин който нали сега това е моята форма :)
Като натисна там за да се регистрира тази информация се запазва в един текстов документ base.php после като искам да се логна login.html файла търси в тази base.php дали има регистриран потребител с такова име и парола :) и ако има ще мога да се логна :)
Тоест начин който не изисква MySql :)
Все още уча html :)
И почти го научих и сега почвам да уча php :)
Благодаря за вниманието и за бързите отговори :)
 
Препоръчвам ти да използваш база данни.С текстов файл си усложняваш работата доста.
 
Можели линк към някоя тема в която е показано как да направя така че моя html файл за регистрация да стане така че да се свързва с база данни?
тоест пак да е html но да се свързва с mysql :)
Щом всички казвате че няма да стане с текстов документ :)
Но сепак ако може дай линк за урок с mysql и за това с текстов документ :)
Иначе благодаря за отговора :)
 
Абсолютно невъзможно е да запишеш данни в mysql само чрез html.
HTML е език, който единственото, което прави, е да извежда текст, картинки, таблици и др. Ако искаш да използваш БД, то трябва да знаеш поне някакъв език за програмиране (ако приемем, че html, js и css не са такива) като php или asp (за windows). Ако знаеш основите на javascript ще ти е по-лесно да започнеш с php, за asp не знам. Ето линк към сайт, от където аз самият започнах да уча php :): http://www.parvisait.com/php-introduction.html
 
fbian каза:
Препоръчвам ти да използваш база данни.С текстов файл си усложняваш работата доста.
Защо, да е сложно. Дали ще записваш информацията в базаданни или текстов файл, като сложност няма разлика. И все пак, за по-големи неща е репоръчително базаданни, а не текстови файлове :)
 
nqkafff каза:
fbian каза:
Препоръчвам ти да използваш база данни.С текстов файл си усложняваш работата доста.
Защо, да е сложно. Дали ще записваш информацията в базаданни или текстов файл, като сложност няма разлика. И все пак, за по-големи неща е репоръчително базаданни, а не текстови файлове :)
Не е много по-сложно, просто е по-удобно информацията да ти е в таблица. За какво ти е да се мъчиш с текстов файл?
Щом ти е все едно дали ще ползваш текстов файл или таблица, то я се опитай за всичко да го правиш без таблици - щом има цял отделен език само за това, то е очевидно, че таблиците са по-практични.
 
Здравейте, от хостинг фирмата ми предоставят база данни, но как да свържа бутончето регистрация и логин с моята база данни .. С примери моля защото съм начинаещ в кодовете :D [/html]
 

Горе