Въпрос относно USB кабел

logic

Registered
Здравейте! Не съм сигурен дали това е точният раздел, надявам се да съм уцелил, ако не - съжалявам. Та, проблемът е следният: Имам един нов USB кабел, който не работи така, както на мен ми се иска. Пробвах го с няколко телефона, различни компютри, лаптопи, с различни ОС, много неща пробвах, но успех никакъв.. Когато включа кабела (става дума за връзка между телефон-компютър, забравих да кажа), ми показва, че телефонът се зарежда, но няма никаква връзка за данни. Кабелът зарежда перфектно с адаптер, няма грешки. Пробвах в различни портове.
П.С. С други кабели работи.
 
А телефона, какъв е? USB-то мини ли е, нормално ли е...
И още един въпрос - на този компютър/лаптоп друг телефон с друг кабел работи ли коректно?
 
Предполагам че кабелът не е оригинален а е евтин китайски. В такъв случай е много популярен номер на китайците да спестят няколко цента като не вържат D- и D+ а само +5v и 0. Премери между средните два пина на usb съединителя.

Ето pinout:
http://www.moddiy.com/product_images/uploaded_images/patillaje-conector-usb.jpg
Искаш да премериш между пин 2 от двете страни и пин 3. Шансът е много голям ако кабелът е евтин просто да са висящи => няма никакъв начин да минат данни по този кабел.
 

Горе