Избор на видеокарта

idevbg

Registered
Здравейте,

ще правя ъпгрейд на сегашната си конфигурация и както обикновено тук ми е основното консултантско място за хардуер.

За сега съм се спрял на
DUAL-X R9 270 2GB GDDR5
в момента съм със
HD7770 1GB GDDR5 GHz Edition

Много хора ми казват, че няма да видя особена разлика, така ли е и да минавам ли нагоре - 280/280х и.т.н?

Цялата ми конфигурация в момента е

AMD FX-6100 6-Core-Processor 3.3 GHz
AMD HD7770 1GB GDDR5 GHz Edition
2x4GB DDR3 Kingston Hyper-X Grey
AsRock 970 Pro3
CoolerMaster GX-Elite 500W
500GB + 250GB Kingston HDD

Лошото е, че при нова карта ще ми трябва и ново захранване. Ще ми трябва и нова кутия най-вероятно. (Евентуално и за SSD му е времето). Отворен съм на още предложения като съм готов да дам около 700 лева на тоя етап, с изглед примерно след месец два да отделя още някакви пари. (Не намирам за необходима смяна на процесор/рам/дъно на тоя етап).

Благодаря за евентуалните съвети! :) :)
 
Вероятно това е геймърска конфигурацийка и затова искаш да смениш видео картата. Другият варянт е да ползваш тежки графични програмки но това не е от значение. Та на думата да си дойдем. Ако го ползваш за игри реално погледнато ще ти даде разлика но не особено голяма. Качи си на 280. Захранването играе наистина огромна роля но преди да го смениш замери си го с мултицет какви сойности на напрежение ще ти зададе и дали ще са постоянни. Реално то няма да ти е от такова огромно значение. Ако искаш да го ползваш за игри и имаш слот качи му още една платка рам и го направи 12 GB с новата видеокарта ще си бомба. Играй си и с операционната система, като задачи за изпълнение с приоритет или не кой процеси да спреш и така нататък като подръжка и ще си бомба. Много зависи какви игри искаш да играеш. :)
 
Ми аз всичко играя. И ако трябва да съм честен досега всичко си върви ток (напоследък разбира се с последните игри забравям за AA, MSAA, Shadows или въобще Ultra графични настройки).

Също така се загледах и по това.

Като цяло GTA V е звярът на системните изисквания за тая година като че ли, така че за подобни неща се опитвам да го направя - FAR CRY 4 итн ..

Иначе нещата от сорта на LoL не им трябват геймърски конфигурации :)
 
idevbg каза:
Ми аз всичко играя. И ако трябва да съм честен досега всичко си върви ток (напоследък разбира се с последните игри забравям за AA, MSAA, Shadows или въобще Ultra графични настройки).

Също така се загледах и по това[/url.

Като цяло GTA V е звярът на системните изисквания за тая година като че ли, така че за подобни неща се опитвам да го направя - FAR CRY 4 итн ..

Иначе нещата от сорта на LoL не им трябват геймърски конфигурации :)

Да тази е наистина добра видео карта. Принципно помпай РАМ процесорът ти е добър захранването не си заслужава да го сменяш. Основно добре си се ориентирал и сам. При такъв хардуер често съм срещал и проблеми с операционната система, които сбъгясват игрите. Както ти казвах следи до каква степен ти се товарят ядрата на процесора и от кое приложение преди да играеш. Не мисля, че би имал проблем с такава система.
 

Горе