Как да направя canvas за стена във Фотошоп?

Merguna

Registered
Здравейте поръчаха ми да направя canvas за стена в стая. Снимките са 25 на брой. Редове и колони 5. Някой може ли да ми помогне как да направя това нещо? :)
 
Ако знаеш точния размер на canvas-a си създаваш файл в реален размер с нужната резолюция.

Ако ще се печата на машина с висока резолюция /1440 dpi/ си създай файл с резолюция около 250 dpi.

Ако ще е на ниска /720/, тогава създай файл с резолюция около 150.

Включи си линийките с Ctrl+R и издърпай от там гидове, така че да разделиш файла на 5 равни хоризонтални и 5 равни вертикални части.

След това с копи и пейст си вмъкваш изображенията за колажа и с Transform /Ctrl+T/ си ги наместваш във всеки правоъгълник.

Done!
 
Даже за още по-голямо улеснение(ако знаеш размерите на стената) можеш при направата на нов файл (File->New) да си избереш (Centimeters - сантиметри) за мерни единици.
т.е. ако стената е 1х1 метър правиш (width - 100cm / height - 100cm) и после както каза @VictorBoy с рулерите и гайд линиите...
Ако не можеш да се справиш дай размери и ще ти помогнем :)
 
Благодаря ви много, че ми отговорихте! Май няма да мога да се справя сам...ще ви помоля за помощ ето това ми изпратиха "Here are the 25 pics for the canvas! Can you just make them in 5 rows of 5 in whatever way you think looks best. Ideally there would be no background -- so the end of one picture would lead right into the start of the next.

The only other important thing is to keep the highest resolution possible for the pictures, because this will be blown up into something like 1.4 x 1m size :) So each photo will be about 30x20cm."

Благодаря отново!
 
Качи снимките в някой облак и прати линка. Ще ти го направя за ей така за бирата.
 
Еее страхотен си! Огромно благодаря!! Заповядай линк: https://www.dropbox.com/sh/si0xbgpw0efo8l5/AADOPCU_HuVkqCekF8K6g1gpa

Благодарности!! :)
 

Горе