Тест!!!

NeedFix

Registered
Не и е точно тук мястото на тази статия но мисля че тук ще и отговорят най много хора:

Преди да попиташ нещо бъди поне сигурен,че можеш да си отговориш на долните въпроси?

1.Що е то Proxy ?
2.Колко вида Proxy-та има?
3.Що е то Антивирусна програма и как работи?
4.Що е то Firewall и как работи?
5.Що е то Sniffer и някои от по-известните Sniffer-и?
6.По-известните методи на Sniff-eне ?
7.Какво представляват "бисквитките" (cookies) ?
8.Що е то KEY LOGGER ?
9.Що е то Proof Of Concept .За какво служи?
10.Как да разберем IP-то да даден човек,ако имаме Host и Domain Name (FQDN) и обратното ?
11.Закакво служат портовете ?
12.Каквo е HTML ?
13.Какво е PHP,MySQL,SQL ?
14.Закакво служи Telnet ?
15.Какво е Shell Account и различните видове ?
16.Що е то Brute-Force Cracking ?
17.Какво представлява Dictionary атаката ?
18.Какво е RFC ?
19.Какво представлява буферът ?
20.Какво представлява Хеширането ?


Резултати:

1-9
По-добре напуснете този форум

10-15
Трябва да седнете да четете.

16-20
Имате обща представа от нещата.
 
Да беше пратил един PM нали си мои човек щтях да ти дам отговорите :D , а и на къде сме без Admina ? :)
 
Май трябва да повече да чета :eek: :shock:
Ами ако искаш понапиши отговорите на тези въпроси ,че тези който незнаят отговора да се понаучат , нищо несе зане може и да им хареса нещо и да започнат да се занимават с него. :?:
 
1.Proxy - проккси сървъра е машина за която се свързваме с цел анонимност в интернет - свързва ме се с нея и после с нет-а благодарение на което адреса ни се променя.Колкото по голяма верига от проксита толкова по трудно ще ни проследят (обърнете внимание - в никакъв случаи не е невъзможно).Минуса е че връзката към интернет се забавя.

2.transparent(не крие ip-то)
X-Forwarded-For anonimous
high anonimous(не може да се разбере истинскота ip)

3.Антивирусната програма е софтуер чието предназначение е да ни пази от злонамерените програми (вируси червеи и други).Производителите и се грижат ежедневно за дефинициите,като така се обогатява базата данни за разпознаване на вируси.
Работата на антивирусната е да следи всички процеси в и всичко което става в системата - това е Real-Time Protection

4.Firewall-а е програма която следи и контролира входящия и изходящия трафик.Тя работи по зададени от потребителя правила за отделните програми (например на някои програми им позволяваме да имат достъп до нет-а,а на други - не)
Понякога AntiVirus-ните и Firewall-ите си пречат с операционната система

5.Sniffer-ът е програма която подслушва трафика,може да се използва за добро,може и за лошо.(предимно за второто)Сниферът включва системата на promicius mode при което без значение за кого са предназначени пакетите от мрежата,те отиват и в системата на снифещия.Прихванатите пакети могат да съдършжа всичко - пароли,съобщения и т.н.Известен ми е сниферът Ethereal

6.Може да се снифе локална мрежа без да се използват допълнителни хардуерни устроиства,но може и да се снифе коя да е друга мрежа (в която ние не сме),обаче ще са нужни някои устроиства.
Това ми е известно за методи снифене.

Това ще дам за сега а останалите отговари в последствие.
 
Бих искал всеки да пише отговор на въпросите на който е сигурен че е отговорил за да могат и другите да се учат от него.
 
7.Бизквитките представляват информация която се пази в темпа на браузъра на клиента и служи за запазване на информация за период от време(например даваш на някой сайт отметка да те логва автоматично и тази информация се пази под формата на бисквита е вече използват и други методи ама общо взето това знам аз)
8.(KEY LOGGER)Не съм сигурен ама мисля че това беше програма за прихващане и записване на символи въведени от клавиатурата.
10.Ми първото нещо, което ми хрумва е ако хоста поддържа някакъв скриптов език като PHP например можем да вземем ip-то на клиентската машина с вградените функции :)
12.HTML=HyperText Markup Language
13.PHP=Hypertext Preprocessor(Език за програмиране от страна на сървара);SQL=Simple Query Language(Език за работа с бази данни);MySQL=My Simple Query Language(не съм сигурен)
16.Брут форс-ването представлява хакване на парола като се изчерпят всички възможни комбинации
19.Май в буфера се съхранява временна информация чакаща да бъде използвана
20.Hash в превод от английски означава:яхния от кайма и зеленчуци, претоплено ядене(източник SA Dictionary взех първото значение :) )

Не успях да отговоря на въпроси:9,11,14,15,17,18 а вероятно и някои от отговорените въпроси са грешни.

А ето какво е обяснението на професионалисти от бургаския интернет доставчик Унакс за Прокси сърварите:
Proxy Server е компютър - сървър, който служи като gateway (вход, шлюз), между Вашия компютър и съответната заявка, която той е задал (IRC, Website, и др.). Тези Proxy-та получават заявки от потребители, които искат да разгледат някой сайт (web site) например, предават я по интернет, намират търсената от Вас информация и Ви я изпращат обратно.
До момента този принцип на работа не Ви дава нищо повече от това, което бихте получили и без Proxy. Тук вече идва съществената роля на този тип сървър.
Повечето Proxy-та имат кеш - памет, където запазват вече обработени заявки, т.е страници, които веднъж са отваряни. След като той получи заявка, първо проверява дали това вече го няма запазено в кеш - паметта, след това дали няма по-нова версия на търсеното и ако няма - връща отговора на вашата заявка директно от своята памет, без да черпи наново исканата информация.
 
Дане се срама ще си призная че поне с сигорност хващам оценка 2 и случайно ако налучкам нещо може да имам 2+ :( :( :(
 
Мойте отговори не съм сигурен дали са пълни,защото и мен ме затрудни малко теста(все пак не знам всичко) :) Браво на unicant добре се е справил!
 
Да. Ама с този ник е познат един приятел в чата та да знаеш ако ме мислиш за него че не съм. Сори на модераторите :)
 

Горе