Съвет за настолен компютър.

BBC91

Registered
Здравейте съфорумници! Имам нужда от съвет относно закупуване на нов настолен компютър. Мисля да отделя 800-900 лева, но не знам за тези пари какъв компютър мога да купя. Разглеждах цени в различни сайтове и доста варират като хардуер. Не съм спец в хардуера затова ви моля за помощ с избора. Бих желал който разбира и има желание да ми препоръча някакъв вариант от онлайн магазин. Работя като програмист и сегашния ми стар лаптоп върши добра работа, но искам да играя и някои MOBA игри като Heroes of the strom, на максимална графика, по възможност и да вървят новите игри на средна графика, не знам дали е възможно за толкова пари, но вие ще кажете...

:?:
 
Ето ти едно предложение http://www.pic.bg/tower_pcs-Pic-Core-I3-4170_14131 Трябва да се отбележи че всяка игра си има някакви системни изисквания, и може да има игри които, да не ти вървят на максимална графика, но все пак това е добра готова конфигурация за тези пари :?: .
 
Много ти благодаря за предложението! :?: Очаквам още предложения. :twisted:
 
Като за начало трябва да си изясниш за какво точно го искаш. Ако ще е за програмиране, то тогава е добре да имаш минимум 8GB RAM, по-добре 16GB и SSD. Само 16GB RAM + 250GB SSD ще ти струват около 600 лв. Не съм геймър, но ако съдим по изискванията на споменатата игра, то тогава вграденото графично ядро в ай серията на Интел няма да ти свърши добра работа при максимален детайл на играта. Ще ти трябва допълнително видео карта, което си е 180-250 лв. за по-непретенциозните. Само до тук ти свърши бюджета...
 
Аз мисля, че уточних за какво ще го използвам. За игри като Heroes of the storm и евентуално някои от новите игри ако е възможно на средна графика. А за програмирането ми и лаптопа с 3гб рам ми върши чудесна работа вече 6 години, даже в офиса ми предлагат да ми вземат някакъв мощен комп, ама нямам нужда за самата работа защото е уеб програмиране.
 
BBC91 каза:
Аз мисля, че уточних за какво ще го използвам. За игри като Heroes of the storm и евентуално някои от новите игри ако е възможно на средна графика. А за програмирането ми и лаптопа с 3гб рам ми върши чудесна работа вече 6 години, даже в офиса ми предлагат да ми вземат някакъв мощен комп, ама нямам нужда за самата работа защото е уеб програмиране.
Ламерко наистина добре го обясни по питането ти. Терориста пък ти даде компромисен варянт за парите ти който не е лош просто наблегни на видео картата и на рамта да са по-якички. Процесора също е от значение но това е друга тема за парите ти горе долу варянтите като този на терорист са изгодни. Ти трябва да си решиш на кое да наблегнеш повече. Аз бих натиснал на РАМ и видеокарта и по възможност процесор поне с 4 ядра. 6/8GB RAM 2 GB Видео и процесор 2 също ще ти свърши работа. Виш си параметрите на машината сега завиши ги двапъти и сметни за парите си дали ще те задоволи.
 
lamerko каза:
[...] Ако ще е за програмиране, то тогава е добре да имаш минимум 8GB RAM, по-добре 16GB и SSD. [...]
Ебаси майката, това новите версии на Notepad++ са станали големи чудовища. Аз на Pentium 4 с процесор 1.6 ghz.; 512 RAM; 80 gb. HDD, и най-умрялата видеокарта Nvidia Riva TNT, си програмирам без проблем на Windows XP. Правя сайтове, векторни работи на CorelDraw - етикети, кутии и други неща за печатници, Adobe Photoshop CS4 ми върви като пушка, та даже заглеждам и някой филм с абсолютно задоволително качество. А защо трябва точно SSD за работа, бъкел си нямам.

За информация в САЩ хората правят софтуер на Windows 98... защото там пиратлета не се използват. И за да не дават пари, много фирми използват доста стари машини и софтуер. Няма и следа от SSD и 10-ядрени процесори.
 
Колега, тук има много готови конфигурации:
http://www.technopolis.bg/bg//%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8/c/P11010201

тук също има много предложетия
http://www.emag.bg/nastolni-kompjutri/price,between-500-and-1000/c
ориентирай се и си потърси това което на теб ще ти свърши работа. Видео карта и рам задължително ще ти трябват за игрите докато процесора един двуядрен ще ти свърши работа да ги подкараш без да цепят като ненормални. Често ми се е случвало когато хардовете на стари компове се предават вече да бави цялата система затова харда е третото нещо което трябва да погледнеш. Много хора ще кажат, че ти давам лош съвет защото процесора е много важен компонент и ще са прави но все пак говорим за компромисен варянт. Нацъкай си рам и видео карта след което бих казъл че ако процесора е двуядрен дори на по 2 GHz ядрото ще ти върши добра работа. Имаше една програмка която орязваше процесите подавани за обработка т операционната система и даваше екстра проценти на игрите за обработка но това вече е друга тема. :?:
 
Значи само не купувайте готови конфигурации.
Най лошият вариант е това.

Нека да започнем какво иска един човек и дали е най доброто.

значи аз препоръчвам i3.
За всякакъв вид дейност това е бюджетният процесор.
Има 4 нишки и за мен лично е минимумът.
Всичко останало е просто компромис.

Дъно може и за 100 лв. стига да е асус-че.

Захранване задължително марково - 500 w, защото захранването е един от най важните компоненти и там ако се правят компромиси става лошо и опасно.

8 гб една плочка ще е достатъчно.

Видео карта ако ще се взима трябва да е или втора ръка някоя nvidia
или nvidia 750/750ti (maxwell).

Колко прави това?
Не съм проверявал цените как са в БГ но предполагам
най евтиното i3 - 300
дъното 100
рамта 120
захранване 100 - 150
видео 200-300
кутия 50
диск 100

Нещо такова си представям като минимум за съвременен компютър.

Жалко, че продадох всичките си част миналия месец. Имах за 5 компютъра поне ама замина всичко.
 
Ами аз това което съм дал въпреки че е готова конфигурация никак не е зле особено за тия пари. Видеокартата, която за игрите е най-важна е доста добра. Има като опция да добави още 4гб рам за 55лв.

Процесор Intel Core i3-4170 3.60 GHz, 3 MB cache

RAM-памет 4096MB (1x4GB) 1600MHz DDR3

HDD-твърд диск 1000GB SATA

Видеокарта GTX750TI 2G G5 2048MB

Дънна платка GIGABITE H81M-DS2

Wi-Fi 802.11b/g/n

Тонколони HD Audio Realtek ALC887

Цена 879 лв
 
Спешно трябва да купя три настолни компютъра за един офис. Като цяло цената им трябва да е не повече от 1500 лв. на всеки и да са сравнително с добри параметри. На тях няма да се работи с много тежки програми.
 
Бих ти препоръчал този модел https://ardes.bg/product/dell-vostro-3650-mt-tahmt1703-116-ubu-81724 . Преди имах такъв настолен компютър и според мен параметрите му са доста добри.
 

Горе