Сайт за коли

desita74

Registered
Как се процедира по принцип ????
Качен е даден автомобил в сайт за коли. Снимки, текстове .... всичко необходимо за едно добро индексиране от Гугъл търсачката. Идва радостния момент, в който колата се продава и обявата в сайта не е актуална. Какво се прави в случая. Нали все пак вече страницата е индексирана. Ако се изтрие се лъже един вид търсачката. Ако не се изтрие обявата не е актуална. Моля дайте съвет как да подходя така че да не навредя на сайта като цяло. Благодаря
 
Можеш в базата данни да си направиш едно поле, в което да се записва активна или неактивна е обявата. Ако е неактивна да не се показва в резултатите на сайта, а самата страница да се вижда само, ако имаш линк към нея.
 
Мисля, че говори за едно допълнително поле например 'active' в таблицата с постовете... ако не се лъжа таблицата е 'posts'. Когато обявата е активна там да е '1' примерно, а когато не е активна '0'. След това да просто добави в заявката за извеждане на обяви условие да извежда само активните ...WHERE active <> 0 ...
 
vinsbg каза:
Мисля, че говори за едно допълнително поле например 'active' в таблицата с постовете... ако не се лъжа таблицата е 'posts'. Когато обявата е активна там да е '1' примерно, а когато не е активна '0'. След това да просто добави в заявката за извеждане на обяви условие да извежда само активните ...WHERE active <> 0 ...

Добави custom_fields и филтрирай според него:

PHP:
$my_query = new WP_Query('custom_fields=1');
  while ( $my_query->have_posts() ) : $my_query->the_post();
 
Но, за да се даде какъвто ида е отговор е добре да споменеш плъгин ли се използва за обявите или тема?
Дай повече информация, защото съм 100% сигурен, че каквото ида ползваш има опция за това дали обявата е активна или не.
 
плъгина е добълнение към твоя wordpress сайт смисъл имаш сайт на WP но нямаш контактна форма теглиш си от интернет такъв плъгин и после просто го инсталираш в сайта (ако искаш да се ъплоадне в сайта през фирмата в системата трябва да е .zip)и вече имап контактна форма точно това те питаха и другите потребители дали не използваш плъгин за обявите за колите ако искаш да провериш в админ панела трябва да имаш меню плъгини и там ще видиш всички инсталиррани и всички които са инсталирани но примерно са спрени плъгини
 
И да го даде неактивна, бота пак ще си я индексира, заблудени ще има.

Практиката е - триеш обявата и човъркане в GWT но си трябва човек който да разбира. Не се обиждай но щом не знаеш какво е плъгин едва ли ще се справиш.

П.П. Покажи първо сайта в търсачките след това мисли как да триеш обяви. Аз търсих с к.д. Auto която е първа в keywords и до 10-та страница нямаше резултат за сайтът ти.



Към останалите колеги - Забелязахте ли че мета таговете са писани преди doctype и head :) Интересен начин който аз ще тествам да видим дали се отразява в сърча

Ако някой го е пробвал нека каже ползите и негативите :)
 

Горе