- Добра wi-fi връзка в голям апартамент
WT форуми -> Софтуер Хардуер -> Добра wi-fi връзка в голям апартамент
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
confiscate
Турист
Турист

Support: 10
Bonus: 15
Мнение 12/08/2015 3:12 pm     Добра wi-fi връзка в голям апартамент Отговорете с цитат

Здравейте,

Трябва да осигуря добра w-fi връзка във всички стаи на 130кв.м апартамен в панелен блок. Използвам интернет на Vivacom 50mbps. В едната стая имам рутер TP-LINK Archer C20. Него съм го свързал чрез bridge mode с рутер TP-WR741ND с firmware DD-WRT. Той седи в средна стая на апартамента. Успявам да докарам интернет във всичките стаи , но в някои от стаите скоростта пада дo 5-8mbps, което не е проблем за отваряне на страници , но искам да попитам има ли начин да увелича скоростта навсякъде? В най-важните стаи съм осигурил скоростите, които ми трябват, но все пак плащам за 50mbps, ако мога да докарам до всяка стая скорост от поне 30mbps ще се радвам. Разполагам и с няколко доста стари рутера, които може да свършат някаква работа. Два рутера на D-LINK DL-524 и един TL-WR340G. Също така разполагам и с D-Link DAP-1320 Wireless Range Extender.

Ще се радвам да дадете някакъв друг съвет, като имате предвид, че става дума изцяло за wi-fi връзка.

Благодаря предварително

Поздрави Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
teroristd
Редовен
Редовен

Support: 83
Bonus: 178
Мнение 12/08/2015 3:31 pm      Отговорете с цитат

Има антени за усилване на сигнала.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
confiscate
Турист
Турист

Support: 10
Bonus: 15
Мнение 12/08/2015 4:32 pm      Отговорете с цитат

Би ли ми препоръчал някоя ? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
teroristd
Редовен
Редовен

Support: 83
Bonus: 178
Мнение 12/08/2015 5:27 pm      Отговорете с цитат

Не мога да ти препоръчам, защото нямам опит с тях. Просто знам че има такива. Един приятел е монтирал такава, но външна и каза че ловяла на 300 - 500 метра. Знам че има и малки ама колко са добри не мога да кажа. Виждал съм по компютърните магазини.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Софтуер Хардуер Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети