Извикване на файлове в Bootstrap

ivo75

Registered
Здравейте, Как да заредя файл от меню т.е. като избера линк от меню дали да се покаже един файл, който се извиква от това меню или да използвам един див в index файла, в който див да заредя съдържание на файл. Не съм много сигурен коя е добрата практика!??
 
Попринцип, по-добре е всичко да ти е заредено предварително и само да показваш и скриваш съдържание. Но ако е нужна повече динамика, примерно спрямо еди си какво трябва да се изчисли нещо по съвсем различна формула, е тогава е ясно, че ще трябва да го заредиш файла в движение. Всичко зависи от проекта. Само гледай да не сложиш някой таимер или интервал да прави по 500 заявки в мин. - защото това ще е проблем :)

:idea: :?:
 
Мисълта ми беше за мянюто, може да се зареди отделен файл ама във всеки файла трябва да променям и менюто ако се налага да махам или слагам елементи. Сега се сетих, че май ще е по-добре менюто да е в отделен файл и аз само да го инклудвам във всички файлове..
 
ivo75 каза:
Мисълта ми беше за мянюто, може да се зареди отделен файл ама във всеки файла трябва да променям и менюто ако се налага да махам или слагам елементи. Сега се сетих, че май ще е по-добре менюто да е в отделен файл и аз само да го инклудвам във всички файлове..

Такива части от HTML-a, които са еднакви в повечето страници е хубаво да ги изнесеш в други файлове, да.

По-лесна става промяната и поддръжката им като цяло. Обаче ще ти трябва някакъв scripting език, с който да направиш това. Като php :)
 

Горе