Проблем с Award биос след флашване на нова версия

taxi

Registered
Здравейте, вчера се сдобих с едно старо HP (по-конкретно HP dx5150 Small Form Factor PC) с дънна платка MSI MS-7050 VER:1.3.Имах затруднения с биоса, тъй като постоянно ми изкарваше, че не ми работи единия вентилатор и изключваше машината, а той всъщност работи, но не му работи сензора за обороти, исках да изключа проверката за вентилатора и да продължа с настройката на компютъра, тъй като до този етап той няма хард диск(демек и операционна система, логично). Изключих system fan fail check, но продължи да ми изкарва грешката, следователно изключих и всичко останало свързано с вентилатора, примерно Fan Control или AMD Cool'n'Quiet и т.н. Обаче пак ми изкарваше грешката, затова се реших накрая, да инсталирам по-нова версия(сегашната беше 2005-та година) на биоса за да не ми създава проблеми повече. Речено-сторено, тъй като от HP ми изкарват вариант за ъпдейт на биоса през ОС, а аз още нямам хард диск, реших другия начин да го ъпдейтна, през MS-DOS. Обаче нямаше такава опция в HP за техния компютър и затова свалих от Award версията, която е за MS-DOS и отговаря на тази дънна платка. Направих флакша, която да буутва MS-DOS с Rufus, качих AwardFlash и новия биос bin файл. И в заключение инсталирах новата версия на биоса успешно, като предишната беше 1.06,а сегашната е 1.19a. Проблема е че не помръдва след първоначалното LOGO, което изкарва на HP. От този екран натам не иска да мръдне, каквото и да натискам, било то F10(bios settings) или CTRL+ALT+DEL(restart). Не ме отразява, рестартирах биоса през CMOS-а, но пак нищо. Имам backup на стария биос, но няма как да буутна флашката отново, защото не ме пуска по-далеч от началното LOGO. Някой да му хрумва нещо друго, освен програматор, тъй като чипа ми е запоен и става по-сложно?


п.с. До някаква степен работи BIOS-а. Ако натискам F10 още преди да се включи до момента в който изкара картината и ми изписва "Entering settings...." ама остава до там и другото, което ми направи впечатление е че изкарах рамта и почна да пищи, което значи, че до няква степен функционира, ама не както трябва.
 

Горе