- Препоръки за форума
1234
WT форуми -> За сайта/Въпроси/Препоръки/Правила -> Препоръки за форума
Създайте нова тема Напишете отговор 
Автор Съобщение
Revelation
Потребител
Потребител

Support: 57
Bonus: 114
Мнение 01/12/2019 8:08 pm      Отговорете с цитат

muti написа:
Това за отворения код е много добра идея. Само трябва да се измисли как да се осъществи. Може като за начало да се обнови форума и да се пусне тема за началната страница примерно и всеки да си изкаже мнение. Или да се направи тема с кода на страницата и всеки да предлага кое и как да се направи с конкретно предложение.

Както всеки друг отворен код. Качва се кода в github, отваря се issue секцията, всеки може да пуска идеи за нови фичъри, които при удобрение да се добавят към съответен milestone. По този начин всеки има право да contribute-ва по форума, като работи по даден bugfix или нов фичър.

Накрая се merge-ват удобрените pull requests и при завършване на дадения milestone, се деплойва към production.

Това ще придаде предимство на форума, особено за новобранци, които ще могат да схванат как се работи със система за контрол на версиите, както и ще научат много по-добре, практики, когато PR-ите им бъдат върнати за поправяне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinsbg
Редовен
Редовен

Support: 51
Bonus: 87
Мнение 02/12/2019 10:08 am      Отговорете с цитат

Супер новина!

- Нови модерен, изчистен и семпъл дизайн.
- SSL естествено
- Началната страница си е супер да си я има
- Уроци и туториали да си останат, съответно може да минават първо през одобрението на админ/модератор
- Начална страница да си я има - с последни постове, последни уроци и т.н.

Има и други неща, но това са основните според мен, които са достатъчни на първо време.

А кой е новият собственик?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vasilev
Потребител
Потребител

Support: 24
Bonus: 45
Мнение 02/12/2019 2:04 pm      Отговорете с цитат

отворения код ок .. но тук идеята се губи Smile
ние ще използваме форум или ще градим форум е въпроса ?
web-tourist е за тъсене и намиране на отговори в уеб програмирането.
това не е продукт който трябва да се гради, а продукт който трябва да се използва.
поне така си мисля де..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dakata__92
Активен
Активен

Support: 123
Bonus: 239
Мнение 02/12/2019 7:11 pm      Отговорете с цитат

Когато реши, новият собственик сам ще се похвали. Идеята ми е просто да давате идеи, за да видим кое ще е най-доброто за сайта. Аз си умирам за нови емотикони !!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Revelation
Потребител
Потребител

Support: 57
Bonus: 114
Мнение 02/12/2019 8:41 pm      Отговорете с цитат

Стари уроци със сигурност трябва да отидат в архива(не изтрити, просто архивирани), както и да се подобри самата платформа за пускане на уроци.

Цитат:

web-tourist е за тъсене и намиране на отговори в уеб програмирането.

Хубаво ще е тогава да се направи нещо като секция, може би на начална страница, със списък на полезни/отговорени теми.
Върнете се в началото
muti
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 02/12/2019 8:51 pm      Отговорете с цитат

Може да се направи да се архивират както в WP-то.
За уроците и лесното им качване може да стане като Articles с категории.
В началната страница може всичко да се викне от форума или уроците(стига човек да знае как ) Very Happy
Върнете се в началото
index
Man of HiTech

Support: 198
Bonus: 345
Мнение 03/12/2019 2:26 am      Отговорете с цитат

За сайта, не виждам проблем да се изчистят неща градени от преди може би 10 години и да се наложат нови технологии.
За форума - след като има някаква стабилна версия, не виждам проблем да се направи трансофрматор и да прехвърли цялата инфорация от едно място на другото. Така няма да има загуба на данни и линкове
За уроците - доста голяма част от уроците са доста стари и вече не практични. Има уроци на php4... За времето си бяха полезни, но вече не са. Също така, нека да имаме и уважението на хората който са вкарали адски много време и усилие да ги направят.

За момента главните неща които виждам :
- Един човек да оглави всичко. Decision maker is needed here! Който да има пълна визия в/у това къде е сайта в момента и къде трябва да стигне.
- Какво се случва с уроците? Ще се архивират някъде? Ще пише/заснема ли някой нови уроци?
- Какво се случва с форума? Ще се обновява ли, ще се пише ли нулата от всичките и около него да се изградят другите модули?
- Какви технолигии ще се ползват? Кой ще поеме фронт енд часта и кой бекенда?

Какво се случва с иерархията в сайта? До сега модератори бяхме едни 10-15 човека .... Кой го е взел сайта? Какво иска да прави с него? Би било полезно и ясно на всички да излезе / създаде тема/ - Хей пичове и девойки. Сайта има за цел в следващите 1-2-3 години така да се развива. Аз съм новият шеф. Стремим се към такива и такива неща/промени/

П.С. Имайте предвид, че има доста неща писани по форума, който не ги виждате.
- Кой кога от къде е писал мнение.
- Раздаване на точки
- Преглед на постовете на хора който са под определен брой мнения
- Репортване на постове
- Опити за измами с точките / един човек да си отговаря сам и да си дава точки /
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
topchokt
Редовен
Редовен

Support: 22
Bonus: 39
Мнение 03/12/2019 8:58 am      Отговорете с цитат

Предложения не мога да дам, но с радост бих се включил ако мога да бъде полезен с нещо - backend, например Smile. Може би на някакъв етап бих направил и някой и друг урок Smile.
Върнете се в началото
muti
Нов
Нов

Support: 0
Bonus: 0
Мнение 03/12/2019 1:21 pm      Отговорете с цитат

Привет на всички,
казвам се Димитър Попов и съм новият собственик на сайта.
За сега не съм правил промени по сайта и не съм махал права на Модератори и Админа.
Още една седмица няма да правя нищо по сайта за да мога да чуя препоръките и желанието на потребителите какво не им харесва и как искат да се променят нещата. Ще се опитам да се съобразя с всички смислени искания и препоръки. Няма да стане всичко на един път но поне да е ясна концепцията.
Сайта няма да се спира, редиректва с 301 или да се сменя цялата концепция. Идеята ми е да се запази сегашната информация като форум и уроци. Обновяване на форума поддържащ мобилна версия, интегриране на EU изискванията за GDPR. Нова по-гъвкава система за уроците.
Ще се отвори и тема с To Do List и ще се опишат нещата и отмятат. Основните неща които изпъкват в момента са:

1. Да се сложи SSL сертификат.
2. Преразглеждане на правилата.
3. Нов дизайн.
4. Мигриране към по-нова версия на форума.
4.1 GDPR.
4.2 Рейтинг на коментарите с + и - за определени секции.
5. Интеграция на нова система за Уроците.

Отворен съм за всякакви препоръки и предложения. Също така ако имате желание може да се добави и някакъв друг проект (проект за някаква търсачка, споделено рендване за дизайнерите или каквото ви вълнува)

Поздрави
Върнете се в началото
deam0n
Tourist Defender

Support: 203
Bonus: 959
Мнение 03/12/2019 4:32 pm      Отговорете с цитат

Според мен така написани задачите са много добра отправна точка, но както е казал index, има доста подводни камъни, за които трябва да се внимава, ако искаме да запазим функционалностите.

Трябва малко да модернизираме нещата - актуален респонсив дизайн, като наблегнем и на СЕО-то.. Не си спомням последно кога е пипан дизайна ( беше многоооо отдавна ), но всичко е правени с таблици и това е показателно Smile
Върнете се в началото
vinsbg
Редовен
Редовен

Support: 51
Bonus: 87
Мнение 04/12/2019 7:19 am      Отговорете с цитат

Добре дошъл на борда Димитър ...(ако не си бил вече на него.. по име и никнейм не мога да се ориентирам).

Началните точки, които си описал са добри и са най-базовите неща, които трябва да се направят, както се казва ASAP.

п.п. Аз също не помня последната съществена промяна на дизайна...
Върнете се в началото
teroristd
Редовен
Редовен

Support: 83
Bonus: 178
Мнение 05/12/2019 9:58 am      Отговорете с цитат

Здравейте, аз също подкрепям идеята за отворен код, и изграждане на форум от нулата. Това би било полезно и интересно за всички потребители.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Създайте нова тема   Напишете отговор    web-tourist.net Форуми -> За сайта/Въпроси/Препоръки/Правила Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
1234
Страница 2 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети