2 телефона с ADLS интернет (БТК)

LiRiX

Registered

a - ADLS сплитер
b - Телефонен сплитер
Така нека да започнем..
Обикновено с адлс пакета ви идват няколко кабелаци.
Кабелат идващт от розетката ви (1) си го мушкате у Адслисен сплитера (а) както обикновенно.
(2) кабела си отива към модема ви.
Сега започваме по същество.
Отивате в някой магазин за техника и си купувате един обикновен сплитер за телефони (b) може да е с колкото си изкате гнезда, аз съм си купи за 2 защото толкова ми трябваха.
Ако нямате още едно кабелче може да си го купите пак от магазин за електротехника, говоря за кабел(3).Каблеа трябва да е само с една букса в единия край, а в другия просто 2-те малки кабелчета в големия кабел. Този кабел(3) го свързвате с сплитера лесно е, отваря те я(тя няма болчета за отваряне) съвзвате 2те кабелчета вътре и сте готови.
След като вече имаме добре съзан сплитер идва ред да си свжем телефоните.
Кабел (4) е моят първи телефон, а (5) е вторият ми.
И ето, че сме готови :)
Може да пробвате телефоните си, а ако нямате сигнал в слушалката веднага изтичайте до копютъра ви за да ми кажете как да сте го свъзали и евентуален проблем.

П.П. Като говорите по телефона и когато той звъни интернета ви не спира!
Медота е изпробван при мен си работи перфектно
 
Човека си няма работа и за тва го е написал :) ако имаш и елементарни понятия кое сво е може си го включиш тоя модем с сичките му простотийки :)
 
Ами нали си вързваш телефон към нета? демек можеш да прикааш по тоя тел :lol:
поне така разбрах аз.. :)
 
Dido_net каза:
Ами нали си вързваш телефон към нета? демек можеш да прикааш по тоя тел :lol:
поне така разбрах аз.. :)
Не :) Просто тефона си е телфон а интернета си е интернет две различни неща който ги съединява един сплитер ;)
 
LiRiX каза:
Dido_net каза:
Ами нали си вързваш телефон към нета? демек можеш да прикааш по тоя тел :lol:
поне така разбрах аз.. :)
Не :) Просто тефона си е телфон а интернета си е интернет две различни неща който ги съединява един сплитер ;)
Това имах в предвид :)
 
index каза:
PoDMaTRiX каза:
E аз съм на БТК 8)
И аз така направих преди 2 седмици , ама без розетка :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :twisted: :twisted: :twisted: По евтино минах
Е чи тя нее много скъпа. Най-много 1.50лв :) Аз просото минавах пред един ел. магазин... та се сетих и си купих такава, че не ми се занимаваше да жуля кабелаци :p
 
LiRiX каза:
index каза:
PoDMaTRiX каза:
E аз съм на БТК 8)
И аз така направих преди 2 седмици , ама без розетка :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :twisted: :twisted: :twisted: По евтино минах
Е чи тя нее много скъпа. Най-много 1.50лв :) Аз просото минавах пред един ел. магазин... та се сетих и си купих такава, че не ми се занимаваше да жуля кабелаци :p



ХОДИШ НА РАБОТА НА ЛИ
Ами като аз се мола да ми дадат наще ..
НАЙ-ЛОШОТО Е ДА СИ ЗАВИСИМ ОТ НЯКОЙ ДРЪГ
 
index каза:
ХОДИШ НА РАБОТА НА ЛИ
Ами като аз се мола да ми дадат наще ..
НАЙ-ЛОШОТО Е ДА СИ ЗАВИСИМ ОТ НЯКОЙ ДРЪГ
Напротив, не ходя :) На 17г съм. Падам си по хардуера и електротехниката и не жаля пари за кабели :p
 
Браво , ама намен се ми прават забележка "Този компютър само гълта пари , днес каво трябва да се взима "...(всеки път)
И аз си падам по хардуера , опитвам се а навляза в почете области , mIRC , PHP и Линикс и др. .. , Но най ме дива с кабелите... :) , кой мислиш прави инсталацията в мазето на ново ??? , не гях сам някой требе6е да кърти , нема я аз са се заблъскам с чука и длетото (малий само да ме видите какъв съм с горелка )
 
//оффтопик
С кой Линукс си?
//
Ама ако забележите интересите на Лирикс. . .
То не беха кутии за компютри,то не беха разглобявания. . .абе страшна работа!!!
 
//Аре някой да се стегне и да направи сайт batkun.org та да пратиме там Лирикс
//
бтв Лирикс, искам да те питам като ги свържеш така двата компютъра, те пречат ли си?
В смисъл ако свалям с 60кв/с ако е един!А ако като са свързани и двата свалят, ще делят ли скорост или всичко е паралелно?
 
NetCutter каза:
//Аре някой да се стегне и да направи сайт batkun.org та да пратиме там Лирикс
//
бтв Лирикс, искам да те питам като ги свържеш така двата компютъра, те пречат ли си?
В смисъл ако свалям с 60кв/с ако е един!А ако като са свързани[/img] и двата свалят, ще делят ли скорост или всичко е паралелно?
Ами не знам не съм пробвал 2 пц-та :? По принцип няма как да стане или трябва ад имаш 2 изхода от самия модем или на дъното ти трябва да имаш 2 интернет контролера.А скороста ще е споделена 50% на 50% поне така си мисля, но ще трябват настройкти. Аз това съм си го мислил но за целта ще ти трябва руутър или пц-то ти да е 24/7 :)
На практика
rooter.gif

Ето го как изглежда един от моделите
rooter.jpg
 

Горе