Нает сървър

DobriMcConnor

Registered
Здравейте,

Не знам дали раздела е правилен, но не открих по подходящ, ако е проблем нека го преместят.

Та, имам нает сървър (няма да казвам от къде, за да не става реклама) и след като trace-на ip адреса на машината (tracert) ми излиза следното:

Tracing route to IPADRES-някакъв домейн [IP ADRES]

И въпроса ми е как да променя домейна, който излиза?
 
Пренасочи си твой домейн към сървъра, вероятно в FAQ на провайдъра го има описано това, което се получава при теб.
 
Това, което ти трябва се нарича PTR запис / Reverse DNS. Прави се от интернет доставчика или хостинг доставчика ти, зависи кой управлява адресите. Всеки по-голям хостинг доставчик задължително трябва да го има като опция някъде по менютата - в SolusVM се намира в Network таб-а.

Ако не го намираш пиши на съпорта и кажи че искаш да настроят reverse dns. Ако изпращаш мейл от сървъра е силно препоръчително ptr записа да съвпада с адреса, от който пращаш писмата за да не отиват в спам.
Разбира се, домейна който ползваш трябва да сочи към IP-то, на което се опитваш да го сложиш - ако имаш пуснат cloudflare няма да работи. Съответно, ако слагаш PTR на ipv6 адрес трябва да имаш съответният AAAA запис.
 

Горе