Разширенията на Firefox сравнени с възможностите на Opera

Access

Registered
Публикуван е списък на 150-те най-популярни разширения за браузъра Firefox и са посочени аналогичните функции и джаджи в Opera.
Един от разработчиците в Opera Software публикува в блога си сравнителна таблица, в която са изброени 150-те най-разпространени разширения за Firefox. Срещу всяко разширение е показана аналогична функция или джаджа в девета версия на браузъра Opera.
Със списъка можете да се запознаете на адрес:

files.myopera.com/Rijk/blog/extensions.html

Оказва се, че функциите, които се добавят във Firefox с разширения или са вградени в Opera, или се добавят чрез UserJS-скриптове, джаджи, специални набори с менюта и панели с инструменти. Въпреки това остават над 40 разширения, които не са достъпни за потребителите на Opera.

източник: blog.bg
 
Като гледам табличката няма как да не забележа, че голяма част от допълненията са и с непълна функционалност!
Ама всеки път си викам че ще се опитам да прекарам поне един цял ден на Опера и все не успявам! :)
Лисичката си ми по-харесва.
За опера има ли скина Noia? Или подобен на него?
Че ако има може и да минеме на нея 8)
 
В момента съм с новата firefox 2 beta 2 .

Харесва ми много но е бета и има бъгове.
Отваря се в подпрозорци като операта и мога да ги затварям като операта.
Не беше така досега.
 
Е че и на по-старата лисица има подпрозорци :shock:
Само трябва да си ги настроиш при всеки линк, който трябва да се отвори в нов прозорец, да ти се отваря в подпрозорец. А за да си избереш как да ги затваряш просто си слагаш такъв Extension.
Аз го имах, ама постоянно си затварях табовете без да искам и го махнах :)
 
Йееп, най-после сръвнение :)
Най-достойните браузъри за моето око 8)
Е, верно сега операта повечко си я харесвам :Р

NetCutter пробвай един ден, няма да съжеляваш, гарантирам ти :wink: !
 
Аз си я имам, ама не ме кефи много!Преди малко потърсих за скин като Noia, ама то само бутоните са му като на Noia!
Както и да е!Аз съм си фен на Лисичката!
Стига сме спамили вече :)
 
В OpenOffice.org 2.0.4 ще има разширения като в браузъра Firefox

а проведената наскоро конференция OOoCON 2006, посветена на офис пакета с отворен код OpenOffice.org, стана известно какви нововъведения се подготвят. Очаква се OpenOffice.org 2.0.4 да поддържа разширения, аналогични на разширенията в браузъра Firefox.

Очаква се OOo 2.0.4 да излезе до края на този месец. Създаването, включването в офис пакета, изборът и управлението в новия OpenOffice.org ще бъде много лесно. Разширенията ще имат нов файлов формат - .oxt, позволяващ да се разработват допълнения с различни езици за програмиране - от StarBasic до Java. В близко бъдеще в OpenOffice.org и StarOffice ще се включат две разработки на Mozilla Foundation: Thunderbird (клиент за електронна поща) и Sunbird (календар). Успоредно с това ще бъдат създадени и специални модули за включване на офис пакета с отворен код към Sun Calendar Server и Microsoft Exchange.

източник:download.bg
 

Горе