Готови класове

dakata__92

Super Moderator
Какви готови класове имате? Смисъл за вашите проекти. Аз примерно имам класове за MySQLi, PDO пращане на мейлове или смс-и, и др. Вие какви сте си надраскали за бързо ползване?
 
Аз си използвам Laravel и си има за сега всичко, което на мен ми трябва. Не ми се налага да си пиша свои класове.
 
Revelation каза:
Аз си използвам Laravel и си има за сега всичко, което на мен ми трябва. Не ми се налага да си пиша свои класове.

Забравих да добавя отделно от работните рамки. Те предлагат различни структури и файлови операции. Въпроса ми е, за някой прост проект или нещо по-така, какви класчета пишете. Примерно трябва да преправите някакъв сайт без работна рамка и за такива сайтове какви готови класчета ползвате?
 
dakata__92 каза:
Revelation каза:
Аз си използвам Laravel и си има за сега всичко, което на мен ми трябва. Не ми се налага да си пиша свои класове.

Забравих да добавя отделно от работните рамки. Те предлагат различни структури и файлови операции. Въпроса ми е, за някой прост проект или нещо по-така, какви класчета пишете. Примерно трябва да преправите някакъв сайт без работна рамка и за такива сайтове какви готови класчета ползвате?

Всичко е много относително. Ако е някой прост сайт, може дори да не се налага да ползваш класове, а просто да пишеш функционално програмиране.
ООП не е нужно да влиза навсякъде, особено при простите сайтове. Ако добавям някаква функционалност на вече готов сайт, то ще си пиша кода отделно, без да се ровя из останалите бъкии и да се чудя как да инхеритвам разни класове и т.н., само и само, примерно, да трябва да се свържа към базата данни.

Та аз лично си нямам такива готови класове, които да ми се налагат да ги използвам някъде.
 
Аз точно поради омазията в някой сайтове, съм си създал класове, за конекция към базата, User информация, IP информация, пращане на мейлове и СМС-и и няколко други. Просто тези най-често ползвам, но се замислям вие какво ползвате.
 

Горе