Китай създава собствен Интернет

Access

Registered
В Китай обявиха създаването на алтернативна Мрежа, базирана на IРv6 – интернет-протокола от ново поколение. С този проект, властите се надяват да ограничат проникването на чуждестранни фирми в страната. По данни на Китайската централна телевизия, в Мрежата вече са се включили 167 катедри от 25 китайски университета. Цялото техническо оборудване, обаче е произведено от американски компании – Cisco Systems и Juniper Networks. Алтернативната Мрежа ще поддържа скорост за пренос на данни от 2.5 до 10 Gb/s, в нейното изграждане ще се включат само китайски фирми – начело с China Telecom и China Mobile.
На 1 март тази година в Китай бе въведена нова система за домейн-имена (DNS), която поддържа имена освен на латиница и на китайски език. Целта на цялата тази дейност е да бъде създаден национален Интернет, достъпен само за потребители от територията на Китай.


източник: kaldata.com
 
Мооооооооооооооооооооооооооля ....
Алтернативната Мрежа ще поддържа скорост за пренос на данни от 2.5 до 10 Gb/s

Какво по .... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: 10Gb/s :shock: :shock:
 
Еми в момента най-бързият интернет в света е в някакъв квартал на Париж: 15GB/s :wink:
На никой не му пречи да го направи, но е мн скъпо!
А в Китай труда е почти без пари :)
 
Ееееее... и аз искам такъв нет... Само да си взема 5 TB HDD и отивам там. После кат се върна направо сървърче ще мога да си направя. :lol:
 
Soul_Stealler каза:
Ееееее... и аз искам такъв нет... Само да си взема 5 TB HDD и отивам там. После кат се върна направо сървърче ще мога да си направя. :lol:
хахаха
 
"С този проект, властите се надяват да ограничат проникването на чуждестранни фирми в страната. "
Едва ли е само това , може би искат да спрат и пиратството :D
Скоростта наистина е много голяма .... 8)
 
Кво пиратство бе братле :shock:
От Китай така и така са активни само сайтове от китайски сървъри!
Целта им е да престанат постоянните опита на Гугъл, Йахуу и прочие да навлязат в тяхната мрежа :wink:
А пък и така ще се олеснят, от постоянни защити и файърлоули, чрез които спират достъпа до чуждестранни сайтове :wink:
 
:shock: Това братлета некфи китаици нечовеци беее :lol: :lol: :lol:
 
Soul_Stealler каза:
Е, добре де. Нали LAN картите са 100.0 Mbps... Kaк така 10 Gb/s ... :shock: :shock:
а де
тия япанците измислиха пералня за кучета та нема да излислат лан карта която е повече от 100
 
Това не е измислено от китайците!
Пак ви казвам къде е най-бързият нет-15GB/s -Paris. . ееех. . .
Соул, да не би това да са единствените и най-бързи Лан карти!?
Щото аз мисля че не :lol:
 

Горе