Какво мислите за курсовете по 3-ри месеца?!

novakabg

Registered
Здравейте, все повече срещам експерти които имат курс по 3-ри месеца в нещо като маркетинг или SEO... и на тези курсове им дават накрая сартификат или сартификати че те са експерти в това нещо!
И тези хора плъзват да претендират че са експерти.
Според мен това не е правилно , по този начин да се лъжат хората защото те така биват съсипани когато разберат какво е станало.
Все пак ще се радвам ако има коментар по темата!
 
Естествено, че няма как за 3 месеца някой да стане експерт. А тези сертификати... под път и над път.. Абсолютно никаква тежест нямат според мен.

То така се е напълнило с всевъзможни програмисти, дизайнери и какво ли..

Всеки с един изкаран курс купен от грабо или друг сайт за колективно пазаруване гордо се е писал експерт след това.

За 3 месеца е възможно някакви много основни неща да се предадат и научат, но не и достатъчно да излезе експерт от там..
 
имаше една книга на малкълм гладуел, където обясняваше, че за да се наречеш експерт трябва да имаш вложени 10к часа.

Иначе по темата, и аз мисля като колегата по-горе, за 3 месеца, най-много някакви основи да си усвоил, колкото и добър да си
 
То и 3 години да ти е курса, ако не учиш, т. е. ако не ти изискват да учиш, тогава пак няма да станеш експерт!
Просто трябва работодателите (т. е. тези, които търсят хора с подобни сертификати) да се научат да гледат не по какво ти е сертификата, а от кого е издаден въпросния сертификат.
 
xyz1 каза:
...
Просто трябва работодателите (т. е. тези, които търсят хора с подобни сертификати) да се научат да гледат не по какво ти е сертификата, а от кого е издаден въпросния сертификат.

То и това не е мерило..
 
vinsbg каза:
xyz1 каза:
...
Просто трябва работодателите (т. е. тези, които търсят хора с подобни сертификати) да се научат да гледат не по какво ти е сертификата, а от кого е издаден въпросния сертификат.

То и това не е мерило..
И кое е? Естествено е, че този който те е учил, да си пази името, освен ако неговото име така или иначе не струва.
 

Горе