- Извикване на файлове в Bootstrap
WT форуми -> HTML / Javascript / CSS -> Извикване на файлове в Bootstrap
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
ivo75
Потребител
Потребител

Support: 7
Bonus: 13
Мнение 25/11/2016 1:30 pm     Извикване на файлове в Bootstrap Отговорете с цитат

Здравейте, Как да заредя файл от меню т.е. като избера линк от меню дали да се покаже един файл, който се извиква от това меню или да използвам един див в index файла, в който див да заредя съдържание на файл. Не съм много сигурен коя е добрата практика!??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joTunkiq
Активен
Активен

Support: 142
Bonus: 284
Мнение 25/11/2016 1:46 pm      Отговорете с цитат

Попринцип, по-добре е всичко да ти е заредено предварително и само да показваш и скриваш съдържание. Но ако е нужна повече динамика, примерно спрямо еди си какво трябва да се изчисли нещо по съвсем различна формула, е тогава е ясно, че ще трябва да го заредиш файла в движение. Всичко зависи от проекта. Само гледай да не сложиш някой таимер или интервал да прави по 500 заявки в мин. - защото това ще е проблем Smile

Idea Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivo75
Потребител
Потребител

Support: 7
Bonus: 13
Мнение 25/11/2016 3:11 pm      Отговорете с цитат

Мисълта ми беше за мянюто, може да се зареди отделен файл ама във всеки файла трябва да променям и менюто ако се налага да махам или слагам елементи. Сега се сетих, че май ще е по-добре менюто да е в отделен файл и аз само да го инклудвам във всички файлове..
Върнете се в началото
Fakeheal
Support
Support

Support: 350
Bonus: 698
Мнение 25/11/2016 3:16 pm      Отговорете с цитат

ivo75 написа:
Мисълта ми беше за мянюто, може да се зареди отделен файл ама във всеки файла трябва да променям и менюто ако се налага да махам или слагам елементи. Сега се сетих, че май ще е по-добре менюто да е в отделен файл и аз само да го инклудвам във всички файлове..

Такива части от HTML-a, които са еднакви в повечето страници е хубаво да ги изнесеш в други файлове, да.

По-лесна става промяната и поддръжката им като цяло. Обаче ще ти трябва някакъв scripting език, с който да направиш това. Като php Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> HTML / Javascript / CSS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети