Firefox 2.0 се отлага за октомври

Player_pz

Registered
Firefoxlogo.8707.png

От Mozilla отложиха излизането на новата версия на браузъра с отворен код Firefox 2.0 за 24 октомври. Той трябваше да е готов на 15 август. Вместо това на 23 август ще излезе втора бета версия. (повече информация за първата бета: Firefox 2.0 Beta 1 дебютира). Някои от параметрите, по които програмистите все още работят, включват визуалното освежаване, коригирането на правописните грешки и функциите, свързани със сигурността. Firefox 2.0 Beta 1 в момента е наличен за свободно сваляне от разработчици и обикновени потребители.

Новият браузър ще включва анти-фишинг защита, която ще предпазва потребителите от измами от фалшиви сайтове; възможността да се отварят наново табове, затворени по погрешка; както и по-добра поддръжка на RSS фийдове. Списъкът с любимите ви сайтове (Bookmarks) ще включва кратко резюме, което да бързо представяне на страници, чието съдържание често се променя. По този начин потребителите ще могат да виждат кои страници са подновени.

източник:download.bg
 
И аз го чакам.
Отдавна искам да има такива функции.
Операта си ги има още от първите версии, но е малко тежък като системни изисквания :)
 
И аз го чакам, ама ми е малко тъпо, щото още не е включена поддръжка на всички теми и допълнения за 2.0!
Ако излезне до тогава я погвам :D
 

Горе