- Инсталиране на Windows 10 на Андроид таблет/лаптоп (2 в 1)
WT форуми -> Софтуер Хардуер -> Инсталиране на Windows 10 на Андроид таблет/лаптоп (2 в 1)
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
Dimbadboy
Нов
Нов

Support: 2
Bonus: 3
Мнение 17/11/2016 11:16 pm     Инсталиране на Windows 10 на Андроид таблет/лаптоп (2 в 1) Отговорете с цитат

Здравейте,

Планирам да си купя нов лаптоп и модела на който съм се спрял се предлага както под Андроид така и под Windows. Разликата обаче е в цената, Андроид версията е с близо 200 лева по-евтина. Въпроса ми е дали ще е възможно да си взема по-евтината версия и след това да му кача Windows в последствие?

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinsbg
Редовен
Редовен

Support: 51
Bonus: 87
Мнение 18/11/2016 8:14 am     Re: Инсталиране на Windows 10 на Андроид таблет/лаптоп (2 в Отговорете с цитат

Dimbadboy написа:
Здравейте,

Планирам да си купя нов лаптоп и модела на който съм се спрял се предлага както под Андроид така и под Windows. Разликата обаче е в цената, Андроид версията е с близо 200 лева по-евтина. Въпроса ми е дали ще е възможно да си взема по-евтината версия и след това да му кача Windows в последствие?

Благодаря предварително!

Щом го има във версия с Windows не виждам, защо да не може.. Android-а си е Linux така или иначе..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Fakeheal
Support
Support

Support: 341
Bonus: 680
Мнение 18/11/2016 10:53 am      Отговорете с цитат

А разликата в цената е за лиценза за уиндоуса. Smile
Върнете се в началото
Dimbadboy
Нов
Нов

Мнение 18/11/2016 11:11 am      Отговорете с цитат

Проблема е, че не знам как точно да променя "Boot Order"-a на Android, за да мога да му кажа първо да "boot"-не флашката с Windows на нея и след това Android. Ако някой може да помогне или да даде някакви насоки ще съм му много благодарен.
Върнете се в началото
teroristd
Редовен
Редовен

Support: 80
Bonus: 172
Мнение 18/11/2016 12:14 pm      Отговорете с цитат

Това се прави от биоса, независимо с каква операционна система е лаптопа.
Върнете се в началото
Dimbadboy
Нов
Нов

Мнение 18/11/2016 12:29 pm      Отговорете с цитат

Доколкото съм запознат Android няма BIOS. Ако съм в грешка, може ли да кажеш как да стигна до него. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
teroristd
Редовен
Редовен

Support: 80
Bonus: 172
Мнение 18/11/2016 1:20 pm      Отговорете с цитат

Бъркаш се много. BIOS означава Basic Input/Output System (основна вход/изход система). Той е малък програмен код, който се стартира с включването на компютъра и се намира в чип, разположен на дънната платка. Всеки един компютър/лаптоп има BIOS. Може да няма операционна система като, Android, Windows или Linux. Най-често BIOS-а се пуска с F2 или F8, при стартиране на компютъра/лаптопа. BIOS-а се използва за конфигуриране на хардуеъра, или както в твоя случай кое да boot-не първо флашката или харддиска.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> Софтуер Хардуер Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети