Начаини за скриване на информация на компютъра.

freelancer_bg

Registered
Кой според вас е най-практичния и удобен начин з а криене на информация на компютъра? Дайте някаква хитра идея. Какво ползвате вие, архивиране с парола, криптиране, някакви програмки за слагане на пароли ? Просто за пръв път ми се налага подобно нещо . Може би тук , някой с по-голям опит ще ми даде добър съвет.
 
Абе не ти ли омръзна да задаваш един и същи въпрос във всички бг форуми с това предназначение :shock:
 
mizarck каза:
Използвай програмата lockfolder
или
My Computer > "Tools" > "Folder Options" > подпрозорец "View" >"Hiden files and folders " и му задавам да ги види или да не ги гледа зависи каде съм.
Настройка на папка "Properties"> и отбелязвам "Hidden " и после ок
 
index каза:
mizarck каза:
Използвай програмата lockfolder
или
My Computer > "Tools" > "Folder Options" > подпрозорец "View" >"Hiden files and folders " и му задавам да ги види или да не ги гледа зависи каде съм.
Настройка на папка "Properties"> и отбелязвам "Hidden " и после ок

Ето го начина :) , най-лесния и бърз.
 
fena каза:
Ето го начина :) , най-лесния и бърз.

вярно това е най лесният начин за криене но не достатачно добър всеки който разбира малко от win може да види файловете :(
 
mizarck каза:
fena каза:
Ето го начина :) , най-лесния и бърз.

вярно това е най лесният начин за криене но не достатачно добър всеки който разбира малко от win може да види файловете :(

Съгласен съм , но по този начин не затруднявам "КОШНИЦАТА " си
 
Е да, но при повечето хора (разбиращи поне малко от win ...) hidden файловете стоят винаги извадени... Не върши работа и е леко глупав начина. lockfolder е не лоша програмка и за случая върши работа.
 
our каза:
Е да, но при повечето хора (разбиращи поне малко от win ...) hidden файловете стоят винаги извадени... Не върши работа и е леко глупав начина. lockfolder е не лоша програмка и за случая върши работа.
Да, и аз я пробвах, но пък всеки път когато влезнеш в папката трябва първо да я ънлокваш после да я локваш... Много широка работа :)
Бе върши работа :p
 
Има и 2-ри начин без програми

Правиш фаил в папката desktop.ini
и го попълваш с
Код:
[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@shell32.dll,-21774
 
Трябва ми някой по-адванс начин.
А също информацията трябва да е лесно достъпна защото ще се ползва всеки ден
 
Тази програма ако се ънинсталира няма ли тия папки пак да се видят :) , ако някой толкова му трябва да ти види папките ще я изтрие
 

Горе