Учат компютри да вземат решения

Access

Registered
Американския отдел за държавна сигурност спонсорира изследователски проект, в който компютрите ще бъдат научени да сканират текст и след това да представят мнение за него. В проекта участват професорката по компютърни науки Корнел Клер от университета Карди, професорката по компютърни науки Дженис Уиби от университета в Питсбърг и Елън Ролф от университета в Юта. Консорциума е един от четирите обединени университетски центъра, които изследват нови методи за анализ на информация и създават компютърни технологии, които да предоставят на национална сигурност.
"Свършихме доста информация при извличането на информация относно кой, какво и кога," казва Карди. "Скоро ще разберем как да извличаме информация с коментари и оценки."
Учените ще използват алгоритми, с които да научат компютрите на факти и предположения, а след това и на разликите между тях.


източник: kaldata.com
 
Еми това е доста интересно!
Но според мене единственият начин е да има някаква база данни от изрази или нещо такова.
Абе нещо като тия ботове, с които можеш да си чатиш :)
 
Мисля, че по никакъв начин не могат да направят компютрите да мислят!
:shock: Може да им сложат нещо, което да изписват, но чак пък и тяхно си мнение еее много е :lol:
 
HunteR е прав няма как да стане тоя номер
е ама мове и да го измислят като знам как е напреднала науката
 
"Никой не може да спре нещо започнато от човек,а само да го прекъсне."

Според мен ще стане все по някакъв начин въпреки и да е невъзможно. :lol: 8) :lol:
 
Ще им въведат един образец на мислене!
То е ясно че не може един от компютрите да е с комунистически разбирания, а другият да е рецидивирист!
 

Горе