- Бавен сайт
WT форуми -> SEO -> Бавен сайт
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
PHPnMySQL
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 27/09/2016 8:51 pm     Бавен сайт Отговорете с цитат

Здравейте, имам сайт на уърдпрес с платена тема от themeforest. Напоследък темата се бави доста при първоначалното си зареждане, преди не беше така.При повторно зареждане си излиза нормално. Кореспондирах си с хората от хостинга, те казаха,че няма абсолютно никакви проблеми от тяхна страна(суперхостинг), като тестваха 3 пъти и 3 пъти казаха,че всичко е точно при тях. Писах си със съпорта на темата, те въртяха, сукаха, но в крайна сметка казах,че не би трябвало проблема да е от темата, защото нищо не е променяна по нея. Инсталираха ми плъгин "autoptimize" , което накара сайта да зарежда първоначално от 10 секунди до 15 секунди. Дейнсталирах го, падна на 10 секунди отново. Инсталирах SuperCache плъгин, никакъв ефект. Сайта е www.fotografia.bg ,всички снимки по него са оразмерени за интернет употреба, целия сайт мисля, че е около 33мб. Проблема не идва от плъгининте, изключвах ги един по един, но не даде резултат, същото е. Предложения ?

ПС Това не е реклама на сайта, наистина имам проблем!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
novakabg
Турист
Турист

Support: 5
Bonus: 10
Мнение 28/09/2016 8:07 am      Отговорете с цитат

Ползвай : https://gtmetrix.com

Нямаш:
- Gzip compression
- Browser caching
- Minify JavaScript

Нямаш и Optimize images но за този вид сайт не трябва да правиш никакви оптимизации на снимките Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PHPnMySQL
Нов
Нов

Мнение 28/09/2016 10:00 am      Отговорете с цитат

Благодаря! Как да оправя гореспоменатите неща ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
novakabg
Турист
Турист

Мнение 28/09/2016 10:15 am      Отговорете с цитат

Gzip:
http://softstribe.com/wordpress/enable-gzip-compression-in-wordpress/

https://wordpress.org/plugins/gzip-ninja-speed-compression/

Browser Ch:

http://crunchify.com/how-to-speed-up-wordpress-leveraging-browser-caching-via-htaccess/

Minify:
https://en-gb.wordpress.org/plugins/wp-super-minify/
Върнете се в началото
PHPnMySQL
Нов
Нов

Мнение 28/09/2016 11:32 am      Отговорете с цитат

Значи! Инсталирах плъгините 1. Fast Velocity Minify и 2. WP SMASH , вкарах два кода в hcacces и намалихме скоростта от 15.5сек до 7сек според GTMatrix, ала не иска още, не знам какво да направя още
Върнете се в началото
novakabg
Турист
Турист

Мнение 28/09/2016 8:50 pm      Отговорете с цитат

Гледам си намерил човек който да ти оправи сайта радвам се Smile
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Support: 115
Bonus: 223
Мнение 28/09/2016 9:05 pm      Отговорете с цитат

Пробвай с Minify на изходният код. Ще спечели някой друга секунда при зареждане, но просто при отпечатване на снимките нещата си стават бавно.
Върнете се в началото
PHPnMySQL
Нов
Нов

Мнение 28/09/2016 9:45 pm      Отговорете с цитат

Ами оказа се, че е сравнително просто. Смених началната страница да е някоя, която е текст и малко снимки, а не портфолиото, където се очаква страницата да е бъкана със снимки с високо качество. Сайта е в процес на регистрация към CloudFlare за да ми се подобрят и CDN.

Не мога да разбера само защо от GTMetrix все още ми показва, че снимките не са оразмерени, при положение, че всичките минаха през компресия(от което ме заболя сърцето) на SMUSH плъгина ?

Все пак свалихме сайта от 15сек на 3сек, което е огромна разлика! Благодаря!
Върнете се в началото
PHPnMySQL
Нов
Нов

Мнение 07/11/2016 4:09 pm     Update! Отговорете с цитат

Здравейте! В крайна сметка след много манипулации сайта действа доста по-добре, но отново неоправдано бавен! Ето какво съм направил до момента:
1. Преинсталирах уърдпрес и всичко наново.
2. Върнаха ми парите за темата, купих нова тема
3. Закупих WP Rocket кешинг плъгин, пуснах минифай на всичко, като това не засяга интерфейса на сайта, също така обединих JS и CSS в едни файлове, така че да не прави по 15 HTTP рекуеста
4. Снимките са оптимизирани.

В прикачения файл ще видите, че сайта би трябвало да зарежда за около 2 секунди според GTMetrix, но не разбирам след зареждането на всичко има една дъъъълга линия на празно пространство, която не мога да си обясня, но тя гълта всичко. Някой ако може да даде обяснение от къде идва проблема?

Бавен сайт
Върнете се в началото
vinsbg
Редовен
Редовен

Support: 51
Bonus: 87
Мнение 08/11/2016 6:36 am      Отговорете с цитат

Не знам, но при мен си зарежда за 1.5-2.2 секунди.. като най-много време ~1.2 секунда отнемат снимките.
Върнете се в началото
uphero
Потребител
Потребител

Support: 31
Bonus: 62
Мнение 08/11/2016 6:55 am      Отговорете с цитат

Виж как работят тия тулове и тогава ги ползвай.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> SEO Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети