Динамично добавяне на полета

vinsbg

Registered
Здравейте,

може ли някоя идея как може да стане това. Имам една html страница с едно поле за въвеждане на email ... събскрайбване.

Имам и админ панел в който се гледат/едитват/изтриват и т.н. email-ите на потребителите.

Това, което се чудя как може да стане е от админа да мога да добавям нови полета към формата за събскрайб. Примерно искам да добавя поле 'Име', 'Презиме' и т.н. НО през админ-а ... и съответно потребителите вече да си въвеждат и имената..

Всичко се пази в таблица.

п.п. Предполагам, че това може да стане с javascript или подобно, но ако има друг вариант... понеже не съм много ок с javascript-а и ajax-а :)
 
К'ъв js кви пет лева :D
Правиш си една форма в админ-панела, с която добавяш полета към събскрайб формата.
За изтриване - вадиш списък в админ-панела с всички полета и едно копче (линк), сочещо към скрипт за изтриване, където подаваш id-to на полета.

Кажи къде ти трябва по-конкретно помощ.
 
Това си мислех точно и аз. Форма в админа за добавяне/премахване на полета ... не е проблем.

Как се добавят/премахват колоните в базата данни обаче? Предварително ли трябва да са си създадени?
 
Имаш sql функции CREATE и DROP. Можеш да си създаваш и да си триеш таблици колкото си искаш. За да добавиш само колона към вече съществуваща таблица е нещо такова "ALTER TABLE $table ADD $column VARCHAR( 255 ) NOT NULL", а за изтриване така "ALTER TABLE $table DROP COLUMN $column"
 
vinsbg каза:
А показването на самата форма на страницата си е прост цикъл, нали?
Няма ли да ти е по-лесно да си направиш 2 таблици - forms и fields.
Като в първата си записваш всички динамични формуляри a във 2-та полетата - type, lenght, forms ...
 
uphero каза:
vinsbg каза:
А показването на самата форма на страницата си е прост цикъл, нали?
Няма ли да ти е по-лесно да си направиш 2 таблици - forms и fields.
Като в първата си записваш всички динамични формуляри a във 2-та полетата - type, lenght, forms ...

Да, предполагам, че ще е по-лесно и по-рационално да е така.

Благодаря за отговорите :?:
 

Горе