- CSRF на търсачка
12345
WT форуми -> PHP MySQL ASP.NET -> CSRF на търсачка
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
Fakeheal
Support
Support

Support: 350
Bonus: 698
Мнение 10/04/2018 5:17 pm      Отговорете с цитат

pix3l написа:
...

PHP е почнал да изглежда като красив език Smile

PS: това $path[count($path) - 1]; май ще изглежда по-красиво така echo end($path), но не знам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pro12
Турист
Турист

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 10/04/2018 5:20 pm      Отговорете с цитат

Fakeheal написа:
pro12 написа:
Да

Значи проблема е следния:

Формата ти се извиква преди кода за проверката, а във формата РЕГЕНЕРИРАШ нов токен.

След това проверяваш дали в токена от урла е същия с този, който вече си регенерирал (възможно е някога да съвпаднат, но шанса е минимален).

Затова и в като var_dump-ваш в (видях, че е в <head>), което е преди формата и все още не си го презаписал, затова все още съвпадат.

Благодаря!
Върнете се в началото
pix3l
Нов
Нов

Support: 6
Bonus: 12
Мнение 10/04/2018 5:33 pm      Отговорете с цитат

Fakeheal написа:
pix3l написа:
...

PHP е почнал да изглежда като красив език Smile

PS: това $path[count($path) - 1]; май ще изглежда по-красиво така echo end($path), но не знам.

Да, с end() изглежда по-яко. Very Happy
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Support: 119
Bonus: 231
Мнение 10/04/2018 5:45 pm      Отговорете с цитат

Ето ти пример за работещ CSRF от вида, който искаш да направиш:
PHP code:

session_start();

class CSRF
{
private $token;

public function set()
{
$this->token = md5(uniqid(rand(), true));
$_SESSION["token"] = $this->token;
return $this;
}

public function get()
{
return $this->token;
}

public function clean()
{
$_SESSION["token"] = false;
$this->token = false;
return $this;
}
}

$csrf = new CSRF;

if (isset($_POST['submit']) and $_POST['token'] === $_SESSION['token']) {
$searchdata['search'] = $_POST['search'];
print "It is ok!";
}

$token = $csrf->set()->get();

?>
<form action="" method="post">
<input type="text" id="searchpole" size="15" maxlength="25" name="search">
<br/><input type="hidden" name="token" value="<?php print $token; ?>">
<input type="submit" name="submit" id="btnsearch" value="search" />
</form>
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 10/04/2018 5:55 pm      Отговорете с цитат

pix3l написа:
@dakata__92 много съм любопитен да видя как ще парснеш страницата така, че да вземеш ключът на потребителя. Ето ти код, върху който да размишляваш:
...

В index.php визуализираш следното:

<a href="query.php/users/delete/admin?<?= CSRFToken::TOKEN_NAME; ?>=<?= CSRFToken::getTokenValue(); ?>">Query string test</a>

което се равнява съответно на примерно:

<a href="query.php/users/delete/admin?blablabla">Query string test</a>
визуализирано в браузъра. Използваш Curl отиваш на страницата и виждаш въпросният изграден път: query.php/users/delete/admin?blablabla в тага <a>. Взимаш html-а на страницата парсваш <a href="query.php/users/delete/admin?(.+?)" с регулярен израз и директно за следваща заявка (до момента бях само с една заявка за отваряне и обработване на HTML-a) ми е посещение на http://domein.com/query.php/users/delete/admin?blablabla като там се изпълнява каквото трябва на страницата.
Върнете се в началото
pix3l
Нов
Нов

Мнение 10/04/2018 6:27 pm      Отговорете с цитат

Дай работещо решение с реален код, който хаква кода по-горе. Very Happy

PS: Търсачките не трябва да се защитават от CSRF, понеже линковете, които генерират трябва да могат да се шерват... както е търсачката на Google например.
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 10/04/2018 6:49 pm      Отговорете с цитат

pix3l написа:
Дай работещо решение с реален код, който хаква кода по-горе. Very Happy

Ехх... Така, като кажете "хаква" и ми иде да извадя коректора. Mr. Green
Колко по- добре звучи "заобиколи" или "манипулира", не става само със сила...
Колега, Curl не работи ли с бисквитки според теб? Very Happy Very Happy Very Happy
Ще ти дам константите CURLOPT_COOKIEFILE и CURLOPT_COOKIEJAR над които да размишляваш. С него се създават ботове, които почти изцяло манипулират сървъра така, че все едно се е логнал потребител през браузъра и си сърфира спокойно. Няма какво да влизам в обяснения. Да ми кажете, че е CAPTCHA да кажа, че е не става, но в тези случаи има варянти да се заобиколи. Да прости ботове няма да работят, въпреки, че е възможно и JS бот да изманипулира тази системата, но за това трябва да имам и работещо демо, че да го пробвам дали с него е възможно. Все пак това не е форум за да си мерим ботовете, има други такива за тази цел. Wink
Върнете се в началото
pix3l
Нов
Нов

Мнение 10/04/2018 7:08 pm      Отговорете с цитат

Не случайно използвах "хак", понеже ако излъжеш CSRF защитата, електронното банкиране ще спре да съществува. Very Happy
CSRF не защитава само GET заявки... POST заявките са по-критичната част.

Не знам ти какви ботове пишеш на PHP, аз съм използвал само Java и Python за подобно нещо. PHP не ми се струва подходящ.
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 10/04/2018 7:52 pm      Отговорете с цитат

pix3l написа:
Не случайно използвах "хак", понеже ако излъжеш CSRF защитата, електронното банкиране ще спре да съществува. Very Happy
CSRF не защитава само GET заявки... POST заявките са по-критичната част.

Не знам ти какви ботове пишеш на PHP, аз съм използвал само Java и Python за подобно нещо. PHP не ми се струва подходящ.

Така, сега ще го обясня по друг начин. Имаш сайт с ограничен достъп или по-просто казано с регистрация. Нямаш CAPTCHA за защита на формата, но имаш някакъв token на нея, като моят прост пример по-нагоре. Не говоря за username и password, приемаме, че ги имаме. Та с Curl подавам POST заявката и се логвам с въпросните имена и пароли в акаунта и правя каквото си искам, защото при логването се създава бисквитка, сздава се сесия и си браузвам из страниците от локалната машина все едно съм аз. Естествено ще парсвам съдържанието на формите и ще взимам съдържанието на въпросният токен по вътрешните страници и ще правя каквото имам като права с акаунта. Игри като ImperiaOnline v4 съм ги автоматизирал изцяло докато ги играех. Та как да избегнеш целият проблем? Ами слага се на логин формата CAPTCHA и вече бота не може да се логне. Щом не може да се логне, то той не може да изпълнява всичките тези манипулации свободно във вътрешните страници. CSRF. Това, което се опитвам да обясня, е че заради CAPTCHA валидирането на потребителите при логин, не е необходимо да се защитават вътрешните форми след логин, защото ботове от външни места не могат да се логнат. От там и следва, че дори да има манипулиране на някакво действие, то то е постигнато по различен начин. Пример ще дам с кликър програми, с които казваш на мишката къде по монитора, през колко време да цъка. Идеята е, че щом веднъш си валидирал потребителя, че е човек, а не бот от там нататъка се поемат нещата под друг знаменател. Прекалено е трудно бот да използва OCR софтуер и да разпознае изображението, след което да се логне с потребителското име и парола, за да върши автоматизирани действия. CSRF е комплексен проблем на приложението, структурата и начина на достъп. Колко от формите му са публични и колко от тях са със след регистрационен контрол. Важно е да защитите логването на бот в приложението Ви, не да защитавате всяка вътрешна форма с ненужни генерирания на ключове. Те няма да Ви спасят от спама и автоматизираните действия в системата, ако даден бот се е логнал. За пример ще дам форумите. Те са често под спам атаки, точно защото не спират логването на ботовете в системата им. Те са външни системи, с перфектни лични карти. Защитавате регистрационната си форма с капча но не и логин формата си??? И двете трябва да бъдат правилно защитени. Злосторника регистрира акаунт и подава име и парола на бота, който се логва и започва да спами. А ако ботът не може да се логне дори да има име и парола, то той става неизползваем. Да форумите имт други защити, но не това е идеята ми. Искам да обясня, че CSRF не е само външна намеса в приложението или някаква кражба, а и логически проблем ако са объркани различни нива за структура на апликацията. Ако ще генерирате token на всяка форма в приложението, лошо няма, но сам по себе си той не решава проблема, и за това постоянно давам библиотеката CURL, като пример. Много от приложенията, които ползвате ще изпищят, на много от известните сайтове за въпросната уязвимост, но те се защитават с добра логика и структурираност. Да в много и от тях мога да се логна с бот и да си автоматизирам разни дивотии. Да накарам бота примерно да се логне във фейсбук и да пише на всичките ми приятели или да поства, но това не означава, че ако направя една multitasking атака спамейки стените на приятелите ми няма да получа бан. Всичко е до компромисите, на база желан резултат. Ако искате си слагайте генерирани ключове в скрити полета на формите, аз предпочитам да сложа капча на логин формата и да защитавам вътрешните страници с други приоми, според приложението. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 10/04/2018 8:04 pm      Отговорете с цитат

Впрочем, електронното банкиране не се защитава само от CSRF, а и от много други неща. Не преизопачавай нещата, едва ли ще се разграничава потребителя бот ли е или не само по това дали има или няма сетната бисквитка (за пример). Той ако ти има данните не му е нужно да използва външно място за точка на достъп, при положение че директно ще може да въведе данните си. Говорим за кода на автора и за това, че във вида в който е, както и моят примерен код, то сами по себе си не са никаква защита за по-културните "нападатели".
Върнете се в началото
pix3l
Нов
Нов

Мнение 10/04/2018 8:06 pm      Отговорете с цитат

Виж, препоръчвам ти да прочетеш какво е CSRF и после пак да прегледаш кода, който постнах.
CSRF защитата по никакъв начин не те пази от спамери - факт! Пази те от нещо къде-къде по-сериозно. Very Happy

PS: Използвах бисквитка за да не слагам боклуци в сесията, а не защото е някаква допълнителна превенция. Бисквитката така или иначе ще се изтрие в момента, в който юзърът затвори браузъра.
Върнете се в началото
dakata__92
Активен
Активен

Мнение 10/04/2018 8:29 pm      Отговорете с цитат

pix3l написа:
Виж, препоръчвам ти да прочетеш какво е CSRF и после пак да прегледаш кода, който постнах.
CSRF защитата по никакъв начин не те пази от спамери - факт! Пази те от нещо къде-къде по-сериозно. Very Happy

Тц, тц, тццц... Какво ли се занимавам. Изпрати ми линк, да ми смениш паролата, че явно GET формите са на мода и всеки втори пише глупости, защото чете глупости. Направи ми хипервръзка харакири (http://web-tourist.net/forum/account.php?delete=true) или по-добре ти го направи (http://web-tourist.net/forum/account.php?new_password=abc123). CSRF в пълната си красота... Не ти трябва XSS, SQLi или BruteForce, просто му прати линк който да отвори без да иска и да си смени паролата с поставената от теб, след което да се логнеш и да му смениш профилната снимка с такава на магаре. Добре, че token ще защити потребителя от това сам да извърши по невнимание действие с акаунта си позволено от кода на системата, подтикнато от злонамерен потребител. Arrow Idea
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> PHP MySQL ASP.NET Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
12345
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети