Пенетрейшън тест

dakata__92

Super Moderator
Здравейте. Какво представлява проверката за уязвимости в един сайт? Не ме интересуват готови програми, които търсят някакви слабости, а ме интересуват простички проверки с които се прави основен анализ за стабилността на системата и дали е що годе защитена! Например прости заявки към базата с данни или поствания към форми, хедъри и прочие! Ако ми драснете и алгоритъм за това което Вие проверявате като слабости първо, ще съм Ви много благодарен. :?:
 
Нали знаеш че тези неща не работят подчти никъде вече :) иска се дълбоки познания по даден език към сайта които искаш да атакуваш, пример система(cms) теглиш дириш тестваш :), къстъм тестваш със програми или сериозни познания.

А и този форум не е за тези неща :) сажалявам приятел.
 
novakabg каза:
Нали знаеш че тези неща не работят подчти никъде вече :) иска се дълбоки познания по даден език към сайта които искаш да атакуваш, пример система(cms) теглиш дириш тестваш :), къстъм тестваш със програми или сериозни познания.

А и този форум не е за тези неща :) сажалявам приятел.
Нищо полезно не намерих в това мнение, но благодаря за "критиката". Прочети ми пак въпросите и после коментирай. На мен ми е пределно ясно какво се изисква, като набор от знаия, но питам за общи неща, които ако имаш достъп до сайт да се проверяват. Искам тривиалните неща да си ги проверявам автоматично.
 

Горе