Проблем при селекция на ред

novakabg

Registered
Идеята ми е да взема един ред но нещо не ми се получава!
Ето и заявката ми:

Таблица: https://imgur.com/a/AGeMv

$option_query = $this->db->query("SELECT po.product_option_id, po.option_id, od.name, o.type FROM " . DB_PREFIX . "product_option po LEFT JOIN `" . DB_PREFIX . "option` o ON (po.option_id = o.option_id) LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "option_description od ON (o.option_id = od.option_id) WHERE po.product_option_id = '" . (int)$product_option_id . "' AND po.product_id = '" . (int)$cart['product_id'] . "' AND od.language_id = '" . (int)$this->config->get('config_language_id') . "'");

Вземам другите редове но value не успявам :х po.option_id ето как вземам за другите: po.реда = '" . (int)$реда . "'




Идея?
 
При такива дълги заявки слагай \n между смисловите части за четливост и прегледност. Както си я дал заявката сега, един ред е wrapнат на пет реда, и това само усложнява процеса :?:

Ето така например:

[sql]SELECT po.product_option_id, po.option_id, od.name, o.type
FROM " . DB_PREFIX . "product_option po

LEFT JOIN `" . DB_PREFIX . "option` o
ON (po.option_id = o.option_id)
LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "option_description od
ON (o.option_id = od.option_id)

WHERE
po.product_option_id = '" . (int)$product_option_id . "'
AND po.product_id = '" . (int)$cart['product_id'] . "'
AND od.language_id = '" . (int)$this->config->get('config_language_id') . "'");
[/sql]

Също, препоръчително е да избереш дали ще използваш ` (backticks) или не, около имената на колоните/таблиците. Или ги използвай навсякъде - или недей - но нека има постоянство. А не около едното поле да има, а другото да няма. :)

И, вече, към въпроса ти :D - под "искам да взема един ред", имаш предвид колона ли? И нещо не разбирам това празно value в снимката какво е и каква е връзката му с въпроса ти.
 

Горе