Моля ви помогнете ми с тези изречения на немски!!!!

Simonaaaa

Registered
Ergänzen Sie die Relativpronomen,falls nötig mit Präposition.
1.Ich suche eine Wochnung,..... ein großes Wohnzimmer hat.
2.Ist das die Frau,.....du die Blumen geschenkt hat.
3.Sind das die Kollegen,.....du dich immer so ärgerst?
4.Wer ist der Junge,.....du dich heute Abend verabredet hast?
5.Wir zeigen dir ein Foto von dem Dorf,.....wir Urlaub gemacht habe.


Bliden Sie Relativsätze.(Der Satz in der Klammer soll der Relativsatz werden.)
1.Ich möchte an einem See leben.(Auf dem See kann man gut segeln)
2.Mein Bruder hat ein Auto gekauft.(Die Farbe das Auto gefällt mir.)


Ergänzen Sie den Genitiv.
1.Die Miete..........(große Wohnung)ist hoch.
2.Er isst den Rest..........(sein Brot).
3.(Julia)........Zimmer ist 20 Quadratmeter groß.
4.Alle Teilnehmer......(Kurs)haben die Prüfung bestanden.
5.Sie arbeitet im Büro.......(Rechtsanwalt).
6.Wo ist die Mutter........(die Kinder).


Ergänzen Sie die passenden Reflexivpronomen.
Tut mir Leid,dass ich....so spät melde.Ich habe....wirklich beeilt,aber es früher.
Schon gut.Aber du solltest.... bei Sonja entschuldigen.Die hat....sehr über....
Erinnert ihr......noch an die Silvesterparty bei Sven?
Ja,da haben wir.....wirklich gut amüsiert.
Wünscht Omar.....eigentlich etwas Besctimmtes zur Hochzeit?
Ich weiß nicht.Aber über einen Fernseher würde er.....sicher freuen.
 
Единственото, което разбрах е:

6.Wo ist die Mutter........(die Kinder).
Къде е майката.....децата.

Мисля, че трябва да е: Wo sie der Kinder.

Ако изобщо това се иска от упражнението. Не си уцелила форума изобщо.
 
Проблема е, че не трябва да се превеждат. Като го учих немския ги знаех перфектно, но никога не съм практикувал този език(просто, защото не ми харесва) и въобще не ги помня тези неща.
Тука вероятността някой да ти отговори е минимална, но все пак може да има и хора, които да са завършили немската. :D
 
Revelation каза:
[...] никога не съм практикувал този език(просто, защото не ми харесва) [...]
Апетитът идва с яденето. Немската култура никак не е за подценяване, което важи и за испанската, френската и др.
 
gLaVoReZa каза:
Revelation каза:
[...] никога не съм практикувал този език(просто, защото не ми харесва) [...]
Апетитът идва с яденето. Немската култура никак не е за подценяване, което важи и за испанската, френската и др.

Грам не разбрах какво искаш да кажеш. Езика не ми е приятен, а по принуда го учих 8 години. Предпочитам японския.
 
Имах предвид, че ако започнеш да практикуваш един език, колкото и да не ти се вярва, с времето ще започнеш да го харесваш.

И с тоя японски ще ме отрепете! Това че японците са народ с изключителни качества, изобщо не означава, че езикът им е хубав. Япония е съвсем различен свят от нашия, в който няма да се впишеш НИКОГА. Ти си европеец и, вярвай ми, можеш да се почувстваш удома само в Германия, Швейцария и още няколко европейски държави.

Чувал ли си за културен шок? Това е като дойдат японски туристи в Европа и понеже тук всичко е коренно различно от това, което те познават, някои получават нервни кризи и им се оказва медицинска помощ. Прави си сметка.
 
Не е до културата или до това дали искам да живея там, за да възприема културата им.
На мен просто езика ми харесва повече от немския. Звучи ми по-яко и предпочитам да уча него, отколкото немския.

Вярно, немския може да ми е повече от полза, ама това в момента е като да ми кажеш, учи Java, защото е по-търсения език, а не Pascal, защото никъде няма да го използваш.
Примера ми би се разгледал така. Някой ден ще ми трябва Java и ще започна да уча Java.
Някой ден може да ми потрябва немски - еми ще се запиша на уроци по немски.

Но пак искам да кажа, че при мен нещата не стоят така, че да уча това, което учат всички. Уча това, което ми харесва и се чувствам приятно ,когато го изучавам.
 
gLaVoReZa каза:
Започни да учиш японски от Ютюб... Сигурен съм, че ще ти мине меракът.

Даже не знам защо ти отговарям още. Ти си имаш едно мнение, аз си имам друго мнение. Ако на теб не ти харесва японския - добре, твоя си работа, аз няма да ти се бъркам.
Все едно любимата ми храна да е спагети(и е така) и ти да ми кажеш, виж в ютуб колко гадно ги правят и ще видиш как ще се откажеш.

Спирам с тази тема. Изгубена кауза е да се говори с човек, който опитва да налага своето, вместо да приеме това, че човека отсреща има фаворити във всяка една област и държи на тях.

Твоите примери могат да се сравняват с всичко друго.

- Не можеш да ми кажеш да не гледам някой филм, защото на теб не ти харесва или на още 2млн. човека по света
- Не можеш да ми кажеш, че тази песен е тъпа, защото просто на теб не ти харесва, а на мен ми е любима
- Не можеш да ми кажеш да не чета примерно жанр фентъзи книги, защото на теб примерно не ти харесва

Аз казвам, че езика ми харесва. Уча го любителски, без да си поставям за цел да го уча перфектно и да претендирам, че го знам.

Надявам се, че този път ме разбра какво искам да кажа.
 
Всеки път разбирах какво искаш да кажеш. Този път разбрах други неща за теб.

Успех в ученето на японски.
 

Горе