Админ функции

dakata__92

Super Moderator
Здравейте. Искам да си създам Admin клас който да добавям в приложенията си, но искам да управлявам настройки на php, тоест не искам да работя с базата данни, а примерно да настройвам някакви основни функции в php.ini примерно. Какво бихте ми препоръчали да добавя така, че от панела да се управлява? Смисъл примерно memory_limit и др. такива основни неща за приложението.
 
В масив държиш име на настройка и функция, която да се изпълни за настройването. Може да са членове на клас или каквото и да е. Пример:

$settings = [
'memory_limit' => Settings::setMemoryLimit,
...
];

Четеш .ini файл - http://php.net/manual/en/function.parse-ini-file.php
и после вървиш през настройките, върнати от тази функция:

foreach $settings_from_ini_file:
call_user_func($settings[$ini_file_setting_name], $ini_file_setting_value);

Примерно.

В горния случай при настройката memory_limit ще извика това:

Settings::setMemoryLimit(ст-та в ини-файла)
 
Ами не само, но да. Принципно искам да направя класс който да добавям като готов код към приложенията ми, предоставяйки методи за промяна на определени функции. Дайте примерен код, простичък някъде ако има готови.
 
dakata__92 каза:
Ами не само, но да. Принципно искам да направя класс който да добавям като готов код към приложенията ми, предоставяйки методи за промяна на определени функции. Дайте примерен код, простичък някъде ако има готови.
Видя ли моя пост отгоре?
 
anonimen каза:
dakata__92 каза:
Ами не само, но да. Принципно искам да направя класс който да добавям като готов код към приложенията ми, предоставяйки методи за промяна на определени функции. Дайте примерен код, простичък някъде ако има готови.
Видя ли моя пост отгоре?

Да видях го, но се чудех дали няма някъде готов код, който да преправя. Не че е нещо сложно де но общо взето се чудя как точно да го направя, за да е така по-стандартно и бързо решение.
 
Eто какво драснах набързо:
PHP:
class AdminSettings
{
	public function __construct()
	{
		$ini_array = parse_ini_file(get_cfg_var('cfg_file_path'));
		print_r($ini_array);
	}
}
$as = new AdminSettings;
 
Ти искаш вътре в кода ли да ръчкаш настройките, или от ини-файл?
Както си започнал изглежда вървиш в посока към in-code редактиране на настройките, докато в началото питаше за четене от файл.
 
anonimen каза:
Ти искаш вътре в кода ли да ръчкаш настройките, или от ини-файл?
Както си започнал изглежда вървиш в посока към in-code редактиране на настройките, докато в началото питаше за четене от файл.

Аммм честно да ти кажа, ми се иска да създам някакъв клас с общи функции за настройка на сайтовете на потребителите. Тоест примерно тайм лимита мемори лимита промяна и прочие на ето такива настройки. Смисъл настройки на php отразяващи се на приложението, не примерно добавяне едитване или настройване на потребителски акаунт.
 
Драснах метод който банва по ИП адрес и записва в текстов файл, но ми се иска да записва JSON ако се налага да ползват и други приложения инфото. Може ли малко помощ с метода, че забих нещо по темата...

PHP:
public function banIp($ip)
	{	
		if ($this->ip->validateIp($ip)) {
			$filename = __CLASS__ . ".txt";
			$ipeol = $ip . PHP_EOL;
			switch (file_exists($filename)) {
				case true:
					$file = file($filename,FILE_SKIP_EMPTY_LINES);
					if (!in_array($ipeol, $file)) {
						file_put_contents($filename, implode("", $file) . $ipeol);
					}
					break;
				default:
					file_put_contents($filename, $ipeol);
			}
		} else {
			print ("Invalid IP!");
		}
	}
 

Горе